Sužinokite, kaip tvarkyti automobilių alyvą: kitu atveju gresia baudos

Sužinokite, kaip tvarkyti automobilių alyvą: kitu atveju gresia baudos
logo 2022 Sausio 28 d. 14:00, Pexels

Šiuo metu Lietuvoje yra griežtai draudžiama atsikratyti panaudota automobilių alyva su kitomis atliekomis arba sudeginti. Visgi pastaruoju metu žmonės nevengia jos panaudoti sušildant patalpas, o dėl šios priežasties Lietuvoje šiais metais gerokai išaugo šildymo kainos.

Labai svarbu, jog kiekvienas gyventojas, kuris turi automobilių atliekų, jas perduotų į tinkamas rankas – atliekas tvarkantiems asmenims, kurie turi tam skirtą licenciją. Taip pat techninės peržiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės arba žmonės privalo nemokamai iš gyventojų priimti tokias atliekas, kuriems suteikia jie paslaugą.

Jei vairuotojas nusprendžia pats savo namuose pakeisti transporto priemonės tepalus ar kitas detales, tuomet pastarasis turi naudotą alyvą nugabenti į „Atliekų tvarkymo centrą“ arba didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Deginant alyvą į aplinką patenka kenksmingos medžiagos, kurios kenkia tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Buitiniuose katiluose deginant tepalą yra išmetamas kadmis, chromas, švinas, nikelis, arsenas, varis, cinkas ar azotas.

Regeneruojant alyvos atliekas yra sutaupomi gamtos ištekliai ir apsaugoma aplinka.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983