Šeši F-1 pilotai atsisakė priklaupti ant kelio prieš pirmąsias sezono lenktynes (38)

Šeši F-1 pilotai atsisakė priklaupti ant kelio prieš pirmąsias sezono lenktynes
logo Liepos 06 d. 12:03, Daimler AG

Sekmadienį itin intriguojančiomis lenktynėmis startavo 2020 metų „Formulės-1“ sezonas.

Pirmajame etape Austrijoje itin didelis dėmesys buvo skiriamas kovai su rasizmu ir nelygybe, o pilotai išreiškė palaikymą „Black Lives Matter“ (liet. juodaodžių gyvybės yra svarbios) judėjimui.

Šio judėjimo simboliu jau tapęs priklaupimas ant kelio vis tik buvo priimtinas ne visiems lenktynininkams. Šeši F-1 pilotai – Charlesas Leclercas, Maxas Verstappenas, Kimi Raikkonenas, Carlosas Sainzas, Daniilas Kvyatas ir Antonio Giovinazzi – palaikymą šiam judėjimui išreiškė stovėdami.

Itin garsiai apie „Black Lives Matter“ pastaruoju metu kalbantis Lewisas Hamiltonas teigė, kad nė vienas žmogus neturėtų būti verčiamas daryti tam tikrus dalykus, todėl jis supranta savo kolegas.

„Niekas neturėtų būti verčiamas klauptis ant kelio. Aš tikrai neprašiau ir nereikalavau pilotų to daryti. Tai nebuvo mano idėja. Taip išreikšti palaikymą judėjimui pasiūlė F-1 ir lenktynininkų asociacija. Sebastianas Vettelis ir Romainas Grosjeanas klausinėjo visų nuomonės ir keli pilotai iškart pasakė, kad to nedarys.

Esu labai dėkingas tiems, kurie prisidėjo prie manęs. Tai yra labai stipri žinutė, bet tai, ar atsiklaupsi, ar ne, tikrai nepakeis pasaulio. Problema yra kur kas didesnė“, – kalbėjo L. Hamiltonas.

„Ferrari“ pilotas C. Leclercas savo sprendimą paaiškino dar prieš lenktynes ir patikino, kad nors ir atsisako priklaupti, jis yra visiškai atsidavęs kovai su rasizmu.

„Manau, kad svarbiausia yra tai, kaip mes elgiamės kasdien, o ne tiesiog formalūs gestai, kurie kai kuriose šalyse gali atrodyti kontraversiški. Aš nesiklaupsiu prieš lenktynes, tačiau tai nereiškia, kad esu mažiau atsidavęs kovai su rasizmu“, – rašė C. Leclercas.

Savo poziciją dar prieš lenktynes išreiškė ir „Red Bull“ atstovas M. Verstappenas.

„Esu labai atsidavęs kovai už lygybę ir prieš rasizmą. Vis tik manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę savaip išreikšti savo poziciją. Aš nesiklaupsiu prieš lenktynes, bet gerbiu kiekvieno piloto asmeninį sprendimą“, – rašė M. Verstappenas.


Komentarai (38)
Tech
IP: bfb2e24 | 07/06 14:20 Atsakyti
Skirmantas_M
07/06 12:31

Palaikau tvarkingą BLM judėjimą, koks mano akimis visumoj buvo UK, bet šito priklaupimo aš nesuprantu. Gal reikėtų pasigilinti ką judėjimas po tuo turi omeny, bet taip daug nesigilinant atrodo tiesiog keistai. Taip pat palaikyčiau nesiklaupimą, kad ir kokie gėdingi dalykai buvo istorijoje.

cia buvo priklaupimas pries pona vaziuojanti 44 numeriu. o vaziuojantis 77 numeriu priklaupe net po lenktyniu taip isreiksdamas apgailestavima, kad savo pona aplenke :D
Cheburaska
IP: b03182a | 07/06 14:19 Atsakyti
Kazkoks masinis idiotizmas vyksta,tie kurie niekada nebuvo vergvaldziais keliaklupsciauja pries tuos kurie niekada nebuvo vergais!
Fisikelas
IP: f703bc6 | 07/06 12:16 Atsakyti
Pagarba tikriems vyrams! Šikau ir tapšnojau ant to judėjimo!!! p.s.teksto autorius yra prieš rasizmą ir ***ą!
Matas Mažeikis
IP: 2e8281e | 07/06 14:35 Atsakyti
Dėl Kimio buvau garantuotas , kai spaudziau ant straipsnio :D
RBR
IP: 6d983c7 | 07/06 13:11 Atsakyti
Keista akcija. Net neaišku ką norima tuo veiksmu pasakyti. Nors buvau kažkodėl tikras, kad Kimis, Maxas ir Kvyatas pasielgs būtent taip. Dar matyt Sainzui, Giovinazi ir Leclercui tikėjimas neleidžia jei šis katalikas yra
db
IP: 35e947a | 07/06 13:16 Atsakyti
Juodi kvadratai, keliai ir t.t. Man atrodo dar labiau tolina nuo problemos sprendimo ir žinomi visuomenės veikėjai naudojasi jais populiarumui didint. Pritariu, kad ne nuo to galo čia pradeda kovoj su sisteminiu rasizmu
Skirmantas_M
IP: 4380fb8 | 07/06 12:31 Atsakyti
Palaikau tvarkingą BLM judėjimą, koks mano akimis visumoj buvo UK, bet šito priklaupimo aš nesuprantu. Gal reikėtų pasigilinti ką judėjimas po tuo turi omeny, bet taip daug nesigilinant atrodo tiesiog keistai. Taip pat palaikyčiau nesiklaupimą, kad ir kokie gėdingi dalykai buvo istorijoje.
MS
IP: 3ae34a4 | 07/06 12:42 Atsakyti
Kaip lengva valdyti mases puikus irodymas visas sitas spektaklis. Soroso finansuojamai propagandai..
kart
IP: a72232d | 07/06 14:37 Atsakyti
Bet matosi, kad tie stovintys rangosi ir neturi kur akiu padet, o Kimiui lafa. Stovi kaip styga :D Paemus interviu is jo, nenustebciau, kad dar ir tiesiai sviesiai viska pasakytu, ka galvoja :D
Skirmantas_M
IP: 4380fb8 | 07/06 16:24 Atsakyti
antichrist
07/06 15:56

Ir dar juodą dešragalį palaikyk, tada tikrai būsi nerasistas.

O tu gal nebečiulpk čiulpinuko.
×

TOP naujienos