S. Smithas: lenktynininkams svarbu išsaugoti motyvaciją

S. Smithas: lenktynininkams svarbu išsaugoti motyvaciją
logo Kovo 25 d. 11:28, Renault Sport

Fizioterapeutas Stuartas Smithas yra dirbęs su daugeliu lenktynininkų, tarp kurių dabar yra ir Danielis Ricciardo. Gydytojas mano, kad dabar, kai F-1 pasaulio čempionatas atidėtas neapibrėžtam laikui, pilotams bene svarbiausia yra palaikyti gerą psichologinę būklę.

Stuartas Smithas: „Dabar labai svarbu yra išsaugoti motyvaciją, kiekvieną savaitę kelti sau konkrečius tikslus ir siekti, kad jie būtų įgyvendinti. Tai gali būti tiek fiziniai tikslai, pavyzdžiui – tam tikras skaičius pratimų, tiek psichologiniai - kiekvienu atveju reikia dirbti su treneriu.

Lenktynių simuliatoriai ne pilnai perduoda pojūčius, kuriuos pilotas patiria prie realios mašinos vairo, todėl pirmose lenktynėse po ilgos pertraukos įmanomos klaidos, bet taip būna ir futbole, kai sportininkas sugrįžta po traumos. Reikės keleto ratų, kad pilotas adaptuotųsi prie greičio ir atsistatytų primiršti pojūčiai, bet kūnas visa tai greitai prisimins.

Fizinės formos per ilgesnę pauzę lenktynininkai nepraras. Priešsezoninis pilotų pasiruošimas užtrunka apie mėnesį – mažiau, nei kitose sporto šakose. „Formulėje-1“, jei per atostogas priaugote kilogramą du, tai numesti šį svorį galite per mažiau nei savaitę, jei įdėsite visas jėgas“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas