S. Vettelis niekaip negali prisiderinti SF90 bolido (28)

S. Vettelis niekaip negali prisiderinti SF90 bolido
logo 2019 Liepos 24 d. 11:54, Ferrari

Sebastianas Vettelis išgyvena sunkius laikus – pastarosiose trejose lenktynėse jis nusileido savo komandos draugui Charlesui Leclercui, o Silverstoune dar ir susidÅ«rė su Maxu Verstappenu. Vokiečių „Auto Motor und Sport“ spėja, kad neišraiškingi keturiskart pasaulio čempiono pasirodymai susiję su tuo, kad jis niekaip negali prisiderinti sau SF90 – 2019 metų „Ferrari“ bolido.

Vettelis jau skundėsi dėl nepakankamo mašinos galinės dalie stabilumo. Vokiečių pilotui trÅ«kta užtikrintumo prie SF90 vairo, kad jis galėtų aktyviai atakuoti posÅ«kiuose ir stabdymo zonose. Sebastiano problemos šÄ¯ sezoną paaštrėjo po to, kai „Ferrari“ pradėjo gana aktyviai modernizuoti mašiną, norėdami padidinti prispaudžiamąją jėgą bolido priekinėje dalyje.

Dabar priekinio sparno koncepcija yra tokia, jog jis sugeba generuoti tik tam tikrą prispaudžiamosios jėgos dalį ir bet kokie pakeitimai bolido priekinėje dalyje atsiliepia galinės dalies elgesiui. Per pastaruosius tris etapus „Ferrari“ eksperimentavo su įvairiomis naujienomis, stengdamiesi pasiekti protingo balanso, bet kol kas jiems tai nepavyksta – atnaujinimai, atvežti į Silverstouną, privedė prie to, kad galinė mašinos dalis tapo dar labiau nestabilesnė.

Tuo galima paaiškinti tai, kad paskutiniame etape Vettelis nusileido Leclercui ir kvalifikacijoje. Becketts posÅ«kyje vokiečio greitis buvo 20 km/h mažesnis nei komandos draugo – tai susiję su tuo, jog Vettelis nejautė užtikrintumo. Tačiau lenktynėse, kai dėl pilno degalų bako mašinos svoris lenktynių pradžioje padidėja ir galinė jos dalis bÅ«na stabilesnė ir elgiasi labiau nuspėjamai, Sebastianas važiuoja tuo pačiu tempu, kaip ir jo kolega.

Išanalizavus pirmąsias dešimt lenktynių, matyti, kad Sebastianas laimėdavo prieš Charlesą pirmoje lenktynių dalyje, bet nusileisdavo antroje, kai mašina tapdavo lengvesnė ir jos elgesys bÅ«davo panašesnis į kvalifikacines sąlygas. Su tušÄiu baku SF90 pradeda labiau slidinėti, dėl to didėja galinių padangų temperatÅ«ra. Tai uždaras ratas, iš kurio Vettelis negalės išsivaduoti iki to laiko, kol „Ferrari“ aerodinaminėmis priemonėmis nesubalansuos bolido galinės dalies elgesio.

Gali bÅ«ti, kad Sebastianui yra sunkiau prisitaikyti prie SF90 mašinos ypatybių dar ir todėl, kad jis jau 13 metų lenktyniauja „Formulėje-1“ ir paprasčiausiai negali pakeisti savo pilotavimo stiliaus, kuris per tiek metų tapo įpročiu.


Komentarai (28)
Life
| 07/24 13:13 Atsakyti
Vettelis niekaip negali pripažinti, kad yra lėtesnis už Leclerką kaip ir buvo lėtesnis už Riccirado.
Klepsidra
| 07/24 12:07 Atsakyti
tuo ir skiriasi gelbetojai ir seimu burejai nuo top pilotu.
CBRV
| 07/24 12:45 Atsakyti
Pit Crew
07/24 12:38

O tai kada pagaliau tie TOP pilotai nugalės Mercedes? Laukiu nesulaukiu....

Vienas dar jaunas, o kitas , taip iseina, visai ne TOP pilotas, kai reikia vaziuot ne begiais......
mariusis
| 07/24 12:59 Atsakyti
egiduxx
07/24 12:37

Nu jo pagamintos sau mainos neprisitaikyti neeiliniai sugebėjimai, suprantu jei leklerkas atėjęs turėtų vargti su balansu, bet kaip matom atvirkščiai yra, plus komandos palaikymą vetelis turi, o tiek vidurių paleista buvo, kad šansų neturės šitam sezone leklerkas.

Tai dabar kalta mašina atmazas. Ten kaip su kiaušiniais tame posakyje.
Skirmantas_M
| 07/24 13:24 Atsakyti
Gavo stipresnį komandos draugą ir žiūrėk neina bolido prisitaikyti, kai jam eina. Sveikinimai Ferrari, kad visgi ryžosi pakviesti ne akivaizdų Nr2, paquestionuoti ar tikrai VET yra geriausia, ant ko reikia statyti viską. Ir pradeda matytis, manau, kad būtent ant jo statyti neverta. Dar klausimas ar ir pats Leclerc rodo stebuklus šiuo metu, o vaizdas jau gan apylygis atrodo.
Black_Death
| 07/24 13:28 Atsakyti
Life
07/24 13:13

Vettelis niekaip negali pripažinti, kad yra lėtesnis už Leclerką kaip ir buvo lėtesnis už Riccirado.

masinistams sunku pripazinti keleiviu pranasuma :- D
leksas
| 07/24 19:39 Atsakyti
tai ką, nėra redbulio apipučiamų sparnų? 4 kart čempionas, tfiu
egiduxx
| 07/24 12:37 Atsakyti
Nu jo pagamintos sau mainos neprisitaikyti neeiliniai sugebėjimai, suprantu jei leklerkas atėjęs turėtų vargti su balansu, bet kaip matom atvirkščiai yra, plus komandos palaikymą vetelis turi, o tiek vidurių paleista buvo, kad šansų neturės šitam sezone leklerkas.
Stinger
| 07/24 13:32 Atsakyti
Pit Crew
07/24 12:38

O tai kada pagaliau tie TOP pilotai nugalės Mercedes? Laukiu nesulaukiu....

Pala biški TOP pilotas daba atostogauja be darbo. Nereikalingas niekam nei už Atlanto, nei čia.
YZF
| 07/24 14:57 Atsakyti
Rasak
07/24 14:50

Nusiraminkite.... Niekada nemėgau "piršto", bet realiai jaunesni daugiau rizikuoja... Būna arba nebūna rezultatas...

Matem kaip Vettelio nerizikavimas pasireiske praeitame etape Silverstone.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas