Sprinto lenktynių tvarka kol kas nereglamentuota

Sprinto lenktynių tvarka kol kas nereglamentuota
logo Sausio 21 d. 11:08, Red Bull Content Pool

„Formulės-1“ vadovybė patenkinta tuo, kaip 2021 metais praėjo trys savaitgaliai su sprinto lenktynėmis tarp kvalifikacijos ir lenktynių. Sprintai davė daugiau intrigos, padidino televizijos reitingus ir pasaulio čempionato organizatoriams davė daugiau pajamų, todėl šiais metais sprinto lenktynių gali įvykti dvigubai daugiau. Tačiau kol kas neaišku, pagal kokias taisyklės tokios lenktynės šeštadieniais vyktų ir apskritai, ar jos bus rengiamos.

Ne kartą buvo rašyta apie tai, kad pagal dabar galiojantį Sportinį reglamentą yra numatytas tik vienas savaitgalio formatas – su trim treniruotėmis, kvalifikacija šeštadieniais ir lenktynėmis sekmadienį. Formatas su sprinto lenktynėmis yra svarstomas, kaip ir pati idėja, ar tokių varžybų apskritai reikia.

Norint pataisyti Sportinį reglamentą, reikia visų dešimties komandų sutikimo, o tokio kol kas nėra.

Pagal vokiečių „Auto Motor und Sport“ informaciją, „Ferrari“, „Mercedes“ ir „Red Bull“ reikalauja, kad biudžetų apribojimo limitai bÅ«tų padidinti 2,65 mln. JAV dolerių, kad bÅ«tų kompensuotos papildomos išlaidos. O štai „Haas“ vadovas Guentheris Steineris siÅ«lo vienu metu visoms komandoms išmokėti po 2,65 mln. dolerių, tačiau yra didelių abejonių dėl to, kad „Liberty Media“ savanoriškai atiduos komandoms tokią nemenką sumą.

„McLaren“ komanda laikosi kitokios pozicijos. Ekipos vadovas Zakas Brownas apskritai prieštarauja, kad trys stambiausios komandos sukėlė tikrą turgų: „Yra akivaizdžių įrodymų, kad pernai per sprinto lenktynes mašinos visai nenukentėjo. Manau, kad šis turgus – nevykęs bandymas išvengti galimo konkurencinio pranašumo praradimo“.

Be finansinių aspektų, kol kas neapspręstas ir pačių sprinto lenktynių formatas. Starto idėja,

pagal kurią sportininkai startuotų atvirkštine tvarka pagal asmeninėje čempionato įskaitoje užimamas vietas, nesurado pritarimo. Daugelis skeptiškai vertina ir siÅ«lymą, kad taškai sprinte bÅ«tų skiriami ne trims, o dešimčiai lenktynininkų. Atsirado ir dar viena nauja idėja – DRS siÅ«loma pradėti naudoti nuo pat starto akimirkos, kad pirmuosiuose ratuose bÅ«tų daugiau lenkimų.

Komandoms dėl viso to reikės susitarti per artimiausias kelias savaites.


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos