Vengrijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Rugpjūčio 03 d. 10:45, Sauber

Keletas įdomių statistinių faktų po Budapešte pasibaigusio Vengrijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Vengrijoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 101-ąją „pole“ poziciją karjeroje, antrą paeiliui ir trečią šiame sezone, o taip pat – aštuntą Hungaroringe, pakartodamas esamą rekordą. Po aštuonis „pole“ vienoje trasoje turėjo Ayrtonas Senna Imoloje, Michaelis Schumacheris Japonijoje ir pats Lewisas Hamiltonas Australijoje.

Valtteri Botttas ketvirtus metus paeiliui Vengrijoje kvalifikavosi antroje vietoje. Geresnio rezultato šiais metais jis pasiekė tik vieną kartą, iškovodamas „pole“ Portugalijoje.

Mercedes“ lenktynininkai 80-tą kartą istorijoje užėmė visą pirmą starto eilę, pakartodami „Ferrari“ rekordą.

Maxas Verstappenas ketvirtą kartą sezone ir pirmą kartą nuo Azerbaidžano GP kvalifikacijoje užėmė trečią vietą.

Sergio Perezas antrus metus paeiliui Vengrijoje kvalifikavosi ketvirtas – pernai prie „Racing Point“ vairo, o šiemet - „Red Bull“ sudėtyje.

Kvalifikacijoje užėmęs penktąją vietą, Pierre'as Gasly aštuntą kartą šiame sezone buvo tarp šešių geriausiųjų. Tuo tarpo jo komandos partneris Yuki Tsunoda šeštą kartą sezone iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Kvalifikavęsis šeštas, Lando Norrisas pasiekė geriausio sau rezultato Vengrijoje. Septintą kartą paeiliui jis aplenkė komandos draugą Danielį Ricciardo.

Geriausiu rezultatu „Ferrari“ komandai buvo septinta Charleso Leclerco vieta – pirmą kartą per pastaruosius 12 metų pirmajame šešetuke per startą Vengrijoje nebuvo „Ferrari“ sportininkų.

Kvalifikavęsis aštuntas, Estebanas Oconas penktą kartą šiame sezone aplenkė Fernando Alonso. Dabar tik „Alpine“ ekipoje kvalifikacijų rezultatas yra toks glaustas – 6:5 Alonso naudai.

13-toji Kimio Raikkoneno vieta kvalifikacijoje – geriausias jo rezultatas sezone. Kvalifikacijoje užėmęs 17 vietą, George'as Russellas pirmą kartą šiame sezone pasitraukė iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Vengrijos GP etapą, Estebanas Oconas iškovojo pirmąją pergalę karjeroje – tai jam buvo 78-tas GP etapas. Oconas tapo pirmuoju prancūzų pilotu, nugalėjusiu su prancūzišku bolidu ir su prancūzišku varikliu nuo 1983 metų, kai Alainas Prostas laimėjo Austrijoje su „Renault“ automobiliu.

Oconas tapo 111-tu GP nugalėtoju istorijoje ir 14-tu prancūzu šiame sąraše. Pačių jauniausių laimėtojų sąraše Oconas yra 19-tas – jis laimėjo lenktynes būdamas 24 metų, 10 mėnesių ir 15 dienų amžiaus.

Tai buvo pirmoji „Alpine“ komandos pergalė ir 50-toji komandoms, kurių bazė yra įsikūrusi Enstone – po „Toleman“, „Benetton“, „Lotus“ ir „Renault“.

Sebastianas Vettelis finišavo antras, aštuntą kartą užlipo ant podiumo Hungaroringe – tiek pat podiumų jis turėjo Suzukoje ir Abu Dabyje. Po lenktynių finišo Sebastianas buvo diskvalifikuotas, bet kol kas neišspręstas apeliacijos klausimas, kuris gali vėl pakeisti prizininkų trejetą.

Lewisas Hamiltonas užlipo ant podiumo ir susigrąžino lyderystę asmeninėje pasaulio čempionato įskaitoje.

Fernando Alonso pagerino naują „Formulės-1“ rekordą pagal intervalo tarp lenktynių ilgį, kuriose pirmavo – praėjo 7 metai, 5 dienos arba 137 GP etapai tarp Vengrijos'14 ir Vengrijos'21.

Finišavęs septintas ir užėmęs šeštą vietą po Vettelio diskvalifikacijos, Yuki Tsunoda pasiekė geriausio rezultato karjeroje.

Nicholas Latifi pasiekė geriausio rezultato karjeroje ir šiame sezone, tapdamas 345-tuoju pilotu, kuris uždirbo taškus „Formulėje-1“ ir ketvirtu kanadiečiu šiame sąraše.

George'as Russellas uždirbo pirmuosius taškus „Williams“ ekipos sudėtyje per 48-tąjį savo GP etapą.

Valtteri Bottas pirmą kartą karjeroje iškrito iš kovos jau pirmajame rate. Sergio Perezui, Lance'ui Strollui ir Charlesui Leclercui taip buvo ketvirtas pasitraukimas iš varžybų pirmajame rate.