Vidaus reikalų ministerija siūlo gerokai griežtinti baudas už KET pažeidimus

Vidaus reikalų ministerija siūlo gerokai griežtinti baudas už KET pažeidimus
logo 2022 Vasario 03 d. 11:00, Pexels

Vidaus reikalų ministerija siūlo gerokai sugriežtinti bausmes, skiriamas už KET pažeidimus. Pavyzdžiui, padvigubinti baudą už vairavimą transporto priemonių, kurios nėra įregistruotos arba neturi techninės apžiūros (TA), yra su netinkamomis padangomis. Tokiu atveju minimali bauda padidėtų nuo 30 iki 50, o maksimali – nuo 40 iki net 100 eurų.

Šiame projekte yra įtrauktas pasiūlymas skirti bausmę už pakartotiną chuliganišką vairavimą. Už tai vairavęs asmuo turėtų pakloti nuo 550 iki 800 eurų. Tuo tarpu teisės vairuoti neturintis asmuo net nuo 1000 iki 1200 eurų. Pakartojus tokį pažeidimą, iš asmens būtų atimta teisė vairuoti pusantrų metų iki dviejų su puse metų. Taip pat numatomas galimas automobilio konfiskavimas.

Taip pat siūloma griežtinti bausmę ir už KET pažeidimus, kurių metu buvo sukeltas nestiprus sveikatos sutrikdymas arba buvo sugadintas asmens turtas. Būtų skiriama ne tik piniginė bausmė, bet ir atimta teisė vairuoti nuo devynerių mėnesių iki dvejų metų laikotarpiui.

Siūlymų projekte yra numatyta ir daugiau. Jei asmuo laiku nepasitikrins sveikatos, nesilaikys numatytų apribojimų arba vairuos pasibaigus pažymėjimo galiojimui, tuomet sulauks piniginės baudos nuo 30 iki 50 eurų.

Siūloma griežinti bausmes, skirtas asmenims, vairavusiems neblaiviems arba apsvaigusiems. Jei nuo baudos paskyrimo nebus praėjęs vienerių metų laikotarpis, tuomet pastarasis neteks teisės vairuoti net nuo ketverių iki septynerių metų.

Visgi labiausiai siekiama sugriežtinti atsakomybę tokiu atveju, jei eismo įvykį sukėlė neblaivus vairuotojas, o jo metu kažkas buvo sužalotas arba užmuštas. Tokioje situacijoje grės ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir bus skiriamas laisvės atėmimas.

Šį įstatymų projektą turės patvirtinti Vyriausybė. Jei pastaroji tai padarys, tuomet jis bus svarstomas Seime. Jei projektas bus priimtas ir įstatymus pasirašys šalies prezidentas Gitanas Nausėda, tuomet šie pakitimai įsigalios nuo liepos 1-os dienos.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794