Z. Brownas: „McLaren“ finansinės problemos jau išspręstos

Z. Brownas: „McLaren“ finansinės problemos jau išspręstos
logo Birželio 29 d. 13:13, McLaren F1

McLaren Group“ kompanijai iki liepos 17 dienos reikia atsiskaityti su tiekėjais, todėl kompanija ne kartą yra prašiusi suteikti jai kreditą. Atrodo, kad situacija dabar jau normalizavosi – kompanijos vykdomasis direktorius Zakas Brownas yra nusiteikęs gana optimistiškai.

Zakas Brownas pokalbyje su „Auto Motor und Sport“ sakė, kad finansinės problemos jau išspręstos: „Artimiausiomis dienomis iš mūsų išgirsite gerų naujienų. Mes pilnai išnaudojame biudžetų apribojimo sąlygas ir pradedame atnaujinti visas senesnes programas. Kartu su labai stipria pilotų pora komanda sugrįžta į ankstesnį kelią, kuris mus veda link pergalių bei titulų“.
Zakas Brownas: „Nuo pat pandemijos pradžios daugelis mūsų programų (vėjo tunelio bei simuliatoriaus statybos) buvo sustabdytos. Akcininkai norėjo suprasti, kas vyksta. Dabar, kai finansinė problema jau išspręsta, visos senosios programos po truputį paleidžiamos vėl, nors kai kurių klausimų išlieka.

Mes iki šiol nežinome, kiek lenktynių bus surengta šiais metais, kiek pinigų mes uždirbsime. Mes nežinome, ar bus antra koronaviruso banga. Todėl laikomės atsargumo. Rizika išlieka. Pirmos 8 lenktynės turėtų įvykti be problemų. Europoje gerai susitvarkė su pandemija, žmonės tinkamai elgiasi, o „Formulės-1“ lenktynių saugumo koncepcija yra gerai apgalvota.

Reikia dar daugiau lenktynių. Manau, kad Europoje gali įvykti 10 ar 11 varžybų. Gerus šansus turi ir Rusija bei Kinija, o štai dėl JAV lieka daug klausimų. Po to aš matau trejas lenktynes Artimuosiuose Rytuose metų pabaigoje. Jei iš viso išeis 15 ar 16 lenktynių, kaip senais gerais laikais, apie sudėtingus laikus galėsime užmiršti.

Mes jau buvome pranešę, kad teko atleisti 70 komandos darbuotojų. Dabar mes svarstome kitas priemones, kurias mums teks priimti dėl to, kad kasmet komandų biudžetai bus mažinami po 5 mln. dolerių. Kiekviena ekipa yra unikali, visi turi skirtingus resursus ir struktūrą. Bet esu įsitikinęs – visi suras optimaliausią sau sprendimą.

Griežtos ekonomijos sąlygomis dar teks gyventi dvejus metus, iki 2021 metų pabaigos. Bet daugelis priemonių jau yra priimtos. Mums nereikės kurti naujo bolido šią žiemą, mes nenaudosime vadinamųjų „motorhoumų“ ir nesikviesime į lenktynes brangiai kainuojančių svečių. Tai leis sutaupyti nuo 30 iki 60 mln. dolerių priklausomai nuo komandos. Kartu reikia suprasti, kad išmokos komandoms šiemet bus 30-50 proc. mažesnės nei įprasta“.

 


Komentarai (0)
×

TOP naujienos