WRC. Monzos ralyje triumfavęs S. Ogier aštuntą kartą tapo čempionu

WRC. Monzos ralyje triumfavęs S. Ogier aštuntą kartą tapo čempionu
logo 2021 Lapkričio 21 d. 15:11, Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Iškovojęs pergalę šį savaitgalį surengtame Monzos ralyje, „Toyota“ lenktynininkas Sebastienas Ogier aštuntą kartą tapo WRC čempionu.

Paskutiniame sezono etape prancūzas įveikė komandos draugą Elfyną Evansą, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 7,3 sek. O ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Hyundai“ atstovas Dani Sordo.

Prieš paskutinį sezono etapą minėtus S. Ogier ir E. Evansą skyrė 17 taškų. Prancūzui pakako iškovoti prizinę vietą, kad taptų čempionu.

Viso savaitgalio metu tarp dviejų sportininkų vyko atkakli kova dėl pergalės. Jei penktadienį į pirmą vietą pakilo E. Evansas, tai šeštadienį, įveikus visus dienos greičio ruožus, lyderiu tapo S. Ogier. Tiesa, prancūzas varžovą lenkė vos 0,5 sek.

Bet paskutinę ralio dieną E. Evansas suklydo bei buvo trumpam užgesęs viename iš greičio ruožų, tad prarado laiko. Tuo tarpu S. Ogier nors ir nebuvo greičiausias paskutiniame greičio ruože, bet E. Evansą aplenkė 7 sek. ir nugalėjęs Monzos ralyje aštuntą kartą tapo čempionu. Tuo tarpu E. Evansas antrus metus iš eilės sezoną baigė antras, finale pralaimėjęs kovą komandos draugui.

Kurį laiką vieta pirmame trejetuke džiaugėsi „Hyundai“ lenktynininkas Thierry Nueville‘is. Bet belgas patyrė avariją šeštadienį viename iš greičio ruožų. Nors ir tęsė pasirodymą, sportininkas prarado nemažai laiko bei trečią vietą, į kurią pakilo komandos draugas D. Sordo. T. Neuville‘is buvo greičiausias paskutiniame greičio ruože, bet ralį baigė ketvirtas, o lenktynininkų įskaitoje liko trečias.

Monzos ralyje sėkmingai pasirodė ir geriausią rezultatą sezone užfiksavo Oliveris Solbergas. „Hyundai“ automobiliu važiavęs sportininkas pasirodymą Italijoje baigė penktoje vietoje.

Galutiniai Monzos ralio rezultatai:

  1. S. Ogier 2h39:08.6
  2. E. Evansas +7,3
  3. D. Sordo +21,3
  4. T. Neuville‘is +32,0
  5. O. Solbergas +1:32,0
  6. T. Suninenas +2:22,6
  7. T. Katsuta +2:34,5
  8. G. Greensmithas +2:50,2
  9. K. Rovanpera +4:49,6
  10. A. Crugnola +9:06,9


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749