Vyriausybė siūlo didinti baudas už kai kuriuos KET pažeidimus

Vyriausybė siūlo didinti baudas už kai kuriuos KET pažeidimus
logo 2022 Birželio 15 d. 16:16, Pexels

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pataisų projektams. Šiuo metu yra siūloma, jog matomumą gerinančios priemonės tokios, kaip: žibintas, liemenė ir atšvaitas būtų privalomos ne tik tiems, kurie juda, bet ir pavyzdžiui pėsčiajam asmeniui.

Taip pat yra svarstoma, jog vairuotojui laiku nepasitikrinus sveikatos, nustotų galioti taip pat ir jo vairuotojo pažymėjimas. Už transporto priemonės vairavimą laiku nepasitikrinus sveikatos arba pasibaigus galioti vairuotojo pažymėjimo galiojimui, bauda siektų nuo 30 iki 50 eurų.

Tuo tarpu vairuotojai, kurie vairavo transporto priemones būdami neblaivūs, turėtų išklausyti prevencijos programą.

Taip pat yra siūloma didinti baudą toms transporto priemonėms, kurios yra nustatyta tvarka neįregistruotos, neturi privalomosios techninės apžiūros (TA) arba yra gedimai, dėl kurių draudžiama naudotis automobiliu, netinkamų padangų naudojimą. Dabartinė taikoma bauda nuo 30 iki 40 eurų būtų padidinta iki 50-100 eurų.

Už chuliganišką vairavimą būtų skiriama ne tik piniginė bauda nuo 600 iki 800 eurų, bet ir taikomas teisių atėmimas nuo pusantrų metų iki 2 metų ir 6 mėn., taip pat būtų galima konfiskuoti automobilį.

Jei asmuo pakartotinai neblaivus sėstų už automobilio vairo, tuomet jam būtų galima atimti teises nuo 4 iki 7 metų.

Visgi šiems visiems projektams dar turės pritarti Seimas.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794