S. Vettelis tvirtai nežino, ar jis sugrįš (10)

S. Vettelis tvirtai nežino, ar jis sugrįš
logo Kovo 02 d. 13:43, Aston Martin F1

Interviu Šveicarijos laikraščiui NZZ Sebastianas Vettelis kalbėjo apie gyvenimą išėjus iš „Formulės-1“.

  • Kas jus privertė labiau domėtis aplinkos apsauga nei automobilių sportu?

  • Tai įvyko ne per vieną dieną. Tapdamas vyresniu, jūs keičiate požiūrį į gyvenimą. „Formulėje-1“ mes niekada negalvojome toliau kito sezono. Visa kita būdavo labai abstraktu. Bet vėliau atsiranda vaikai, jūs norite būti šalia jų, ginti juos iki pat gyvenimo galo. O jums atsiranda tikra ateitis. Kažkuriuo momentu pagalvojau: „Stop“, čia kažkas ne taip. Kas iš tikrųjų vyksta su šiuo pasauliu? Ar nėra ko nors svarbesnio, nei man anksčiau būdavo svarbiausia? Ir prieš mane atsistojo visas pasaulis su milžiniškomis problemomis. Kur kas svarbesnės nei lenktyninį bolidą padaryti greitesniu. Susimąsčiau, nuo ko priklauso mano gyvenimas. Pradėjau domėti, kad yra Co2 pėdsakai, apie kuriuos kalba visas pasaulis, pradėjau įsidėmėti, kaip aš judu. Surinkęs informaciją, pradėjau keisti savo gyvenimą. Aš nustojau skraidyti privačiu lėktuvu, kas anksčiau buvo normali praktika dėl laiko trūkumo. Aš stovėjau bendrose eilėse oro uostose ir man tai netapo problema. Važiuoti 12 valandų su mašina iki Barselonos nesutrukdė mano pasiruošimui lenktynėmis: man net patiko sustoti garsiose vietoje. Aš atsisakiau ne laisvės, o įpročių.

  • Daugeliui važiavimas automobiliu reiškia savotišką laisvę...

  • Didžioji dalis automobilių 98 proc. laiko stovi parkavimo aikštelėse. Bet kaip atrodytų mūsų miestai, jei parkavimo vietų visai nereikėtų? Suprantu, kad daug žmonių bijo permainų. Bet jie praranda galimybę pamatyti, kiek geriau viskas būtų, jei miestai būtų labiau tinkami gyventi, saugesni ir švaresni. Nesupraskite manęs neteisingai: aš ne iš tų, kurie verkia šalia pravažiavus automobiliui.

  • Ar stebite „Formulės-1“ lenktynes?

  • Taip. Aš bandžiau atsisakyti, praleidau pirmas treniruotes, bet per kvalifikaciją atsisėdau prie televizoriaus. Dabar aš nesu arti F-1, bet šis sportas mane iki šiol domina. Aš žiūriu lenktynes su žmona ir jai komentuoju. Myliu šį sportą, jis yra įvairiapusiškas ir gilus. Suprantu, kad dauguma dalykų yra per daug sudėtingi, kad juos suprastum per pusantros valandos.

  • Už ką sirgote praėjusį sezoną?

  • Už Maxą Verstappeną. Daugeliui jo nuolatinės pergalės atrodė nuobodžiai, bet reikia pripažinti jo talentą ir pasiekimus.

  • Lewisui Hamiltonui 2025 metais perėjus į „Ferrari“, „Formulėje-1“ daug kas pasikeis. Ar jūs norite sugrįžti?

  • Aš buvau nustebintas Lewiso sprendimu. „Mercedes“ vadovas Toto Wolffas man neskambino. Bet mes keičiamės žinutėmis. Sugrįžti man nebūtų problema, man dar tik 36 metai, taigi, laiko dar turiu. Per šiuos metus be lenktynių daug naujo sužinojau ir supratau, tame tarpe apie save. Buvimas kitoje pusėje mane stipriai paveikė, iškilo daugybė klausimų. Kol kas realaus projekto nėra, bet gal greitai ateis laikas, kaip pasakysiu, kad norėčiau sugrįžti. Bet šiuo momentu puikiai su viskuo tvarkausi ir be „Formulės-1“. Kol kas nėra tvirto „Ne“, bet nėra ir tvirto „Taip“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Rolle
IP: 1b49795 | 03/02 14:09 Atsakyti
Na va is tvirto Ne,tapo jau nebetvirtas.Dar po keliu menesiu bus netvirtas Taip,o galiausiai vairuos mersus kita sezona.
Black_Death
IP: f68fcea | 03/02 14:07 Atsakyti
Ot atėjo laikas, 4x niekas neskambina ir nesiūlo sėdynės, o jam vis dar tik 36... taip išeina, kad už jį net Yuki konkurencingesnis.
soprane18
IP: 5655769 | 03/02 14:47 Atsakyti
Black_Death
03/02 14:07

Ot atėjo laikas, 4x niekas neskambina ir nesiūlo sėdynės, o jam vi... skaityti daugiau

o kas sake kad jam niekas neskambina ar nieko nesiulo.
Aivaras1
IP: 81e968b | 03/02 15:01 Atsakyti
toto: "po 3iu 4iu lenktyniu mums teks priimti sprendima kuria linkme judeti - i patirties puse, ar i jaunimo puse. ar mes turetume priimti sprendima trumpalaikiam laikotarpiui, kad duoti jaunimui laiko pasisemti patirties?"
cia jau atviru tekstu - arba alonso, arba antoneli. speju, vetelis tik atsarginis variantas. alonso on fire, formoj, o vetelis kate maise, neaisku kas bus po pertraukos, o ir pries ja neblizgejo. marketinginis efektas tas pats ar tas ar anas. alonso gal apetitai didesni ir aisku, spaus ant 2m kontrakto, todel speju, kad nesutars. o jam aston su honda tikrai geras uzbaigimo variantas 2 metams.
soprane18
IP: 5655769 | 03/02 14:51 Atsakyti
Black_Death
03/02 14:49

Straipsny skaitei?

Na straipsnyje raso tik apie mersu vieta, apie kitas komandas neraso. As turejau omeny ir kitas komandas.
Klepsidra
IP: 1233286 | 03/02 19:52 Atsakyti
Alonso pries gryzima metus smarkiai treniravosi ir tai kai grizo truko, kol apsiprato vel. Sitas sedi prie avilio, soks po to i Merc ir planuoja buti konkurencingas? Suprantu, kad jis palaiko fizine forma, bet ne lenktyniavimo lygio tikriaus
Fernandoisfasterthanyou
IP: 10a9224 | 03/02 20:45 Atsakyti
Klepsidra
03/02 19:52

Alonso pries gryzima metus smarkiai treniravosi ir tai kai grizo truko... skaityti daugiau

O tu trackini jo veiklą, kaip tas studenčiotas trackina tailor swift skrydžius, jog žinai, kad jis formos nepalaiko?
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983