Rusijos GP: įdomioji statistika (2)

Rusijos GP: įdomioji statistika
logo 2019 Rugsėjo 30 d. 17:12, Red Bull Content Pool / Getty Images

Keletas įdomių statistinių faktų po Sočyje pasibaigusių Rusijos GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Sočyje, Charlesas Leclercas iškovojo šeštąją „pole“ poziciją šiame sezone – ir jau ketvirtą paeiliui. Tai antroji „pole“ „Ferrari“ komandai Sočyje, likusias keturias yra iškovojusi „Mercedes“.

Devintajame GP etape paeiliui C. Leclercas aplenkė Sebastianą Vettelį pagal kvalifikacijos rezultatus.

Kvalifikavęsis antras, Lewisas Hamiltonas 144 kartą karjeroje iškovojo teisę startuoti iš pirmos eilės. Pirmą kartą per penkerius metus Lewisas pagal kvalifikacijos  rezultatus Sočyje aplenkė savo  komandos draugą.

Antrą kartą paeiliui Sebastianas Vettelis Sočyje kvalifikavosi trečias. Prieš metus jis nusileido Hamiltonui ir Bottui iš „Mercedes“, o dabar – Hamiltonui ir savo komandos partneriui C. Leclercui.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi ketvirtas – tai geriausias jo rezultatas Rusijos trasoje.

Penktoji vieta kvalifikacijoje – blogiausias V. Botto rezultatas Sočyje. Iki tol jis vieną kartą startavo iš „pole“ (2018), vieną kartą buvo antras (2016) ir tris kartus – trečias (2014, 2015 ir 2017 m.).

Šeštoji vieta kvalifikacijoje – geriausiais Carloso Sainzo rezultatas Sočyje. Anksčiau jis niekada Rusijoje nestartavo iš pirmojo dešimtuko.

Kvalifikavęsis 13-tas, Antonio Giovinazzi iškrito iš kovos antroje kvalifikacijos dalyje septintą kartą paeiliui. Kartu jis antrą kartą paeiliui kvalifikacijoje aplenkė labiau patyrusį Kimį Raikkoneną. Dabar jų tarpusavio rezultatas – 10:6 suomio naudai.

Kvalifikavęsis 16-tas, K. Raikkonenas tik antrą kartą per pastaruosius ketverius metus pasitraukė iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje. Pirmą kartą tai buvo Kanadoje – taip pat šiais metais.

„Williams“ komandoje išlieka triuškinantis kvalifikacijos rezultatas – 16:0 George Russello naudai.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Sočyje, Lewisas Hamiltonas iškovojo devintąją pergalę sezone ir 82-ają karjeroje.

Lenktynės Sočyje tapo 143-osios L. Hamiltono karjeroje, kuriose jis išlaikė lyderio pozicijas. Pagal šį rodiklį jis pagerino Michaelio Schumacherio rekordą, kuris per karjerą pirmavo 142 lenktynėse.

„Mercedes“ komanda laimėjo visas šešerias lenktynes, įvykusias Sočio autodrome. Keturias pergales turi Hamiltonas ir po vieną – Bottas ir Rosbergas.

Valtteri Bottas finišavo antras, padidindamas iki keturių pergalingų „Mercedes“ ekipos dublių skaičių Sočyje, iškovotus 2014, 2016, 2018 ir 2019 metais.

Charlesas Leclercas finišavo trečias, tapęs pirmuoju lenktynininku Sočio lenktynių istorijoje, kuris pakilo ant podiumo po to, kai distanciją nuvažiavo daugiau kaip su vienu sustojimu.

Alexanderis Albonas finišavo penktas po starto iš techninio aptarnavimo zonos. Jaunasis tailandietis finišavo šešetuke visose keturiose lenktynėse, kuriose jis važiavo už „Red Bull“ komandą.

Carlosas Sainzas užbaigė lenktynes šeštas, jo komandos draugas iš „McLaren“ Lando Norrisas – aštuntas. Pirmą kartą nuo 2014 metų, kai „McLaren“ mašinose dar buvo montuojami „Mercedes“ varikliai, komanda uždirbo daugiau kaip 100 taškų per sezoną.

Romainas Grosjeanas pasitraukė iš distancijos po avarijos pirmajame rate – tai jau septintas jo pasitraukimas šį sezoną, likusieji pilotai turi ne daugiau kaip po keturis pasitraukimus iš varžybų.

Sebastianas Vettelis pasitraukė iš lenktynių pirmą kartą po Vokietijos’18, beje abejose varžybose jis būdavo lyderio pozicijose.

Komentarai (2)


BMW.M3
| 2019 Spalio 01 d. 11:36
BMW.M3
| 2019 Spalio 01 d. 11:35

Si karta jis pasitrauke nebudamas lyderiu kiek pamenu.....

Sebastianas Vettelis pasitraukė iš lenktynių pirmą kartą po Vokietijos’18, beje abejose varžybose jis būdavo lyderio pozicijose.

apie si fakta kalbejau
BMW.M3
| 2019 Spalio 01 d. 11:35
Si karta jis pasitrauke nebudamas lyderiu kiek pamenu.....
×