WRC. Ispanijos ralyje - T. Neuville’io triumfas

WRC. Ispanijos ralyje - T. Neuville’io triumfas
logo Spalio 17 d. 15:07, Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ispanijos ralyje triumfavęs „Hyundai“ lenktynininkas Thierry Neuville‘is iškovojo antrąją pergalę šių metų WRC sezone. Tuo tarpu antras finišavęs Elfynas Evansas išsaugojo viltis iškovoti čempiono titulą.

Ralio pradžioje įsiveržęs į priekį, T. Neuville‘is buvo sunkiai sustabdomas ir su kiekviena diena vis didino persvarą prieš varžovus. Pirmaudamas prieš E. Evansą daugiau nei 15 sek., belgas važiavo atsargiai paskutinę ralio dieną. Tiesa, prieš paskutinį greičio ruožą neišvengė techninių problemų.

T. Neuville‘is paskutiniame greičio ruože liko antras, bet to pakako, kad daugiau nei 20 sek. aplenktų E. Evansą ir iškovotų antrą pergalę sezone bei 15-ą WRC karjeroje.

Už pirmų dviejų sportininkų virė atkakli kova dėl trečios vietos. Čempionate pirmaujantis Sebastienas Ogier dar vakar buvo trečias. Bet šiandien, paskutinę ralio dieną, „Hyundai“ atstovas Dani Sordo buvo greičiausias keturiuose greičio ruožuose, įskaitant ir paskutiniame. Tad ispanas, vakar buvęs ketvirtas, šiandien aplenkė S. Ogier 6,8 sek. ir Ispanijos ralyje iškovojo trečią vietą. Tai 50-oji ispano prizinė vieta, iškovota WRC čempionate.

E. Evansas Ispanijos ralį baigė antroje vietoje ir išsaugojo viltis iškovoti pirmąjį WRC čempiono titulą. Prieš šio savaitgalio varžybas „Toyota“ lenktynininką ir čempionate pirmaujantį S. Ogier skyrė 24 taškai. Tam, kad prancÅ«zas užsitikrintų čempiono titulą anksčiau laiko, Ispanijos ralyje reikėjo iškovoti 6 taškais daugiau nei E. Evansas. Tačiau viskas baigėsi tuo, jog Ispanijoje E. Evansas komandos draugą ir čempionato lyderį pranoko 7 taškais. Tai reiškia, kad Monzoje, kur vyks paskutinis šių metų WRC ralis, antrus metus iš eilės dėl čempiono titulo kausis S. Ogier ir E. Evansas.

Gamintojų įskaitoje „Toyota“ šÄ¯ savaitgalį taip pat galėjo užsitikrinti čempionės titulą. Viskas ko reikėjo, tai varžovams iš „Hyundai“ stovyklos nenusileisti daugiau nei 9 taškais. Bet „Toyota“ Ispanijos ralyje iškovojo 35 taškus, tuo tarpu „Hyundai“ - 49. Tad kaip ir lenktynininkų įskaitoje, taip ir gamintojų įskaitoje nugalėtojas paaiškės paskutiniame šių metų WRC etape, Monzoje, Italijoje.

Galutiniai rezultatai:

  1. T. Neuville‘is (Hyundai) 2h34:11,8
  2. E. Evans (Toyota) +24,1
  3. D. Sordo (Hyundai) +35,3
  4. S. Ogier (Toyota) +42,1
  5. K. Rovanpera (Toyota) +1:31,8
  6. G. Greensmithas (M-Sport Ford) +4:17,3
  7. O. Solbergas (Hyundai) +4:26,7
  8. N. Solans (Hyundai) +4:34,9
  9. E. Camilli (Citroen) +9:49,4
  10. N. Gryazinas (Skoda) +10:05,9

Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas