Vengrijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Liepos 21 d. 10:25, Daimler AG

Keletas įdomių statistinių faktų po Budapešte pasibaigusių Vengrijos GP etapo lenktynių.

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Vengrijoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 90-tąją „pole“ poziciją karjeroje ir septintą šioje trasoje.

Britas laimėjo Vengrijoje kvalifikaciją 6 kartus, o 2007 m. gavo „pole“ poziciją po Fernando Alonso baudos, kai ispanas sutrukdė Hamiltonui išvažiuoti į lemiamą greitąjį ratą.

Pagal „pole“ skaičių Vengrijoje (7) Lewisas pakartojo Michaelio Schumacherio rekordą. Daugiau „pole“ vienoje trasoje (8) turi Hamiltonas Australijoje, Schumacheris Japonijoje ir Senna Imoloje.

Valtteri Bottas trečiame paeiliui Vengrijos GP etape kvalifikavosi antras.

Mercedes“ 67-tą kartą iškovojo visą pirmąją starto eilę. Pagal šį rodiklį pirmauja „Ferrari“ - 80 kartų šios komandos pilotai startavo iš pirmos eilės.

Kvalifikavęsis trečias, Lance‘as Strollas tik antrą kartą karjeroje startavo aukščiau 8-tos vietos. Pirmas kartas buvo Monzoje’17, kai per lietingą kvalifikaciją Strollas parodė antrą laiką. Antrame GP paeiliui Lance‘as kvalifikacijoje aplenkė ekipos partnerį.

Jo komandos draugas Sergio Perezas kvalifikacijoje buvo ketvirtas, pirmą kartą nuo 2013 metų patekdamas į kvalifikacijos finalą Vengrijoje.

Penktoji Sebastiano Vettelio vieta - jo geriausias rezultatas šiame sezone. 2020 metais abu „Ferrari“ pilotai pateko į kvalifikacijos finalą.

Septintoji Maxo Verstappeno vieta - blogiausias jo kvalifikacijos rezultatas nuo Belgijos’18.

Kvalifikavęsis aštuntas, Lando Norrisas užsitikrino startą iš pirmo dešimtuko dešimtą kartą paeiliui.

Pierre‘as Gasly iš „AlphaTauri“ antrą kartą paeiliui pateko į kvalifikacijos finalą, šeštą kartą paeiliui aplenkdamas komandos partnerį Daniilą Kvyatą. Kvyato išlėkimas iš trasos pirmoje kvalifikacijos dalyje buvo pirmasis „AlphaTauri“ komandai šiame sezone.

„Renault“ pilotai pirmą kartą šiais metais nepateko į kvalifikacijos finalą.

Kvalifikavęsis 12-tas, George‘as Russellas antrą savaitgalį paeiliui pateko į antrą kvalifikacijos dalį. Iki pirmo dešimtuko jam pritrūko 0,190 sek.

Pirmą kartą po Italijos’18 abu „Williams“ pilotai pateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Pirmą kartą šiame sezone abu „Haas“ pilotai iškrito iš kovos jau pirmoje dalyje.

Trečia kartą šiais metais abu „Alfa Romeo“ lenktynininkai iškrito iš kovos taip pat pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Lenktynės

Laimėjęs Vengrijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo 86-tą pergalę karjeroje, sumažindamas atsilikimą nuo M. Schumacherio šiame reitinge iki 5 pergalių.

Iškovojęs 8-tą pergalę Hungaroringe, Lewisas pakartojo Schumacherio rekordą pagal pergalių skaičių vienoje trasoje - vokietis turėjo aštuonias pergales Prancūzijos GP etape.

Hamiltonas pirmavo 150-tose lenktynės karjeroje, jis - absoliutus lyderis pagal šį rodiklį.

Maxas Verstappenas antrus metus paeiliui finišavo antras Vengrijoje ir 33-čią kartą užlipo ant podiumo, susilygindamas pagal šį rodiklį su Denni Halmu ir Jody Scheckteriu.

Finišavęs trečias, Valtteri Bottas tik antrą kartą užlipo ant podiumo Vengrijoje. 2017 m. jis finišavo trečias.

Tik „Mercedes“ lenktynininkai nuvažiavo šiais metais 100 proc. distancijos. Praėjusiais metais po trijų pirmųjų etapų penki sportininkai buvo nuvažiavę 100 proc. distancijos - po abu „Mercedes“ ir „Ferrari“ atstovus bei Maxas Verstappenas.

Finišavęs ketvirtas, Lance‘as Strollas trečią kartą per karjerą užbaigė lenktynes pirmame penketuke. Pagal vidutinę poziciją finiše Strollas po 3 varžybų yra ketvirtas, lenkdamas patyrusį Sergio Perezą.

Alexas Albonas yra labai stabilus, Vengrijoje jis finišavo penktas - dešimtą kartą iš 12-kos startų „Red Bull“ sudėtyje jis finišavo pirmame dešimtuke.

Šeštoji Sebastiano Vettelio vieta - geriausias jo rezultatas šių metų sezone, bet tai blogiausiais pasiekimas Vengrijos GP jam perėjus į „Ferrari“ ekipą.

Finišavęs septintas, Sergio Perezas pasiekė geriausio savo rezultato per Vengrijos etapą.

2020 metais „Renault“ pilotai tris kartus finišavo aštunti pirmose trijose lenktynėse. Budapešte tai buvo Danielis Ricciardo.

Kevinas Magnussenas kvalifikuotas dešimtu lenktynėse, uždirbęs pirmąjį tašką „Haas“ komandai ir sau šiais metais.