WRC. Estijoje triumfavęs K. Rovanpera tapo jauniausiu WRC nugalėtoju

logo 2021 Liepos 18 d. 15:57, Pexels

Šį savaitgalį Estijoje vykusiame ralyje triumfavęs „Toyota“ lenktynininkas Kalle Rovanpera tapo jauniausiu nugalėtoju pasaulio ralio čempionate (WRC). Prieš tai šis rekordas priklausė dabartiniam komandos vadovui Jari-Matti Latvalai.

20 metų K. Rovanpera taip pat tapo pirmuoju lenktynininku, kurio tėvas praeityje taip pat buvo nugalėjęs WRC čempionate. Harri Rovanpera 2001 metais triumfavo Švedijos ralyje su „Peugeot“ automobiliu.

Jaunasis suomis Estijos ralyje už savęs paliko du „Hyundai“ komandos sportininkus - antrą bei trečią vietas iškovojusius Craigą Breeną ir Thierry Neuville‘į.

K. Rovanpera artimiausią varžovą aplenkė 59,9 sek. Tai didžiausias skirtumas tarp pirmos ir antros vietų šių metų sezone. Tuo tarpu „Toyota“ komanda per septynis įvykusius etapus jau iškovojo šeštąją pergalę.

Nepaisant to, jog tik antrą kartą šiemet ant apdovanojimų pakylos neužlipo ketvirtoje vietoje likęs Sebastienas Ogier, prancūzas sugebėjo padidinti persvarą čempionate prieš pagrindinį savo varžovą, komandos draugą, Elfyną Evansą, kuris Estijos ralį baigė penktas. Šiuos du sportininkus dabar skiria 37 taškai.

T. Neuville‘is penktą kartą šių metų sezone finišavo trečias. Tokią pačią poziciją belgas užima ir lenktynininkų įskaitoje, nuo S. Ogier atsilikdamas jau 52 taškais. T. Neuville‘is čempionate lenkia Estijos ralio nugalėtoją K. Rovanperą, užimantį ketvirtą vietą.

Nesėkmingai Estijos ralis susiklostė vietos herojui Ottui Tanakui. Penktadienį iš kovos dėl pergalės pasitraukęs estas buvo greičiausias paskutiniame ralio greičio ruože ir iškovojo penkis taškus. O. Tanakas lenktynininkų įskaitoje užima penktą vietą ir 74 taškais atsilieka nuo čempionato lyderio S. Ogier.