Virš gatvių patruliuojantys dronai Lietuvoje galėtų fiksuoti viršijančius greitį

Virš gatvių patruliuojantys dronai Lietuvoje galėtų fiksuoti viršijančius greitį
logo 2021 Balandžio 13 d. 21:00, Pexels.com

Policijos pareigūnai sako, kad tinkamai dirbantys dronai keliuose būtų veiksmingi pagalbininkai prižiūrint tvarką keliuose. Jau dabar pareigūnai naudoja dronus, kad galėtų užfiksuoti automobilius, pažeidžiančius KET taisykles. Įdiegus keletą technologinių naujovių jų pagalba galima būtų fiksuoti ir viršijančius greitį. 

Šiuo metu trūkumai nusveria privalumus

Dronai negali patys veikti automatiškai. Iki šiol pažeidimas pateikiamas tvarką prižiūrinčiam pareigūnui, kuris sustabdo transporto priemonę ir skiria baudą pagal kelių eismo taisykles.

Jeigu dronai, matuojantys greitį, turėtų tam tikrus sertifikatus ir metrologinę patikrą, tai prisidėtų prie saugaus eismo užtikrinimo. Norint, kad tai veiktų ir dronai patikrintų kuo daugiau automobilių:

  • dronuose turėtų būti įmontuotos geros kameros;
  • dronas negalėtų būti pakilęs aukštai, kad matytų automobilių numerius. Jis turėtų būti nukreiptas tam tikru kampu bei jam reikėtų žemai kyboti, kad galėtų matuoti automobilių greitį. Dar pridėkime ir tai, kad dronas negali ilgai skristi – jis kas pusę valandos turi būti įkraunamas. Dėl šios priežasties jis galėtų skraidyti dešimties kilometrų spinduliu;
  • droną turėtų pilotuoti policininkas, nutolęs nuo jo nedideliu atstumu. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794