A. Albonas: iš H. Marko elgesio sunku suprasti, kada jis juokauja

A. Albonas: iš H. Marko elgesio sunku suprasti, kada jis juokauja
logo 2019 Rugsėjo 14 d. 11:38, Unsplash

„Red Bull“ kompanijos patarėjas automobilių sporto klausimais ir šios kompanijos jaunimo lenktynių programos vadovas Helmutas Marko yra žinomas savo tiesmukiškumu ir pernelyg griežtu elgesiu. Tačiau Alexas Albonas pareiškė, kad tai yra klaidingas požiÅ«ris ir iš tiesų H. Marko yra visai kitoks.

Alexas Albonas: „Su Helmutu Marko mes susipažinome 2009 metais. Mane tuomet palaikė „Red Bull“ Tailando skyrius – tuo metu į pagrindinės kompanijos automobilių sporto jaunimo programą kartingo lenktynininkai neįėjo. Bet jis pakvietė mane į bazę Milton Kinse, norėdamas pasikalbėti. Man tada buvo 12 ar 13 metų. Tai buvo įprastas pokalbis.

Bet iš tikrųjų aš su juo susipažinau jau per „Formulės Renault“ bandymus 2011 metų pabaigoje. Tada aš pirmą kartą atsisėdau prie tos mašinos vairo ir parodžiau siaubingą laiką. Man atrodė, kad visas tuo ir užsibaigs.

Aš nežinau, ar Helmutas stengiasi bÅ«ti tokiu šaltakraujišku, ar jis iš tiesų toks yra. Jis buvo tokiu net tada, kai paskambino man pranešti, jog aš gavau šansą „Formulėje-1“. Jis paklausė, kaip mano reikalai ir vėliau netikėtai pranešÄ—: „Beje, bus taip ir taip“. Pokalbis užtruko apie minutę. Ir iš pradžių aš pagalvojau, kad tai pokštas. Žinoma, jis gali ir pajuokauti, bet tai labai sunku suprasti – man iki šiol to nepavyksta. Jis nepasakė, kodėl buvo priimtas toks sprendimas – gali bÅ«ti, kad man nereikia to žinoti. Pakanka to, kad tu supranti: tau duotas šansas parodyti save.

Pereinant į „Red Bull“ viskas buvo tas pats: mes ilgai kalbėjome apie mano sezoną ir apie kitus metus. Mes aptarinėjome kai kurias detales, pavyzdžiui, mano gyvenamąją vietą – ar aš liksiu Didžiojoje Britanijoje, ar persikraustysiu į Monaką. Ä®prastas pokalbis „Formulės-1“ lenktynininkui. Tuo viskas ir užsibaigė. Po to mane pakvietė į Austriją, kur jis pranešÄ—, kad aš gausiu naują kontraktą. Tai buvo man siurprizu – kaip ir viskas kitas, nes aš nieko net neįtariau.

Christianas Horneris pirmas man paskambino, kai komanda padarė oficialų pareiškimą. Jis džiaugėsi dėl manęs. Jis pats yra buvęs lenktynininkas ir supranta mus. Christianas žinojo, kad po tokių permainų karjeroje spaudimas gerokai padidės, todėl mane nuramino, patardamas išsijungti telefoną ir neskaityti spaudos. Man tai padėjo.

Aš visuomet galiu pasikalbėti su Christianu, jis labai ramus ir sąžiningas. Mes neturėjome jokių vilčių prieš lenktynes Spa – jis pasakė: „Atsipalaiduok ir apie nieką negalvok. Pasistenk finišuoti, o tada pažiÅ«rėsime“. Tai buvo malonu girdėti. Jis ne iš tų, kurie prieš pirmas varžybas gali pasakyti: „Reikia finišuoti pirmajame trejetuke“.

„Red Bull“ komandoje Alexanderis Albonas tapo Maxo Verstappeno, kuris yra vienas iš greičiausių pilotų, komandos draugu, bet nemato tame problemos.

„Mes draugaujame, - pareiškė A. Albonas, atsakydamas į klausimą apie jų santykius. – Mes susipažinome dar 2009 metais, kai lenktyniavome kartinguose: jis padirbėjo su mumis bandymuose ir parodė puikų greitį, bet po to sugrįžo namo, nes buvo per jaunas dalyvauti lenktynėse. Tai buvo pirmasis mÅ«sų susitikimas.

Kitais metais aš tęsiau karjerą kartinguose, buvau jau pakankamai patyrusiu pilotu ir turėjau „Red Bull“ palaikymą. Tarsi viskas dirbo man. O Maxas tebuvo jaunas debiutantas. Visą sezoną mes kovojome tarpusavyje, mes turėjome ir bendrų avarijų. Galiausiai jis aplenkė mane kovoje dėl titulo.

Man atrodo, kad ta patirtis leidžia mums suderinti mÅ«sų santykius. Mes nekovojame psichologinių dvikovų. Aš žinau, kokį charakterį turi Maxas ir koks yra jo požiÅ«ris į darbą. Iš esmės, per tuos kelis metus jis mažai pasikeitė“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821