WRC: Dramatiška M. Gronholmo pergalė Naujojoje Zelandijoje

logo 2007 Rugsėjo 02 d. 10:21, les kolcak
Viename iš dramatiškiausių pastarųjų metų Pasaulio ralio čempionato (WRC) varžybų – Naujosios Zelandijos ralio – nugalėtoju tapo „Ford“ lenktynininkas Marcusas Gronholmas, vos 0,3 sekundės pranokęs „Citroen“ vairavusį Sebastieną Loebą.
Prieš prasidedant sekmadienio važiavimams, ralio priekyje buvo S. Loebas, prieš M. Gronholmą pirmavęs 1,7 sek. Jau po pirmojo greičio ruožo suomis susigrąžino lyderio pozicija, tačiau jo persvara prieš prancūzą siekė vos 0,1 sek. Antrajame greičio ruože greitesnis buvo „Citroen“ lenktynininkas, ir vėl išsiveržęs į priekį su 0,5 sek. persvara.
Trečiajame sekmadienio greičio ruože S. Loebas buvo ženkliai spartesnis už M. Gronholmą ir persvarą padidino iki 2,9 sek. Ketvirtajame suomiui pavyko atsilikimą iki 2,3 sek., penktajame – iki 0,2 sek. Šeštajame, priešpaskutiniame, „Ford“ lenktynininkas išsiveržė į priekį su 0,7 sek. persvara.
Paskutiniajame greičio ruože S. Loebas buvo 0,4 sek. greitesnis už M. Gronholmą, tačiau to neužteko pergalei – trapia 0,3 sek. persvara pergalę pelnė suomis.
Po šios pergalės WRC pirmaujantis M. Gronholmas kiek padidino savo persvarą prieš antroje vietoje žengiantį S. Loebą. Dabar šiuos du puikius lenktynininkus skiria 10 taškų. Iki čempionato pabaigos dar liko 5 lenktynės.