Šeši F-1 pilotai atsisakė priklaupti ant kelio prieš pirmąsias sezono lenktynes (38)

Šeši F-1 pilotai atsisakė priklaupti ant kelio prieš pirmąsias sezono lenktynes
logo 2020 Liepos 06 d. 12:03, Daimler AG

Sekmadienį itin intriguojančiomis lenktynėmis startavo 2020 metų „Formulės-1“ sezonas.

Pirmajame etape Austrijoje itin didelis dėmesys buvo skiriamas kovai su rasizmu ir nelygybe, o pilotai išreiškė palaikymą „Black Lives Matter“ (liet. juodaodžių gyvybės yra svarbios) judėjimui.

Šio judėjimo simboliu jau tapęs priklaupimas ant kelio vis tik buvo priimtinas ne visiems lenktynininkams. Šeši F-1 pilotai – Charlesas Leclercas, Maxas Verstappenas, Kimi Raikkonenas, Carlosas Sainzas, Daniilas Kvyatas ir Antonio Giovinazzi – palaikymą šiam judėjimui išreiškė stovėdami.

Itin garsiai apie „Black Lives Matter“ pastaruoju metu kalbantis Lewisas Hamiltonas teigė, kad nė vienas žmogus neturėtų būti verčiamas daryti tam tikrus dalykus, todėl jis supranta savo kolegas.

„Niekas neturėtų būti verčiamas klauptis ant kelio. Aš tikrai neprašiau ir nereikalavau pilotų to daryti. Tai nebuvo mano idėja. Taip išreikšti palaikymą judėjimui pasiūlė F-1 ir lenktynininkų asociacija. Sebastianas Vettelis ir Romainas Grosjeanas klausinėjo visų nuomonės ir keli pilotai iškart pasakė, kad to nedarys.

Esu labai dėkingas tiems, kurie prisidėjo prie manęs. Tai yra labai stipri žinutė, bet tai, ar atsiklaupsi, ar ne, tikrai nepakeis pasaulio. Problema yra kur kas didesnė“, – kalbėjo L. Hamiltonas.

„Ferrari“ pilotas C. Leclercas savo sprendimą paaiškino dar prieš lenktynes ir patikino, kad nors ir atsisako priklaupti, jis yra visiškai atsidavęs kovai su rasizmu.

„Manau, kad svarbiausia yra tai, kaip mes elgiamės kasdien, o ne tiesiog formalūs gestai, kurie kai kuriose šalyse gali atrodyti kontraversiški. Aš nesiklaupsiu prieš lenktynes, tačiau tai nereiškia, kad esu mažiau atsidavęs kovai su rasizmu“, – rašė C. Leclercas.

I believe that what matters are facts and behaviours in our daily life rather than formal gestures that could be seen as controversial in some countries. I will not take the knee but this does not mean at all that I am less committed than others in the fight against racism.


Komentarai (38)
rmntz
IP: 9fe9338 | 07/09 18:42 Atsakyti
Tai dar priklaupę ir išsižiokit. Čia turėjo sportas būti, o ne politika.
Black_Death
IP: 47cade6 | 07/07 16:38 Atsakyti
Kestutis Kuodzevicius
07/07 11:16

F-1 darosi atstumiantis sportas kai pradeda poliitikuoti.Pvz .taisyklės korupcines ir rasizmas?Kažkokia migla😉Greičiau prasidėtų moto GP.Ten ir kova ir be politinių intrigu 😉

Taip. Sporte nereikia "ant bangos" ideju. Dvigubas taip greiciau motogp 🙃 bet ten taip pat yra 'povandeniniu' sroviu, tik ne tokios dideles. Ir taisykles kartais taikomos is sportines, o ne 'biurokratines' puses.
Greiciau butu startas, neaiskus gondos progresas, panasu kad visi like bus smarkiai susivienodine 🤔
Skirmantas_M
IP: 4380fb8 | 07/07 11:48 Atsakyti
OdisejaSS
07/06 19:34

Skirma... na čia kaip pažiūrėsi, pavyzdžiui man atrodo, kad čia būtent tu esi progresyvus kvailiukas ir tas juokelis apie juodą dešrą buvo kaip tik labai geras, laiku ir vietoj, nei veltis į bereikšmius viens kito įtikinėjimus

Na, jei tau juokeliai apie juodas dešras atrodo geri, tai ir juokaukitės savo juokeliais savo ratelyje. Bet už tokius komentarus jus bendrai galėtų patraukti. Džiaukitės, kad LT nėra juodaodžių, nes paskui trukteltų ir reikėtų kaip tam veikėjui LT apie gėjus pasisakė trumpame komentare. Ir paskui verkė kaip jis negerai padarė. Kietumai kaip mat dingsta.
Skirmantas_M
IP: 4380fb8 | 07/07 11:26 Atsakyti
antichrist
07/06 21:16

Apie rasizmą pats pradėjai su "BLM judėjimu", nieko blogo neturiu prieš emigrantus, žmonės renkasi savo kelią. Niekas man neužvirė, ramus kaip belgas. O tai tavo šūdas taip nesmirdi, kad nepastebi? Bet tu keistas paukšis, jei kitų nuomonė nesutampa su tavo, tai "kritikuotojai" automatiškai tampa nieko nenuveike. Paukšeli, ar ne būsi tik keletą kartų atsitrenkes į berželį? Aš savo vietoj ir eterį teršiu tiek pat kiek ir tu.

