Sezono rezultatai: „BWT Racing Point“

Sezono rezultatai: „BWT Racing Point“
logo 2021 Sausio 12 d. 09:53, Racing Point

Dar būdama „Jordan“, ši komanda sezoną yra užbaigusi trečia, o kaip „Force India“ – du kartus ketvirta. Atrodė, kad tokio pasiekimo neįmanoma pakartoti – vidurinės peletono grupės komandos yra labai stiprios, tačiau 2020 metais, jau kaip „Racing Point“, ji vėl buvo ketvirta.

Lenktynininkas       GP          Vieta     Taškai   Geriausias startas            Geriausias finišas

S. Perezas                15           4              125         3                                        1

L. Strollas                 16          11             75           1                                        3

N. Hulkenbergas        3            15             10          3                                        7

Racing Point/

Force India             GP          Vieta     Taškai   Geriausias startas            Geriausias finišas

2020                        17           4              195         1                                        1

2019                        21           7              73           5                                        4

2018 „Racing Point“   9             7              52           3                                        5

2018 „Force India“    12           diskv.         59          8                                        3

2017                        20           4              187         3                                        4

2016                        21           4              173         2                                        3

„Racing Point“ nesugalvojo nieko naujo. Pradėjęs vadovauti komandai, kurioje lenktyniauja jo sūnus, Kanados verslininkas Lawrence Strollas panaudojo patikrintą greito progreso receptą stabilaus reglamento sąlygomis – kreipėsi į „top“ komandą ir nukopijavo pernykštę jų mašiną.

Kiek kitokį modelį naudoja „Haas“ su „Ferrari“, panašus yra ir „AlphaTauri“ požiūris – 2020 metais jie naudojo labai daug vienerių metų senumo „Red Bull“ bolido detalių, tame tarpe ir pakabą. O milijardieriui Strollui pavyko susitarti su „Mercedes“.

Per žiemos bandymus automobilis iš karto buvo pakrikštytas „rožiniu Mercedes“ – dėl pagrindinio rėmėjo BWT kompanijos spalvos ir didelio panašumo su 2019 m. „Mercedes“ mašina.

Bendradarbiavimas su ilgamečiais pasaulio čempionais buvo gana glaudus – Lawrence užmezgė draugystę su Toto Wolffu ir išsikovojo „prioritetinės komandos“ sąlygas.

Per bandymus komanda dar slėpė tikrąjį savo automobilio greitį, tarsi suprasdama, kad kažkuriuo momentu protestų tikrai neišvengs. Po to buvo atšauktas etapas       Melburne, todėl visus varžovų protestus teko atidėti iki vasaros.

Pirmajame etape Austrijoje abu komandos lenktynininkai kvalifikavosi pirmame dešimtuke, bet lenktynėse pasirodė nesėkmingai. O štai antrame etape          „Racing Point“ automobilis buvo trečias pagal greitį – ir komanda iš karto gavo protestą iš „Renault“ pusės.

Sulyginus „Mercedes“ ir „Racing Point“ mašinų stabdžių aušinimo ortakių fotografijas, „Renault“ inžinieriai padarė išvadą, kad jie yra analogiški – ir kreipėsi į FIA išaiškinimo, kadangi pagal taisykles kiekviena komanda privalo savarankiškai konstruoti šį mazgą ir turėti tam autorines teises.

Štirijos GP teisėjai protestą patenkino, bet ne iš techninės pusės – tame jie neturėjo kompetencijos, bet iš sportinės, nubausdami komandą atimant 15 taškų komandinėje įskaitoje ir paskiriant 200 tūkst. eurų baudą – po 100 tūkst. už kiekvieną bolidą.

Dėl techninio reglamento subtilybių laikymosi tyrimo ėmėsi FIA. Jie užantspaudavo ir paėmė patikrinimui RP20 mašinos priekinių ir galinių stabdžių aušinimo sistemas ir paprašė „Mercedes“ pateikti analogiškus jų mazgus, kurie buvo montuojami W10 2019 metais.

Kol federacija aiškinosi detales, „Renault“ kiekviename etape teikdavo protestus dėl „Racing Point“ bolidų atitikimo reglamentui, bet teisėjai kiekvieną kartą „atkreipdavo į tai dėmesį“ laukdami FIA sprendimo. Protestus teikė ir kitos komandos – „Ferrari“, „McLaren“, „Williams“. Protestą prieš nubaudusius juos teisėjus pateikė ir pati „Racing Point“, teigdama, jog jie – nekalti. Grėsė didelė krizė, tačiau rugpjūčio pabaigoje visa ši istorija     netikėtai užgeso. FIA pareiškė, kad 2021 metais apribos svetimų komandų detalių kopijavimą ir visos pusės pasirašė „taikos sutartį“ – beveik vienu metu visi protestai buvo atšaukti. Buvo galima sugrįžti prie lenktynių.

