Vengrijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Rugpjūčio 06 d. 10:27, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Budapešte pasibaigusių Vengrijos GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Hungaroringe, Maxas Verstappenas iškovojo savo pirmąją „pole“ poziciją karjeroje per 93-ąsias savo lenktynes „Formulėje-1“.  Palyginimui – Valtteri Bottas „pole“ iškovojo savo 80-tose lenktynėse, Kimis Raikonenas – 43, Sebastianas Vettelis – 22, o Lewisas Hamiltonas – šeštose.

Maxas Verstappenas tapo šimtuoju pilotu „Formulės-1“ istorijoje, iškovojusiu „pole“. 99-tuoju buvo Charlesas Leclercas Bahreine’19, 98-tuoju – taip pat Bahreine’17 – Valtteri Bottas.

Maxas Verstappenas – pirmasis olandas, laimėjęs kvalifikaciją „Formulėje-1“. Daugiausiai „pole“ pozicijų yra iškovoję britai – 17 šios šalies lenktynininkų yra laimėję kvalifikacijas.

Verstappeno „pole“ Vengrijoje buvo 61 „Red Bull“ komandai ir pirmoji ekipai po Meksikos’18, kur kvalifikaciją laimėjo Danielis Ricciardo.

Verstappeno „pole“ Vengrijoje – tik ketvirtoji „Red Bull“ ekipai po hibridinių turbomotorų atsiradimo. Likusias tris yra iškovojęs D. Ricciardo – du kartus Monake (2016 ir 2018 m.) ir 2018 m. Meksikoje.

Verstappeno „pole“ Vengrijoje buvo 78 „Honda“ varikliams istorijoje ir pirmąją kompanijai po 2006 m. Australijos GP etapo, kur kvalifikaciją laimėjo Jensonas Buttonas.

Parodęs antrą laiką kvalifikacijoje Vengrijoje, Valtteri Bottas penktą kartą šiame sezone aplenkė savo komandos draugą Lewisą Hamiltoną. „Mercedes“ komandoje dabar rezultatas yra 7:5 Hamiltono naudai, prieš metus po Vengrijos rezultatas taip pat buvo 7:5 brito naudai.

Po sutriuškinimo sezono pradžioje, kai po Kanados GP etapo Charlesas Leclercas Sebastianui Vetteliui kvalifikacijose nusileido 1:6, monakietis iš „Ferrari“ sulygino rezultatą su pasaulio čempionu. Dabar tarp jų – rezultatas 6:6, nes Charlesas laimėjo prieš vokietį penkias kvalifikacijas paeiliui.

Ne ką mažiau stebėtinas kvalifikacijų rezultatas yra tarp Carloso Sainzo ir debiutanto Lando Norriso – ispaną 8 kartą iš 12-kos aplenkė ekipos kolega.

Jei kitose komandose situacija kiek keičiasi, tai „Williams“ bei „Racing Point“ rezultatas yra triuškinantis – 12:0 – tiek kartų debiutantas George‘as Russellas kvalifikacijose aplenkė Robertą Kubicą, o Sergio Perezas – Lance‘ą Strollą.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Hungaroringe, Lewisas Hamiltonas iškovojo aštuntą pergalę sezone ir 81-ąją karjeroje. Absoliutus Michaelio Schumacherio rekordas – 91 pergalė per visą karjerą, dabar jau nebeatrodo nepasiekiamas, bet pagerintas jis bus tikrai ne šiais metais.

Lewisas Hamiltonas 7 kartą laimėjo Vengrijos GP etapą. Tiek pat pergalių britas turi ir Kanados GP etape. Lyderis pagal pergalių vienoje trasoje skaičių – M. Schumacheris, aštuonis kartus laimėjęs Prancūzijos GP etapo lenktynes.

Maxas Verstappenas finišavo antras ir pirmą kartą užlipo ant podiumo Vengrijoje. Dabar lenktynininkai iš Olandijos turi 29 podiumus, iš kurių 27 – Maxo Verstappeno, o du – jo tėvo Joso – tame tarpe vienas ir Vengrijoje 1994 metais.

Sebastianas Vettelis užlipo ant trečiojo podiumo laiptelio, vokiečio karjeroje dabar yra 117 podiumų, bet jei praėjusiais metais po 12 etapų jis Hamiltonui asmeninėje čempionato įskaitoje nusileido 24 taškais, tai šiemet – jau 94.

Carlosas Sainzas antrose lenktynėse paeiliui finišavo penktas, šįkart tapęs „geriausiu tarp likusiųjų“ sausoje trasoje. Penktose lenktynėse paeiliui Carlosas uždirbo taškus – aštuntą kartą šiame sezone.

„McLaren“ komandos debiutantas Lando Norrisas stabiliai aplenkia savo komandos draugą kvalifikacijose, bet lenktynėse Sainzo patirtis turi reikšmę. Jei kvalifikacijose Norriso pranašumas 8:4, tai asmeninėje įskaitoje ispanas lenkia kolegą 34 taškais.

Vengrijoje Kimis Raikkonenas finišavo septintas, pasiekęs geriausio rezultato „Alfa Romeo“ ir „Sauber“ Vengrijoje nuo 2010 metų.

Trečią kartą šiame sezone Romainas Grosjeanas buvo vienintelis pasitraukęs iš lenktynių, „Haas“ pilotams – tai šeštas pasitraukimas šiame sezone.