Berželi, nebesiveliam daugiau į nesąmones? Bet tame ir esmė, kad tu šneki ne nuomonę, ne kritiką, o tiesiog š verti ir tiek. Patikėk, fone mes turėjome kitose vietose (ne LT, o su ta pačia medžiaga) daug ir labai konstruktyvių diskusijų, o ką man patarė padaryti geriau, aš priėmiau net kaip labai gerus pasiūlymus. Toks ir skirtumas, kad žmonės diskutuoja, pasako gerų dalykų ir tau nuo to tik geriau. O tu ateini, pili š ir dar aiškini, kad tai kritika. Susipažink kas yra kritika ir kaip ji išsakoma jei tai vadini kritika. Tai yra tiesiog į pilimas. Nebeteršiam toliau eterio.

Ir visi šitie su tavim ir ne su tavim konfliktai yra bendrai ne dėl nuomonių skirtumų, o dėl to, kaip žmonės bendrauja. Kokie susireikšminę dažnai, būtinai įrodinėjantys tiesas, arogantiški. Aišku paskui prasideda, kad tai jau aš nekultūringas ir t.t., bet tokia nekultūra erzina ir tikrai atsikerti. Vakaruose tokio š žmonės ir netoleruoja kaip kad čia bendraujama. Tai super žemas lygis ir tiesiog gėda.
Kestutis Kuodzevicius
IP: c497e4c | 07/07 11:16 Atsakyti
F-1 darosi atstumiantis sportas kai pradeda poliitikuoti.Pvz .taisyklės korupcines ir rasizmas?Kažkokia migla😉Greičiau prasidėtų moto GP.Ten ir kova ir be politinių intrigu 😉
F666
IP: 3d73cd6 | 07/06 23:30 Atsakyti
ja ja, amerikoj tokie rasistai, kad negra prezidentu issirenka!
Witt
IP: c40b3b3 | 07/06 23:14 Atsakyti
Lik'as tiems sesiems!
antichrist
IP: 872f13b | 07/06 21:16 Atsakyti
Skirmantas_M
07/06 18:33

O, žiūrėk, dabar jau aš pradėjau :)) O gal geriau tu savo šnekas apie dešrigalių laikymus galėjai pasilaikyti sau nepradėjęs? Žiūriu tik prasideda šnekos apie emigrantus ir ypač rasizmą, ir taip š užverda, ne? Va tai tau! :)

Dėl sprendimo ką nuveikei ar ne viskas paprasta. Tokių "kritikuotojų" profilis iki kraujo gerai pažįstamas. Jie gyvenime nenuveikę ne per daug, bet šneka daugiausiai. Tik nesupranta, kad nuveikiama kas nors ne šnekomis, juo labiau tuščiomis ar komentavimu. Ir žinai kas įprastai daroma su komentarais? Tiesiog neskaitoma jei tik yra galimybė bendrai. LRyte pvz taip ir darau, nes visada atsiranda mėšlavabalių krūva, kurie kritikuoja tiesiog viską. Ir be jokių argumentų, tiesiog, nes emocijos sukilę. "Šūdas", "nesąmonė" ir viską jiems atsako. Bet svarbu patiems lengviau. Nors vargu ar pavyksta išsikrauti š iš savo galvos.

O tu man įdomus tik tiek, kad būtum savo vietoj ir neterštum eterio. Labai tikiuosi, kad esi kam nors įdomesnis su savo požiūriu.

Apie rasizmą pats pradėjai su "BLM judėjimu", nieko blogo neturiu prieš emigrantus, žmonės renkasi savo kelią. Niekas man neužvirė, ramus kaip belgas. O tai tavo šūdas taip nesmirdi, kad nepastebi? Bet tu keistas paukšis, jei kitų nuomonė nesutampa su tavo, tai "kritikuotojai" automatiškai tampa nieko nenuveike. Paukšeli, ar ne būsi tik keletą kartų atsitrenkes į berželį? Aš savo vietoj ir eterį teršiu tiek pat kiek ir tu.
Naivus Kvailys
IP: 2cad991 | 07/06 20:12 Atsakyti
Tech
07/06 20:07

Tiesiog juokinga situacija ir tiek ;)

Tai pries ka jie klaupesi? Juk gali sugalvoti ir daugiau juokeliu.
Tech
IP: bfb2e24 | 07/06 20:07 Atsakyti
Naivus Kvailys
07/06 20:03

O pries koki pona klaupesi Red Bull mechanikai?

Tiesiog juokinga situacija ir tiek ;)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas