Rusijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Rugsėjo 28 d. 11:05, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Sočyje pasibaigusių Rusijos GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Sočyje, Lando Norrisas iškovojo pirmąją „pole“ karjeroje, pirmą „McLaren“ komandai nuo Brazilijos'12 ir 156-tąją šiai britų komandai. Lando tapo 102-tuoju sportininku, iškovojusiu „pole“ poziciją „Formulės-1“ varžybose.

Kvalifikavęsis antras, Carlosas Sainzas pasiekė geriausio rezultato karjeroje. Carlosas tapo antruoju ispanų pilotu „Formulėje-1“ po Fernando Alonso, kuris startavo iš pirmosios eilės.

George'as Russellas kvalifikacijoje buvo trečias, trečią kartą per pastaruosius septynis etapus patekęs į kvalifikacijos finalą.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi ketvirtas – tai blogiausia jo starto pozicija Sočyje nuo 2017 m., kai jis taip pat buvo ketvirtas.

Šeštoji F. Alonso vieta – geriausia jo starto pozicija šiame sezone.

Valtteri Bottas kvalifikavosi septintas, pirmą kartą startavęs Sočyje ne iš pirmų dviejų eilių.

Aštunta Lance'o Strollo vieta – geriausia jo starto pozicija šiame sezone.

Kimis Raikkonenas kvalifikavosi 16-tas, anksčiau jis visada nusileisdavo savo komandų partneriams Sočio autodrome, tačiau šįkart jis startavo priekyje.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Rusijoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo šimtąją pergalę karjeroje, penktą šiame sezone ir penktą Sočio trasoje.

Hamiltonas buvo pirmas lenktynininkas Sočyje, kuris nugalėjo startuodamas už pirmojo trejetuko ribų.

Hamiltonas jau viršijo 4000 uždirbtų taškų per karjerą ribą. Antras pagal šį rodiklį yra Sebastianas Vettelis, vokietis turi beveik tūkstančiu taškų mažiau – 3053 taškus.

„Mercedes“ komanda laimėjo visus aštuonis vykusius Rusijos GP etapus ir pergalė Sočyje buvo 120-toji šios komandos istorijoje.

Maxas Verstappenas antrus metus paeiliui Sočyje finišavo antras, pirmą kartą karjeroje lenktynių metu atkovojęs net 18-ka pozicijų. Daugiau iš dabar važiuojančių pilotų pozicijų yra atkovojęs Hamiltonas – 19 pozicijų per Vengrijos'14, Raikkonenas – 19 pozicijų per Bahreino'06 ir Vettelis – 21 poziciją per Abu Dabio'12 lenktynes.

Carlosas Sainzas finišavo trečias, trečią kartą sezone ir penktą kartą karjeroje užlipo ant podiumo.

Ketvirtoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias jo rezultatas Rusijos trasoje.

Valtteri Bottas finišavo penktas, pirmą kartą būdamas „Mercedes“ komandos nariu neužlipo ant podiumo Sočyje.

Lando Norrisas finišavo septintas ir trečią kartą karjeroje nuvažiavo greičiausią ratą. Tai buvo 250-asis britų pilotų greičiausias ratas „Formulėje-1“ - pirmą greičiausią ratą įveikė Stirlingas Mossas per Didžiosios Britanijos'54 etapą.

Aštuntoji Kimio Raikkoneno vieta – geriausias rezultatas „Alfa Romeo“ komandai šiame sezone ir geriausias suomio rezultatas nuo Brazilijos'19.

Finišavęs dešimtas, G. Russellas ketvirtą kartą per penkis pastaruosius etapus uždirbo taškus „Williams“ komandai.