Toskanos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Rugsėjo 15 d. 11:32, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Mugelle pasibaigusių Toskanos GP lenktynių

Laimėjęs kvalifikaciją Mugelle, Lewisas Hamiltonas iškovojo 7-tą „pole“ poziciją šiame sezone ir 95-tąją karjeroje. Trasa Mugelle - 28-toji Lewiso karjeroje, o Toskanos GP - 26-tas etapas su unikaliu pavadinimu, kuriose jis uždirbo „pole“.

„Pole“ Mugelle - 69-toji, kurią iškovojo Hamiltonas „Mercedes“ sudėtyje, antrasis pagal šį rodiklį esantis Michaelis Schumacheris turi tik 68 „pole“ per visą karjerą.

Valtteri Bottas kvalifikavosi antras, tai leido „Mercedes“ komandai septintą kartą paeiliui užimti visą pirmąją starto juostą. Tai 73 pirma starto juosta „Mercedes“, lyderiai pagal šį rodiklį - „Ferrari“ 80 kartų užėmė pirmą starto juostą. Ir tai septinta paeiliui pirmoji starto juosta „Mercedes“ - netrukus jie gali pakartoti savo 2014-2015 m. rekordą, kai Lewisas Hamiltonas ir Nico Rosbergas devynis kartus paeiliui užėmė pirmą starto juostą.

Trečią kartą per paskutines ketverias lenktynes Hamiltonas, Bottas ir Verstappenas startavo pirmi - antras ir trečias - būtent tokia tvarka.

Kvalifikavęsis ketvirtas, Alexas Albonas pakartojo savo geriausią rezultatą šiame sezone, iškovotą Austrijoje.

Penkta Charleso Leclerco vieta - tai geriausias jo rezultatas nuo Didžiosios Britanijos GP.

Lando Norrisas nutraukė seriją iš devynerių sėkmingų lenktynių nuo Brazilijos’19, kuriose jis be pertraukos patekdavo į kvalifikacijos finalą. Liko tik trys pilotai, kurie nuolatos šiemet kovojo kvalifikacijos finale - Hamiltonas, Bottas ir Verstappenas.

Kvalifikavęsis 13-tas, Kimis Raikkonenas pasiekė geriausio kvalifikacijos rezultato „Alfa Romeo“ komandai šiame sezone - tai atsitiko po 20 metų ir 1 dienos po pirmųjų savo bandymų „Formulėje-1“, kurie taip pat vyko šioje trasoje.

Po pergalės Monzoje, Pierre‘as Gasly Mugelle iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje - pirmą kartą po jo pervedimo iš „Red Bull“ į „jaunesniąją“ komandą.

George‘as Russellas 30-tą kartą per nuvažiuotus 30 GP etapų aplenkė komandos partnerį kvalifikacijoje, pratęsdamas savo 100 proc. rekordinę seriją.

Antonio Giovinazzi išlieka vieninteliu pilotu, kuris visuose 9 nuvažiuotuose etapuose iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos sesijoje.

Tik dvejose komandose po 9 etapų yra triuškinantis kvalifikacijų rezultatas 9:0. Tokiu rezultatu Maxas Verstappenas pirmauja prieš Alexą Alboną „Red Bull“, o „Williams“ ekipoje George‘as Russellas prieš Nicholas Latifi.

Laimėjęs Toskanos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo 90-tą pergalę karjeroje, sumažindamas atsilikimą nuo šio reitingo lyderio Michaelio Schumacherio iki vienos pergalės.

Trečią kartą karjeroje Lewisas nugalėjo trasoje, kurioje varžybos buvo priimamos pirmą kartą - iki tol tai buvo Ostine’12 ir Sočyje‘14.

Hamiltonas aplenkė M. Schumacherį pagal etapų skaičių, kuriuose jis uždirbo taškus. Dabar Lewiso sąskaitoje - 222 rezultatyvios lenktynės, o Michaelio - 221.

Lewisas pagerino dar vieną rekordą, finišuodamas 42-ose varžybose paeiliui ir aplenkė Nicką Heidfeldą, ankstesnį lyderį pagal šį rodiklį.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas 52-ą kartą užlipo ant podiumo, aplenkęs Miką Hakkineną. Kitas jo orientyras - Niki Lauda, kuris turėjo 54 podiumus.

„Mercedes“ komanda pasiekė naują pasaulio rekordą, pirmaudama lenktynėse 32-tose varžybose paeiliui nuo Brazilijos’18. Iki šiol sėkmingiausia serija priklausė „Williams“ ekipai - 31-erios lenktynės paeiliui nuo Prancūzijos’95 iki San Marino’97.

Pirmą kartą šiame sezone „Mercedes“ surinko maksimaliai įmanomą taškų skaičių - už pergalingą dublį ir geriausią ratą.

Finišavęs trečias, Alexas Albonas pirmą kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Alexas tapo pirmuoju pilotu su Tailando licencija ant „Formulės-1“ podiumo.

Albonas - pirmasis Maxo Verstappeno partneris, kuris užlipo ant podiumo po Monako’18, kuomet Danielis Ricciardo laimėjo lenktynes.

Ricciardo ketvirtą kartą finišavo ketvirtoje vietoje po perėjimo į „Renault“ komandą. Tai geriausias jo rezultatas šios gamyklinės komandos sudėtyje.

Finišavęs septintas, Daniilas Kvyatas pasiekė geriausio savo rezultato šiame sezone.

Finišavęs devintas, Kimis Raikkonenas pasiekė geriausio rezultato sezone ir uždirbo pirmuosius taškus.

Finišavęs 11-tas, G. Russellas pasiekė geriausio karjeros rezultato.

Praėjusio etapo nugalėtojas Pierre‘as Gasly tiksliai pakartojo Oliviero Panis‘o rezultatą Ispanijoje 1996 metais, kai jis po pergalės jau pirmame rate pasitraukė iš distancijos.

Dar dvejos lenktynės F-1 istorijoje startavo tą pačią dieną - Austrijoje’87 ir Belgijoje’90.