WRC. Estijoje triumfavęs K. Rovanpera tapo jauniausiu WRC nugalėtoju (4)

WRC. Estijoje triumfavęs K. Rovanpera tapo jauniausiu WRC nugalėtoju
logo Liepos 18 d. 15:57, Red Bull Content Pool

Šį savaitgalį Estijoje vykusiame ralyje triumfavęs „Toyota“ lenktynininkas Kalle Rovanpera tapo jauniausiu nugalėtoju pasaulio ralio čempionate (WRC). Prieš tai šis rekordas priklausė dabartiniam komandos vadovui Jari-Matti Latvalai.

20 metų K. Rovanpera taip pat tapo pirmuoju lenktynininku, kurio tėvas praeityje taip pat buvo nugalėjęs WRC čempionate. Harri Rovanpera 2001 metais triumfavo Švedijos ralyje su „Peugeot“ automobiliu.

Jaunasis suomis Estijos ralyje už savęs paliko du „Hyundai“ komandos sportininkus - antrą bei trečią vietas iškovojusius Craigą Breeną ir Thierry Neuville‘į.

K. Rovanpera artimiausią varžovą aplenkė 59,9 sek. Tai didžiausias skirtumas tarp pirmos ir antros vietų šių metų sezone. Tuo tarpu „Toyota“ komanda per septynis įvykusius etapus jau iškovojo šeštąją pergalę.

Nepaisant to, jog tik antrą kartą šiemet ant apdovanojimų pakylos neužlipo ketvirtoje vietoje likęs Sebastienas Ogier, prancūzas sugebėjo padidinti persvarą čempionate prieš pagrindinį savo varžovą, komandos draugą, Elfyną Evansą, kuris Estijos ralį baigė penktas. Šiuos du sportininkus dabar skiria 37 taškai.

T. Neuville‘is penktą kartą šių metų sezone finišavo trečias. Tokią pačią poziciją belgas užima ir lenktynininkų įskaitoje, nuo S. Ogier atsilikdamas jau 52 taškais. T. Neuville‘is čempionate lenkia Estijos ralio nugalėtoją K. Rovanperą, užimantį ketvirtą vietą.

Nesėkmingai Estijos ralis susiklostė vietos herojui Ottui Tanakui. Penktadienį iš kovos dėl pergalės pasitraukęs estas buvo greičiausias paskutiniame ralio greičio ruože ir iškovojo penkis taškus. O. Tanakas lenktynininkų įskaitoje užima penktą vietą ir 74 taškais atsilieka nuo čempionato lyderio S. Ogier.


Komentarai (4)
Aiwux
IP: 6a63277 | 07/20 13:54 Atsakyti
Apie Vladą Jurkevičių taip pat nė žodžio? :)
ddt
IP: 21ec4ad | 07/18 18:53 Atsakyti
Apie Breen'o antrą vietą - nė žodžio :) O Rovanpera kartais sunkiai suprantamas - jis tiek save kala prie kryžiaus, net jei greičio ruožus laimi gigantiškom persvarom prieš kitus, sunku suprast kodėl jis taip save plaka..
deivec
IP: 1353dd0 | 07/18 18:47 Atsakyti
nerealu. galbut wrc ateityje bus idomiau ziureti...nors kitu is naujos kartos nulis....
Ikselevičius
IP: 8d80c4b | 07/18 16:46 Atsakyti
O tai kokio amžiaus būdamas laimėjo man dabar eit pačiam ieškot?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas