"Skraidantis" L.Burti pasakoja apie savo avariją (6)

logo 2001 Rugpjūčio 01 d. 00:09
Sekmadienio Vokietijos DP metu L.Burti bolidas, važiuodamas 250 km/h greičiu, trenkėsi į M.Schumacherio bolido galą, pakilo į orą ir versdamasis nusileido ant E.Bernoldi Arrows bolido. Sėkmingo atsitiktinumo dėka Prost pilotas liko sveikas ir galėjo tęsti lenktynes atsarginiu bolidu.
Pakartotinas startas nutraukus lenktynes L.Burti pavyko geriau, tačiau lenktynių metu brazilas pajuto stiprų rankos skausmą ir lenktynių nebaigė. Štai ką Prost pilotas pasakojo apie avariją:
"Viskas buvo beveik taip pat, kaip jūs tai galite matyti TV ekrane. Jordan bolidas buvo man iš kairės ir, atrodo, BAR iš dešinės bei kažkoks bolidas prieš mane, staiga jis vengdamas susidūrimo su Michaeliu staigiai pasuko ir aš atsidūriau prieš labai lėtai judantį Ferrari. Kadangi keletas bolidų buvo šalia manęs, aš neturėjau kito pasirinkimo, o stabdyti buvo jau per vėlu ir aš negalėjau išvengti susidūrimo. Viskas vyko labai sklandžiai ir todėl aš visai neišsigandau. Nuo pat susidūrimo su Michaeliu iki nusileidimo viskas vyko sklandžiai, kas mane labai nustebino. Turbūt tai vyko todėl, kad duždamas bolidas sugėrė visus smūgius. Tai gali jums parodyti kokie saugūs F-1 bolidai yra šiais laikais. Taip, jie yra velniškai greiti, nes susidūrimo metu aš jau lėkiau 250 km/h greičiu. Pamenu, kad akimirką aš buvau aukštyn kojom, bet kitą akimirką vėl atsiverčiau."
Pasakodamas apie susidūrimą su trasą juosiančiais barjerais L.Burti sakė: "Tai turbūt buvo stipriausias smūgis, bet iki tol aš turėjau laiko susivokti, kas vyksta, ir patraukti rankas nuo vairo, taigi aš suvokiau, kad viskas tvarkoje ir aš nesužeistas. Tą akimirką aš nejaučiau jokių sužeidimų, nors vėliau paaiškėjo, kad buvau gana smarkiai susitrenkęs ranką."
Stebina tai, kad brazilas nebuvo apžiūrėtas F-1 gydytojo Sid Watkinso, prieš leidžiant jam startuoti atsarginiu bolidu. Tačiau pats Luciano tai aiškina tuo, kad visi matė jį skubantį į atsarginį bolidą ir turbūt manė, kad jam nieko nenutiko. Jis pripažįsta, kad komanda buvo labiau sunerimusi dėl jo būklės negu jis pats.
Jis sakė: "Manau, kad visi, kas matė avariją, buvo labiau sunerimę už mane patį, viskas vyko labai sklandžiai ir nebuvo laiko rūpintis ar išsigąsti. Po avarijos nuskubėjau į atsarginį bolidą ir startavau su juo, o mano startas pavyko neblogiau negu kitų pilotų, kas rodo, kad aš buvau nesužeistas ir galėjau startuoti."

Komentarai (6)
Gedux
| 08/01 00:39 Atsakyti
Jo L. Burti SUPERMAN SUPERSTAR. Jis tikras didvyris. Jis tikras vyras. Tik galejo geriau pagasdinti Shumi, kad tam nebebutu buve noro restartuot
bassvoice
| 08/01 08:42 Atsakyti
Važiuojant, o po to skrendant tokiu greičiu, laiko išsigąsti netgi nebuvo. Akivaizdu, kad bolidai daromi saugesniais. Nelabai supratau, kodėl taip ironizuoja 'gedux'..
arz
| 08/01 11:11 Atsakyti
incidentas l. rimtas. as suprantu, kad ne visi serga uz MS. tai normalu, man gal kai kas ir nepatinka. O jei butu avarijos padariniai rimtesni (as turiu omeny traumas, gel net gyvybe)? Jei nors vieno piloto nebutu manau, kad F1 prarastu daug. Jug vyksta kova, ir jei ko is pilotu nebutu, nelabai idomu butu zheti.
WARRIOR
| 08/01 16:38 Atsakyti
shi avarija pagyvino ir taip jau priblesusi f-1gyvenima.jei auku nera gali tokiu avariju buti ir daugiau
greta
| 08/03 11:06 Atsakyti
Smagiausia, kad Burciui nieko neatsitiko, nes nebebutu uz ka man sirgt :) ..siaip tai jo pasiskraidymas labai baisiai atrode.Belieka dziaugtis ir zavetis bolidu saugumu..
simsonelly
| 12/09 10:44 Atsakyti
gaila, kad nemaciau
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas