„Williams“ pranešė apie didelį pajamų augimą

„Williams“ pranešė apie didelį pajamų augimą
logo 2023 Spalio 05 d. 19:57, Williams/LAT Photographic

Per praėjusius metus „Williams“ komandos pajamų augimas viršijo 45 mln. svarų sterlingų – tai sakoma ataskaitoje, šią savaitę pateiktai Didžiosios Britanijos Registrų palatai. Bendra pajamų suma, komandos užfiksuota 2022 m. gruodžio 31 d., buvo 142,8 mln. svarų.

Praėjusiais metais „Williams“ buvo paskutinėje Konstruktorių taurės įskaitoje, vadinasi, jai buvo priskaičiuota tik 6 proc. bendro prizinio fondo, kuris yra padalijamas tarp „Formulės-1“ komandų ir pasaulio čempionato savininkų, amerikiečių kompanija „Liberty Media“. Bendras šis fondas 2022 metais buvo apie 900 mln. JAV dolerių.

Nors tiksli statistika, susijusi su šiuo fondu ir tai, kaip šie pinigai skirstomi tarp dešimties komandų – yra griežtai konfidenciali informacija, ekspertų vertinimu, „Williams“ komandai už praėjusius metus priklausė apie 75 mln. dolerių. Kadangi komandų biudžetai 2022 metais buvo apriboti 140 mln. dolerių, tai ši suma padengė daugiau kaip pusę visos „Formulės-1“ komandos išlaidų.

„2022 metų sezonas buvo sėkmingas, tvarkaraštyje buvo 22 etapai, kuriuose buvo užfiksuotas didelis lankomumo lygis, o po pandemijos buvo sugrįžta į tradicines trasas, - kalbama „Williams“ pranešime, pristatančiame finansinę ataskaitą. - Etapų skaičiaus didinimas kartu su mūsų sporto populiarumo didėjimu daugelyje šalių padidino pasaulio čempionato komercinių teisių valdytojų pajamas.

Mūsų kompanija taip pat pasinaudojo rinkos augimu, mes padidinome sąveiką su sirgaliais ir paspartinome prekės ženklo populiarumo augimą. „Williams“ toliau investuoja lėšas, norėdama pasiekti pagerėjimo visose srityse – tiek lenktynių trasose, tiek ir už jos ribų“.

„Williams“ komandą kontroliuoja JAV investicinis fondas „Dorilton Capital“, kuris 2020 metais nupirko „Williams“ aktyvus iš Williamsų šeimos už 200 mln. dolerių. Dabar ekspertai komandą vertina maždaug 800 mln. dolerių.

Kadangi komanda šiemet ryškiai pagerino rezultatus ir dabar yra 7 vietoje Konstruktorių taurės įskaitoje, tai šiais metais ji gaus kur kas daugiau prizinių pinigų. Vadinasi, tai nudžiugins tiek investuotojus, tiek ir ištikimus „Williams“ sirgalius.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218