„Williams“ gavo papildomų investicijų

„Williams“ gavo papildomų investicijų
logo Sausio 21 d. 15:42, Williams

Pernai „Williams“ komanda vėl atsidūrė paskutinėje Konstruktorių taurės įskaitos vietoje, nors dar dviem metais anksčiau ji komandinėje įskaitoje buvo aštunta. 2022 metais „Williams“ pilotai uždirbo tik 8 taškus ir tokie prasti rezulatai, o taip pat sudėtinga situacija su naujų rėmėjų paieška, privedė prie gandų, kad komandos savinininkai - „Dorilton Capital“ investicinis fondas rengiasi parduoti komandą.

Tačiau veiksmai, kurių dabar imasi amerikiečių investicinis fondas, rodo, kad viskas yra priešingai. Šaltiniai praneša, kad „Dorilton“ šiais metais investuos į Grovo komandą papildomus 36 mln. svarų sterlingų.

Anglijos spauda rašo, dar gruodžio pabaigoje komanda gavo pinigus už F-1 komandos akcijas, tačiau iki šiol nėra tiksliai žinoma, kam tie pinigai atiteko, tačiau nėra abejonių, kad tokiu būdu „Dorilton“ fondas padidino savo akcijų dalį britų komandoje. Bet nėra abejonių, kad lėšos bus nukreiptos į „Williams“ komandą.

Todėl nenuostabu, kad kartu su kadrų kaita, investuotojai žada kur kas aktyviau dalyvauti komandos veikloje: nuo vasario 20 d. „Williams“ pradeda vadovauti Jamesas Vowlesas, buvęs „Mercedes“ komandos vyriausiasis strategas. Jis pakeis Jostą Capito, su kuriuo komanda pasiekė neblogų rezultatų, nors, sprendžiant iš faktų, jis netenkino investuotojų ir todėl buvo priimtos griežtos priemonės J. Capito atleisti.

Papildomos finansinės injekcijos padės „Williams“ bent kažkuria prasme pagelbės stabilizuoti komandos padėtį, kuri smarkiai finansiškai suprastėjo išėjus keliems labai rimtiems finansiniams rėmėjams, pavyzdžiui, Kanados korporacijai „Sofina“ ir su ja susijusiais prekiniais ženklais. Kanadiečiai pinigus skirdavo tik dėl to, kad komandoje lenktyniavo kanadiečių milijardieriaus sūnus Nichalas Latifi. Pastarasis dėl prastų rezultatų buvo atleistas iš komandos.

2023 metais Kanados sportininką pakeis amerikiečių debiutantas Loganas Sargeantas, kuris taps nauju Alexo Albono komandos draugu. Kokių rezultatų Sargeantui pavyks pasiekti, parodys tik laikas, bet jam tikrai reikės duoti laiko adaptacijai tiek prie naujos technikos, tiek prie komandos, o taip pat prie atmosferos F-1 verslo klube.

„Williams“ komanda kiekvienais metais skelbia išsamią finansinę ataskaitą, tačiau tai bus padaryta tik po kelių mėnesių, kai ekipos ekonominė padėtis bus kur kas labiau aiškesnė.

Williams Racing
Komanda: Williams Racing 2023 sezono taškai: 8
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: FW44
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas