Sezono rezultatai: „McLaren Racing“

Sezono rezultatai: „McLaren Racing“
logo Sausio 13 d. 11:18, McLaren F1

Trečioji vieta Konstruktorių įskaitoje – geriausias „McLaren“ pasiekimas nuo 2012 metų, iš dalies toks rezultatas susijęs su tuo, kad iš geriausių trejeto iškrito „Ferrari“, tačiau Wokingo komandos pažanga nekėlė abejonių.

Lenktynininkas        `GP        Vieta     Taškai   Geriausias startas            Geriausias finišas

C. Sainzas                   16          6            105         3                                       2

L. Norrisas                  17          9              97         3                                       3

McLaren                   GP          Vieta     Taškai   Geriausias startas            Geriausias finišas

2020                         17           3              202         3                                     2

2019                         21           4              145         5                                     3

2018                         21           6              62           7                                     5

2017                         20           9              30           6                                     6

2016                         21           6              76           3                                     5             

Per MCL35 pristatymą komandos bazėje Wokinge tikslas nebuvo įvardytas – komanda ir taip buvo užbaigusi praėjusius metus iškart paskui prizininkų trejetuką, bet per žiemos bandymus komandos vadovas Andreas Seidlas bolidui parašė dešimtuką iš dešimties balų, labai aukštai įvertinęs mašinos patikimumą.

Dar vasarį „McLaren“ įvedė ribojimus dėl koronaviruso, uždrausdama darbuotojams lankytis Kinijoje, o sugrįžusiems iš jos įvestas privalomas 14 dienų karantinas. Pirmieji nukentėję buvo žurnalistai iš Kinijos per bandymus Barselonoje – jie buvo pasipiktinę, kad negali bendrauti su „McLaren“ darbuotojais, bet to buvo atšaukti visi suplanuoti interviu. Kas tada galėjo žinoti, koks sudėtingas laukia 2020 m. sezonas?

Etapas Australijoje buvo atšauktas būtent dėl „McLaren“. Dėl vienintelio darbuotojo, kuriam buvo nustatytas teigiamas koronaviruso testas. Dabar jau aišku, kad to daryti visai nereikėjo, bet tada komanda pati pasitraukė iš varžybų. Lemiamu balsu tapo „Mercedes“ vadovo Toto Wolffo pareikimas po konsultacijų su kompanijos vadovybe, kad „Mercedes“ taip pat traukiasi iš lenktynių, nors asmeniškai Toto buvo prieš tai. Pasitraukė ir visi, naudojantys „Mercedes“ jėgaines – jie paprasčiausiai neturėjo kito pasirinkimo.

„McLaren“ nustatė COVID-19 užsikrėtusio mechaniko kontaktų ratą – ir paliko 15 darbuotojų karantine Melburne, visi likusieji sugrįžo namo. Su izoliuotais pasiliko ir ekipos vadovas. Bet daugiau niekam koronavirusas nebuvo nustatytas ir po karantino visi išvyko namo.

Bet nemalonumai nesibaigė. Sezono sustabdymas neleido komandai atsiskaitinėti su kreditoriais. Balandžio pradžioje „McLaren Racing“ vadovas Zakas Brownas situaciją pavadino „labai trapia“ ir pakvietė rimtoms permainoms – jo nuomone, be rimtų pakeitimų ribojant biudžetus iš karto keturios pasaulio čempionato komandos gali išeiti iš „Formulės-1“ ir tai gresia lenktynių stabilumui.

Zakas Brownas: „Jeigu mes nesusitarsime dėl rimtų komandų biudžetų apribojimų, kurių ir taip nėra kuo papildyti šiais metais, tada aš sau užduosiu klausimą: „Kokiu tikslu šių priemonių priešininkai dalyvauja „Formulėje-1“ – gal vien dėl to, kad turėtų kuo pateisinti milžiniškas išlaidas?

Susidaro įspūdis, kad jiems yra nepatogu sąžiningai kovoti su komandoms, kurių anksčiau jie nelaikė rimtais priešininkais. O gal jiems nepatogu sąžiningai kovoti vien todėl, kad prieš viršininkus reikia pateisinti šias dideles išlaidas?“


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas