WRC. Suomijos ralyje triumfavo E. Evansas

logo 2021 Spalio 03 d. 15:57, Pexels

Šį savaitgalį Suomijoje vykusiame WRC ralyje triumfavo „Toyota“ komandos lenktynininkas Elfynas Evansas. Iškovojęs maksimalų taškų kiekį, sportininkas beveik per pusę sumažino atsilikimą nuo čempionate pirmaujančio komandos draugo Sebastieno Ogier.

Prieš etapą Suomijoje, E. Evansas nuo minėtojo S. Ogier atsilikinėjo 44 taškais. Bet britas iškovojo maksimalų taškų kiekį, tuo tarpu čempionato lyderis finišavo penktas. Tad iki sezono pabaigos likus tik dviem etapams, du čempionate pirmaujančius „Toyota“ lenktynininkus skiria 24 taškai.

Iš kovos dėl titulo galutinai pasitraukė Thierry Neuville‘is ir Kalle Rovanpera, kurie Suomijos ralyje neiškovojo nė vieno taško.

Po pirmosios ralio dienos pirmavo Craigas Breenas, atstovaujantis „Hyundai“ komandai, kuri iki šiol nė karto Suomijoje nebuvo iškovojusi prizinės vietos. Bet šeštadienį sportininkas prarado poziciją ne tik komandos draugui Ottui Tanakui, bet ir į pirmąją vietą pakilusiam E. Evansui.

Paskutinę ralio dieną pirmą ir antrą vietas užimančius sportininkus skyrė mažiau nei 10 sek. Bet paskutiniuose greičio ruožuose O. Tanakas taip ir nesugebėjo įveikti varžovo. Estas liko antras, nuo pergalę iškovojusio E. Evanso atsilikęs 14,1 sek.

Pirmąją dieną ralyje pirmavęs C. Breenas finišavo trečias, 42,2 sek. atsilikęs nuo nugalėtojo. Kadangi O. Tanakas ir C. Breenas užėmė antrą bei trečią vietas, „Hyundai“ komandai tai buvo sėkmingiausias pasirodymas Suomijos ralyje.

Kurį laiką atkakliai su T. Neuville‘iu dėl pozicijos kovojo į čempionatą sugrįžęs Esapekka Lappi. Bet po to, kai belgas pasitraukė iš ralio, suomis nesunkiai finišavo ketvirtoje vietoje. Tuo tarpu čempionate pirmaujantis S. Ogier užbaigė stipriausiųjų penketuką.