Sprendimo dėl Portugalijos GP reikia laukti vasarį (1)

Sprendimo dėl Portugalijos GP reikia laukti vasarį
logo Sausio 16 d. 13:24, Sauber

Atnaujintame „Formulės-1“ tvarkaraštyje ties gegužės 2 diena pažymėta, kad sprendimas bus priimtas vėliau, bet mažai kas abejoja, jog ši data yra rezervuota Portugalijos GP etapui. Pranešama, kad derybos su šio etapo organizatoriais tęsiamos ir sprendimo galima tikėtis vasario pabaigoje.

Portimao trasa pirmą kartą F-1 lenktynes surengė praėjusį rudenį – Portugalijos etapas sėkmingai įvyko po 24 metų pertraukos. Tačiau dabar pandemijos situacija Portugalijoje yra gana įtempta, užsikrėtimų COVID-19 daugėja ir šalies vyriausybei teko griebtis pakankamai griežtų priemonių. Iš esmės yra paskelbtas visko uždarymas – žmonės iš namų leidžiama išeiti tik būtiniausiais atvejais.

Neseniai per nacionalinę televiziją kalbėjo Portugalijos premjeras Antoniu Koshta, jo pareiškimas buvo susijęs su sudėtinga situacija, kurioje atsidūrė ši šalis, tačiau jis išreiškė viltį, kad optimizmo gali teikti prasidėjusi masinė gyventojų vakcinacija.

Vadinasi, yra šansų, kad situacija pavasarį pagerės. Bent jau to tikisi Portugalijos automobilių ir kartingo federacija FPAK. Federacijos prezidentas Ni Amorimas, kalbėdamas su agentūra LUSA ir vertindamas galimybę surengti „Formulės-1“ lenktynes, pažymėjo: „Turiu tam tikro optimizmo, bet galutinio sprendimo reikia laukti tik vasario pabaigoje.

Mano atsargus optimizmas paremtas tuo, kad dėl dabar paskelbto visuotinio uždarymo ir prasidėjusia vakcinacijos kampanija, gegužės pradžioje mes galėsime surengti etapą. Po trijų-keturių mėnesių situacija gali iš esmės pasikeisti.

Derybos dėl lenktynių Portugalijoje surengimo gegužės 2 d. vyksta sėkmingai, organizatoriai kiekvieną dieną palaiko ryšį su FOM, bet visas priklauso nuo dviejų faktorių: rengti lenktynes yra prasmė, jei tribūnos bus pilnos sirgalių ir jei to panorės šalies valdžia.

Mes turėsime sumokėti už teises organizuoti GP, „Formulė-1“ neatvažiuos pas mus nemokomai. Pernai metų etapas įvyko itin sėkmingai. Visus duomenis apie tai turi vyriausybė. Bet mes suprantame, kad dabar valdžia turi kitų prioritetinių uždavinių ir kol kad svarstymų surengti „Formulės-1“ lenktynes nebuvo.


Komentarai (1)
ddt
IP: 21ec4ad | 01/16 13:47 Atsakyti
nemokomai lenktynes kol kad gali žiūrėti tik siragliai :)
×

TOP naujienos