S. Vettelio baudos priežastimi tapo bereikalingas veiksmas vairu

S. Vettelio baudos priežastimi tapo bereikalingas veiksmas vairu
logo 2019 Birželio 10 d. 15:07, Ferrari

Po lenktynių Monrealyje „Ferrari“ pilotas Sebastianas Vettelis sakė, kad jis tik „tramdė“ mašiną, kurios tuo metu nekontroliavo dėl savo klaidos. Tačiau teisėjai laikosi kitokios nuomonės.

Esminiu momentu apsprendžiant Vettelio kaltę incidente 48-taje Kanados GP rate tapo bereikalingas veiksmas vairu pačioje nagrinėjamo epizodo pabaigoje. Teisėjai pasinaudojo video medžiaga, kuri nebuvo parodyta TV transliacijų metu.

Pačio Vettelio žodžiais, pavojingo priartėjimo prie Hamiltono mašinos metu jis instinktyviai norėjo stabilizuoti savo „Ferrari“, kuri, nuvažiavusi nuo gazono ant asfalto 4 posÅ«kyje, buvo užmesta į išorinę trasos pusę. Tačiau teisėjai, peržiÅ«rėję vaizdo įrašÄ… iš bolido kameros, suabejojo vokiečio žodžiais.

Ä®raše akivaizdžiai matyti, kad tuo momentu, kai Vettelis atstatė bolido kontrolę ir lengvai pasuko į kairę, pradėjo judėjimą standartine lenktynių trajektorija, bet staiga trumpam sugrąžino vairą į nulinę padėtį. Dėl to jo „Ferrari“ nedaug pajudėjo dešiniau – ta kryptimi, kur buvo L. Hamiltono bolidas – ir uždarė erdvę, kurią „Mercedes“ pilotas galėjo panaudoti įsibėgėjant.

Kartu įrašas iš vaizdo stebėjimo kamerų (tai nepateko į TV transliacijas) demonstruoja,  kad tuo momentu Vettelis žiÅ«rėjo į dešinį galinio vaizdo veidrodėlį – tai leidžia padaryti išvadą, kad „Ferrari“ pilotas gerai įsivaizdavo varžovo mašinos padėtį ir sąmoningai užblokavo Hamiltoną.

Teisėjų nuomone, jei „Ferrari“ lenktynininkas nebÅ«tų atlikęs nebÅ«tino veiksmo vairu, Hamiltonas turėtų progą įsibėgėti išvažiuojant iš posÅ«kio (realiai britui tuo metu teko spausti stabdžio pedalą) ir galėtų aplenkti Vettelį, kurio įsibėgėjimas po pražiopsoto išvažiavimo iš 4 posÅ«kio bet kokiu atveju bÅ«tų ne toks dinamiškas kaip Hamiltono.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392