Tačiau nemalonumai tuo neužsibaigė. Prieš etapą Silverstoune Sergio Perezas tapo pirmu pilotu, praleidusiu etapą dėl COVID-19. Po Vengrijos etapo Sergio buvo išskridęs į Meksiką, kur laikėsi visų saugumo reikalavimų, bet privatus virėjas, kuris gamino Sergio miastą, buvo užsikrėtęs – Perezas taip pat susirgo.

Komanda jam pakeisti pakvietė Nico Hulkenbergą, gerai, kad jis buvo laisvas. Nico sutiko, FIA išdavė jam superlicenciją – prie nepažįstamo bolido vairo patyręs vokietis viso savaitgalio metu atrodė gana gerai. Bet lenktynėse startuoti jam nepavyko – sankabos korpuse buvo nukirstas vienas varžtas, jis įstrigo mechanizme ir neleido užvesti variklio. Greitai pašalinti gedimo nepavyko ir Hulkenbegas stebėjo lenktynes iš serviso zonos.

Kitą etapą – antras lenktynes Silverstoune – 70-mečio GP etapą Perezas vėl praleido, O Nico parodė trečią laiką kvalifikacijoje, tuo patvirtindamas savo meistriškumą ir bolido greitį, o varžybas užbaigė 7-toje pozicijoje.

Ir tai buvo dar ne viskas. Po dviejų mėnesių per Eifelio GP etapą komandos sudėtį teko keisti jau pačio savaitgalio metu. Šįkart susirgo Lance‘as Strollas. Šeštadienį ryte komanda suprato, kad Strollas negalės važiuoti – ir vėl buvo pakviestas Hulkenbergas. Etapui pasibaigus, Lance‘ui buvo patvirtintas koronavirusas, jis startavo kitose varžybose, bet jautėsi blogai ir pasirodė prastai.

Geriausiomis sezone komandai buvo lenktynės Sakhire, kur Perezas iškovojo pergalę, o Strollas finišavo trečias. Dvigubas podiumas sustiprino ekipos pozicijas kovojant dėl trečiosios vietos Konstruktorių įskaitoje.

Įdomu tai, kad tuo metu jau buvo aišku, jog Sergio praranda kontraktą su „Racing Point“. Sportiniai rezultatai neturėjo įtakos, kai kalba ėjo apie „didžiąją politiką“, o komandai, kuri šiais metais keičia pavadinimą į „Aston Martin“, reikėjo „smarkiai pripažinto“ piloto – ir jie pasirašė sutartį su vietą „Ferrari“ praradusiu keturiskart pasaulio čempionu Sebastianu Vetteliu.

Laimei, kad S. Perezui vėliau pavyko išsaugoti vietą „Formulėje-1“ ir šiais metais jis taps Maxo Verstappeno ekipos partneriu „Red Bull“ sudėtyje.

Sergio Perezas: „Sezoną aš pradėjau su pačia konkurencingiausia mašina per pastaruosius metus, bet rezultatų ilgai nebuvo. Pačiu svarbiausiu momentu susirgau koronavirusu, žmona ir vaikai taip pat buvo infekuoti. Galiausiai aš praleidau du etapus – atrodė, kad viskas prarasta. Prireikė daug pastangų, norint visiškai atsistatyti. Šis virusas pakankamai mane panervino.

Po to likau be kontrakto kitam sezonui. Man reikėjo pasiekti pačių geriausių rezultatų trasose, nors mano automobilyje naujienų nebuvo. Aš beveik buvau užlipęs ant podiumo, bet dėl klaidingos strategijos jį praradau. Po to buvo dar vienas esminis momentas dėl ateities, bet likus keliems ratams iki finišo susprogo mano motoras. Norint išvengti baudos, mano bolide sumontavo mažiau patikimą jėgainę, nuvažiavusią ilgą distanciją – ir tai atsitiko trasoje, kur variklio galia yra labai svarbi.

Bet aš vis tik iškovojau pirmąją pergalę karjeroje ir po pusės amžiaus Meksiką iškėliau ant F-1 podiumo viršūnės. Mes sezoną užbaigėme ketvirti, o aš gavau naują šansą, dėl kurio intensyviai dirbau 25-erius metus“.

Šiais metais „Racing Point“ vėl keičia pavadinimą ir pabandys pratęsti sėkmingus pasirodymus. Komandos savininkas Lawrence Strollas turi rimtų ambicijų „Formulėje-1“, o jo sūnus šiemet turės labai rimtą ir stiprų partnerį. Tai turėtų būti be galo įdomu.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983