T. Wolffas: INEOS investicijos – esminis momentas „Formulėje-1“ (1)

T. Wolffas: INEOS investicijos – esminis momentas „Formulėje-1“
logo Sausio 11 d. 13:02, Daimler AG

Praėjusiais metais britų chemijos kompanija INEOS iš pradžių tapo „Mercedes“ komandos „Formulėje-1“ rėmėja, o vėliau ir jos bendrasavininke, išpirkdama 33,3 proc. ekipos akcijų – lygiai tokias pat akcijų dalis turi „Daimler AG“ koncernas ir Toto Wolffas.

Toto Wolffas mano, kad INEOS investicijos kalba apie esminius pokyčius „Formulėje-1“. Jei anksčiau komandoms tekdavo ieškoti lėšų, tai įvedus ekipų biudžetų apribojimus (iki 145 mln. dolerių šiemet), komandos pradės gauti pelną, tuo padidindamos F-1 pasaulio čempionato investicinį patrauklumą.

Toto Wolffas: „Mes šį momentą laikome posūkiu „Formulėje-1“. Anksčiau visos komandos kovodavo dėl finansinių resursų, kad galėtų išvažiuoti į lenktynių trasą, o dabar jos iš esmės tampa sporto frančize. Dabar, kai biudžetai apriboti, beveik visos komandos bus pelningos.

JAV sportas šią transformaciją pergyveno prieš 10 metų, padidindamas investicinį patrauklumą, o dabar mes su INEOS savininku Jimu Ratcliffe‘u ir jo kompanija pagreitinsime šį procesą „Formulėje-1“.

Susipažinęs su Jimu ir jo verslo partneriais, supratau, kad mes panašiai mąstome, o INEOS yra ne vien efektyvi ir labai sėkminga kompanija, vadovaujama talentingų verslininkų. Jie turi didelę patirtį įvairaus sporto srityse, o dabar mūsų interesai sutapo – mes labai laiku suradome vieni kitus“.


Komentarai (1)
Teisingai sako
IP: 010d14c | 01/11 21:29 Atsakyti
Biudžetų ribojimas turbūt geriausias dalykas F1 nutikęs per paskutinius 10 metų, skirtumo sirgaliai tarp komandų investuotų 250 ir 140mln. realiai nepajus, o sportine prasme laimės visi. Galbūt ne artimiausiu metu, nes dičkiai sukčiaus ir landos turės būti paslėptos, tačiau jau po kelių metų pradės jaustis, kad vidutiniokai artėja prie top komandų - nukopijuoti sprendimą yra žymiai pigiau nei diegti kelias skirtingas koncepcijas kai turi neribotą biudžetą, tuo tarpu keičiantis taisyklėmis mažiukai net turi galimybę iššauti į priekį jei su sprendimu pataikys ką sunku būtų įsivaizduoti normaliomis sąlygomis, nes dičkiai turėdami begalę resursų projektavimo metu eina keliom alternatyvom ir išsirenka geriausią, gali resursų lengviau išskaidyti mini projektais ir t.t. Žodžiu, kai turi pinigų kaip juos išleisti visada rasi, tačiau kai neturi - klysti negali. Puiki žinia.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas