WRC. T. Neuville‘is triumfavo Ispanijoje, O. Tanakas tapo čempionu

logo 2019 Spalio 27 d. 15:05, Pexels

Šį savaitgalį Ispanijoje vykusiame ralyje triumfavo „Hyundai“ lenktynininkas Thierry Neuville‘is. Tuo tarpu „Toyota“ atstovas Ottas Tanakas, iki sezono pabaigos likus dar vienam etapui, užsitikrino pirmąjį WRC čempiono titulą.

T. Neuville‘is darė viską iš savo pusės, kad kova dėl čempiono titulo tęstusi toliau. Belgas šeštadienį tapo ralio lyderiu, tolo nuo varžovų, o šiandien iškovojo pergalę antroje vietoje likusį O. Tanaką aplenkęs 17,5 sek.

Naujasis čempionas, O. Tanakas, buvo greičiausias paskutiniame greičio ruože. Estas greičiu pranoko Elfyną Evansą ir trečią rezultatą užfiksavusį ralio nugalėtoją T. Neuville‘į.

O. Tanakas tapo pirmuoju sportininku nuo 2003 m., kovoje dėl čempiono titulo įveikęs Sebastieną Ogier arba Sebastieną Loebą. Estas taip pat tapo pirmuoju sportininku nuo 1994 metų, iškovojusiu čempiono titulą atstovaujant „Toyota“ komandai.

Minėtasis S. Ogier buvo vienas iš dviejų sportininkų, kuris turėjo galimybę sutrukdyti O. Tanakui tapti čempionu. Bet prancūzo kova dėl titulo baigėsi šeštadienį. Susidūręs su hidraulikos gedimu, sportininkas prarado keturias minutes ir Ispanijos ralį baigė tik aštuntas.

Pirmoje šeštadienio pusėje Ispanijos ralyje pirmavo trys „Hyundai“ sportininkai. T. Neuville‘iui pavyko iki pat finišo išsilaikyti pirmoje vietoje. Tuo tarpu S. Loebas poziciją O. Tanakui prarado šeštadienį. O D. Sordo, po puikaus esto pasirodymo šiandien, finišavo trečias, „Toyota“ lenktynininkui nusileidęs vos 0,4 sek.

6,3 sek. nuo S. Loebo atsiliko ir penktoje vietoje finišavo O. Tanako komandos draugas Jari-Matti Latvala. Tad Australijoje „Toyota“ gali tapti čempione konstruktorių įskaitoje.

Priešingai nei WRC, „Citroen“ komandai puikiai sekėsi žemesnės kategorijos klasėse. Madsas Ostbergas triumfavo WRC2 Pro klasėje, o Ericas Camilli - WRC2.