„Visa RB“ iš „Red Bull“ nori pirkti dar daugiau detalių (1)

„Visa RB“ iš „Red Bull“ nori pirkti dar daugiau detalių
logo Gegužės 14 d. 22:04, Visa Cash App RB

„Visa RB“ komandos generalinis direktorius Peteris Bayeris kviečia čempionato vadovybę išplėsti komponentų sąrašą, kuriuos F-1 komandos galėtų įsigyti iš kitų ekipų ar specializuotų įmonių.

Pavyzdžiui, „Haas“ verslo modelis iš pat pradžių buvo sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su „Ferrari“, o „Aston Martin“ ir „Williams“ turi sutartis su „Mercedes“, pagal kurias jie gauna ne vien jėgaines, bet ir daug kitų detalių.

„Mes galime pirkti tam tikras detales, mes tai darome ir jas montuojame savo boliduose, - leidiniui „Speedcafe“ kalbėjo P. Bayeris. - Manau, kad svarbiausias tokio požiūrio pranašumas yra tas, kad mes galime koncentruotis ties kitais uždaviniais, kadangi mes turime nepakankamus gamybinius pajėgumus, per mažą biudžetą ir per mažai žmonių.

Pavyzdžiui, mes neturime inžinierių-konstruktorių, kurie kuria pakabą. Paskutinį tokį specialistą iš mūsų perviliojo Fredericas Vasseuras, „Ferrari“ komandos vadovas – suprantama, jog tai buvo aukšto lygio profesionalas.

Žodžiu, anksčiau mes žinodavome kaip reikia konstruoti pakabą, bet vėliau nutarėme, kad geriau pirkti šias detales, nes tai leidžia mums pajėgas nukreipti į kitus komponentus ir išlikti konkurenciniame lygyje“.

Anksčiau tokia praktika būdavo leidžiama norint sumažinti antrojo ešelono komandų išlaidas, faktiškai duoti jiems šansą išgyventi ir kartu išsaugoti tam tikro lygio konkurencingumą, tačiau kalbos apie visišką perėjimą prie klientų bolidų kalbos nebuvo.

„Iš esmės, priežasčių buvo dvi. Viena jų – palaikyti komandas tam tikrame finansiniame lygyje. Antra - buvo bandymas sukurti kur kas aštresnę situaciją trasose, - tęsė P. Bayeris. - Bet jei pažiūrėsime į praėjusių metų rezultatus ir sudėsime taškus, kuriuos uždirbo komandos, užėmusios keturias paskutines vietas Konstruktorių įskaitoje, tai išeitų, kad jos uždirbo mažiau taškų, nei jų gavo 6 vietą užėmusi ekipa.

Dabar sudėkite taškus, gautus šių penkių komandų, tai suma bus mažesnė nei komandos, užėmusios 5 vietą. Ką tai byloja? Tai reiškia, kad komandos turi visiškai skirtingas galimybes. Pažiūrėkime į rezultatus šiais metais: dabar turime tris skirtingas grupes. Yra Maxas Verstappenas, po to grupė lenktynininkų, užimančių vietas nuo antros iki dešimtos ir tie, kurie yra antrame dešimtuke.

Mums 11-toji vieta yra tolygi „pole“ pozicijai, nes jei visi pirmojo penketo komandų pilotai pasiekia finišą, tai mes neturime jokių šansų. Mums belieka tikėtis, kad kas nors padarys klaidą, kad kam nors iškils techninių problemų – priešingu atveju penkioms antrojo ešelono komandoms labai sunku uždirbti taškus“.

Bayerio žodžiais tariant, jis jau buvo susitikęs su „Formulės-1“ prezidentu Stefano Domenicali ir aptarė komponentų sąrašo išplėtimą, kuriuos komandoms būtų leidžiama pirkti iš šalies. „Visa RB“ suinteresuotumas yra aiškus, nes ji dirba viename aljanse su „Red Bull“, geriausia pasaulio čempionato komanda šiandien.

Tačiau labai glaudus šių komandų bendradarbiavimas kelia vis daugiau klausimų serviso juostoje, nes abi priklauso austrų energetinių gėrimų kompanijai „Red Bull“. Iš vienos pusės, „Visa RB“ iš Milton Keyneso komandos gauna tam tikrus komponentus, šį procesą įdėmiai kontroliuoja FIA. Iš kitos pusės, dvi komandos gali laisviau manevruoti žmogiškaisiais resursais nei kiti varžovai ir keistis svarbia informacija, o tai stebėti yra kur kas sunkiau.

Beje, Bayeris mano, kad varžovai be reikalo jaudinasi: „Taisyklėse viskas aiškiai yra parašyta. Kadangi aš esu dirbęs FIA, tai žinau, kaip vykdoma kontrolė. Suprantu, kad kai komandos yra fiziškai arti viena kitos, tai gali būti sukurta daugiau galimybių, tačiau Anglijoje visa automobilių sporto industrija yra sukoncentruota viename regione. Aš galiu sėsti į automobilį ir jau po penkių minučių kurioje nors kavinėje kalbėtis su vaikinu iš kitos komandos. Todėl čia vyksta lygiai tokie patys procesai“.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
paulius 1
IP: c06ca19 | 05/15 20:02 Atsakyti
galėtų paleisti 4 raudonus bulius ir viskas
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1504
2. mantioras 1504
3. Tadas Misevičius 1499
4. Giriby 1482
5. Tadux15 1472