A. Permane įvertino stipriąsias F. Alonso puses

A. Permane įvertino stipriąsias F. Alonso puses
logo 2020 Lapkričio 19 d. 14:37, Renault Sport

Kitais metais Fernando Alonso sugrįžta į „Formulę-1“ po dviejų metų pertraukos. „Renault“ komandos sporto direktorius Alanas Permane 2004 metais buvo Jarno Trulli, kuris tuo metu buvo F. Alonso komandos draugu, lenktynių inžinieriumi ir matė, kokį požiūrį į darbą turėjo ispanų lenktynininkas.

Kalbėdamas apie stipriąsias Fernando puses, Permane visų pirma išskyrė gamtos duotą natūralų greitį ir jo sugebėjimą prisitaikyti prie aplinkybių: „Stipri Fernando savybė? Jo greitis. Aš niekada nebuvau Fernando lenktynių inžinieriumi, bet kažkuriuo metu dirbau su juo per bandymus – jo sugebėjimas adaptuotis yra neįtikėtinas.

2004 m. aš buvau Trulli inžinieriumi. Mums tik vieną kartą pavyko įveikti Alonso ir laimėti lenktynes Monake. Tai buvo pirmoji mano pergalė lenktynių inžinieriaus pareigose, todėl man itin įsiminė.

Pilotuodamas mašiną, Fernando labai stipriai apkrauna priekines padangas. Tada buvo leidžiamas kuro papildymas, todėl keli sustojimai būdavo natūralus dalykas. Tačiau 2005 keistis padangas staiga buvo uždrausta. Prisimenu, kai sezono pradžioje Enstone mes sėdėjome su Giancarlo Fisichella ir svarstėme apie tai, kaip mums aplenkti Alonso, turint savo arsenale tik vieną padangų komplektą kvalifikacijai ir lenktynėms.

Ir štai trasoje mes išsiaiškinome, kad praktiškai per naktį Fernando pakeitė savo pilotavimo stilių, kad galėtų prisitaikyti prie naujų taisyklių – jis pradėjo labai atsargiai dirbti su priekine kaire padanga. Aš laikau Fernando sugebėjimą adaptuotis vienu iš svarbiausių Alonso bruožu“.

Kalbant apie pasiruošimą 2021 metų sezonui, Permane pažymėjo: „Be greičio ir mokėjimo adaptuotis, ruošiantis kitam sezonui šią vasarą aš pastebėjau jo ypatingą dėmesį detalėms. Klausimai, klausimai, klausimai... Jis be pertrūkio kažko klausinėja. Manau, kad mūsų laukia geri metai.

Per lenktynių savaitgalius jis nuolat man rašinėja: „Nepamirškite to“ arba „Pagalvokite apie tai“. Ir tai tada, kai jis sėdi namuose. Jis virtualiai visada dalyvauja mūsų inžinierių pasitarimuose ir aš dažnai su juo turiu sutikti. Žinau, kai jis pradės su mumis dirbti boksuose, jo įsitraukimas į procesą padidės dešimteriopai“.

 Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. HK 0
2. pavojus 0
3. ramudu 0
4. vytukas1977 0
5. kaimietisdmc 0