Y. Tsunoda: tenka dirbti ir su atletu, ir su tironu (1)

Y. Tsunoda: tenka dirbti ir su atletu, ir su tironu
logo Birželio 03 d. 13:08, Red Bull Content Pool / Getty Images

„AlphaTauri“ pilotas Yuki Tsunoda mano, kad Franzo Tosto ir Helmuto Marko beveik neįmanoma sulyginti.

Šiame sezone Japonijos lenktynininkas „Formulėje-1“ bando įrodyti, kad jis yra nusipelnęs vietos „AlphaTauri“ sudėtyje ir potencialiai yra pasirengęs gauti vietą pagrindinėje austrų koncerno komandoje „Red Bull“.

Iki japono tokį pat kelią nuėjo Sebastianas Vettelis, Maxas Verstappenas, Daniilas Kvyatas, Alexas Albonas ir dar keli sportininkai – jų yra kur kas daugiau nei tų lenktynininkų, kurių karjera užsibaigė „Torro Rosso/AlphaTauri“ komandoje.

Jau beveik 15 metų Italijos Faenzos mieste įsikÅ«rusiai komandai vadovauja Franzas Tostas – vadovas iš Austrijos gerai žino, kaip reikia dirbti su jaunais pilotais ir ruošti juos pratęsti karjerą stipresnėse ekipose.

Tačiau, kaip pasakojo Y. Tsunoda, jo bosas turi ir daugiau dėmesio vertų charakterio bruožų.

„Jis yra be galo ramus, - tinklalaidėje „Beyond the Grid“ pasakojo Yuki. - Jis jau labai seniai „Formulėje-1“, dirbo su daugeliu naujokų, todėl yra sukaupęs milžinišką patirtį. Pakanka prisiminti, kaip jis į šlovės kelią atvedė Sebastianą Vettelį.

Jis niekada neverčia manęs daryti vieno ar kito, bet visada pasirengęs duoti patarimą. Net po Imolos (kur Tsunoda sudaužė bolidą kvalifikacijoje- red.) jis tik pasijuokė iš manęs. Nebuvo jokio negatyvo. Jis pasakė „Nesąmonė išÄ—jo“ ir „Manau, kad tu norėjau labai greitai važiuoti“.

O Barselonoje, kur aš per radiją prikalbėjau per daug, Franzas pažymėjo: „Nesijaudink dėl radijo, jis yra visiška nesąmonė. Tu turi koncentruotis ties vairavimu ir pranešinėti inžinieriui apie sunkumus“.

Aš apskritai jį laikau geru žmogumi. Kartais jis bÅ«na gana griežtas, bet tai tik visiems į naudą“.

Tsunoda dar pridÅ«rė, kad Tostas labai mėgsta treniruotis. „Aš pats Bahreine mačiau, kaip 6 val. ryto jis ateina iš treniruoklių salės, eina į pliažą, kur pusantros valandos bėgioja, o po to vėl eina dirbti su treniruokliais. Jis yra tikras atletas.

Be to, jis žino, kaip reikia dirbti su lenktynininkais. Greičiau ne kaip komandos bosas, o kaip vadybininkas, kuris gerai supranta psichologiją. Aš jį daugiau laikau ne mano viršininku, o greičiau kolega“.

Po tokio atsakymo Tsunoda buvo paklaustas, kaip jis vertina bene pagrindinį „Red Bull“ bosą - lenktynių konsultantą Helmutą Marko.

„Jis yra priešingybė tam, jei lyginsime su Tostu, - sakė japonas. - Jis yra kaip tikras bosas. Prisimenu, kai prieš Monaką jis pasakė žurnalistams: „Svarbiausia čia – nesudaužyti automobilio treniruotėje. O aš kaip tik jį sudaužiau.

Jis buvo labai nepatenkintas manimi. Apskritai, jis labai spaudžia visus savo pilotus. Mes dirbame kartu nuo 2019 m., kai aš dar važiavau „Formulėje-2“. Tada man buvo itin sunku, ypač sezono starte ir jis rimtai spaudė mane.

Aš žinojau, kad superlicencijai gauti man čempionate reikėjo finišuoti mažiausiai ketvirtoje vietoje. Sezono pradžioje tai man atrodė nerealu, aš buvau toli – 12 ar 13-toje vietose. Jis tada pasakė : „Arba tu gauni superlicenciją, arba ...“ Manau, kad visi supranta, ką jis turėjo galvoje...

Kažkuria prasme aš bijau Marko. Bet kartais mes kalbamės įvairiomis temomis, visai nesusijusiomis su lenktynėmis“.

Scuderia AlphaTauri Honda
Komanda: Scuderia AlphaTauri Honda 2021 sezono taškai: 92
Variklis: „Honda“ Važiuoklė: AT02
Plačiau
Red Bull Racing Honda
Komanda: Red Bull Racing Honda 2021 sezono taškai: 397.5
Variklis: „Honda“ Važiuoklė: RB16B
Plačiau

Komentarai (1)
dar kartą
IP: a3616c8 | 06/03 22:36 Atsakyti
Fantazieriai kurioje teksto vietoje pavadino Helmutą tironų, jūs patys kuriat interviu ir po to trinat komentarus kurie sako teisybę? Nepersistengiat su clickbaitais?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas