Azerbaidžano GP: įdomioji statistika

logo 2017 Birželio 26 d. 15:57, Ferrari

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusių lenktynių Baku trasoje...

Laimėjęs „pole“ Baku, Lewisas Hamiltonas aplenkė Ayrtoną Senną pagal per karjerą laimėtų „pole“ pozicijų skaičių. Iki absoliutaus rekordo – 68 „pole“ pozicijų, kuris priklauso Michaeliui Schumacheriui, Lewisui kvalifikaciją reikia laimėti du kartus.

Valtteri Bottas kvalifikavosi antras – antrą kartą šiais metais po Bahreino GP etapo „Mercedes“ pilotai užėmė pirmąją starto juostą, tik Bahreine Bottas startavo pirmas.

Pirmą kartą šiame sezone Kimis Raikkonenas kvalifikavosi trečias.

Kvalifikacijoje užėmę 7 ir 8 vietas, Estabanas Oconas ir Lance Strollas pasiekė geriausio rezultato karjeroje, o „Williams“ debiutantas pasirodė geriau už savo kolegą Felipe Massą.

Laimėjęs lenktynes Baku, Danielis Ricciardo iškovojo penktąją pergalę karjeroje. Ricciardo yra laimėjęs penkiose skirtingose trasose, kiekvieną kartą startuodamas už pirmo trejetuko ribų.

Valtteri Bottas antrose lenktynėse paeiliui finišavo antras. Tai 14-tas podiumas suomio karjeroje. Jo artimiausias varžovas šiame reitinge – Ricciardo su 22 podiumais.

Finišavęs trečias, Lance Strollas tapo 208-uoju lenktynininku „Formulės-1“ istorijoje, užlipęs ant podiumo. Lance  yra trečias kanadietis šiame sąraše po tėvo ir sūnaus Villeneuve‘ų.  Praėjusį kartą lenktynininkas iš Kanados ant podiumo buvo pakilęs prieš 16 metų – 2001 metų Vokietijos etape, kai Jacquesas Villeneuve‘as BAR komandos sudėtyje finišavo trečias.

Būdamas 18 metų, 7 mėnesių ir 27 dienų amžiaus Strollas tapo antru tarp pačių jauniausių ant podiumo. Pernai Maxas Verstappenas laimėjo Ispanijos GP etapą būdamas 18 metų 7 mėnesių ir 15 dienų – jis buvo 12 dienų jaunesnis.

Strollo podiumas tapo pirmuoju „Williams“ komandai po pernai metų Kanados GP etapo, kur Valtteri Bottas finišavo trečias.

Pilotų trejetukas ant podiumo  - Ricciardo (27 metai), Bottas (27 metai) ir Strollas (18 metų) – yra aštuntasis pagal suminį amžių „Formulės-1“ istorijoje.

Antrose lenktynėse paeiliui Sebastinas Vettelis nesugebėjo užlipti ant podiumo ir vėl finišavo ketvirtas. Trečią kartą šiame sezone ant podiumo nepakilo ir Lewisas Hamiltonas, bet jie abu liko vieninteliai, kurie uždirbo taškus absoliučiai visose sezono lenktynėse.

Estabanas Oconas antrose lenktynėse paeiliui finišavo šeštas, šiais metais „Force India“ naujokas yra labai stabilus, jis uždirbo taškus visose lenktynėse, išskyrus vienerias.

Finišavęs devintas, Fernando Alonso uždirbo pirmus taškus „McLaren“ komandai šiame sezone. Faktiškai lenktynės Baku buvo pirmosios, kuriose abu „McLaren“ pilotai pamatė languotą finišo vėliavą. Abu jie buvo klasifikuoti ir Kanadoje, bet ten Alonso nenuvažiavo iki finišo dėl variklio gedimo.

Maxas Verstappenas ketvirtą kartą per pastaruosius 6 etapus pasitraukė iš lenktynių.

Abu „Renault“ pilotai nesugebėjo finišuoti Baku – tai pirmas dvigubas šios komandos pasitraukimas iš lenktynių. „Renault“ tapo vienintelė komanda, kuri iš Baku neišsivežė taškų – pirmajame dešimtuke finišavo devynių skirtingų komandų lenktynininkai.