B. Epsteinas: naujų lenktynių sėkmės neįmanoma įvertinti iš karto

B. Epsteinas: naujų lenktynių sėkmės neįmanoma įvertinti iš karto
logo 2019 Spalio 18 d. 11:16, Ferrari

„Liberty Media“ korporacija, kontroliuojanti „Formulės-1“ ekonomiką, siekia padidinti rengiamų etapų skaičių, ypač tų, kurie būtų rengiami JAV teritorijoje, nors kol kas tokie projektai yra toli nuo realizacijos. Prieš kelias dienas buvo paskelbtas pranešimas, kad jau susitarta dėl etapo Majamyje rengimo, tačiau kiek vėliau pasirodė informaciją, jog vietiniai gyventojai yra nusiteikę prieš etapo Majamyje planus. Jei galų gale bus susitarta, lenktynės Majamyje turėtų įvykti jau 2021 metais.

Teksaso autodromo „Circuit of the Americas“ (COTA) vykdomojo direktoriaus Bobbio Epsteino nuomone, dar vienerių lenktynių Amerikoje organizavimas labai neigiamai atsilieptų dabartinio JAV GP etapo ekonominiams rodikliams, o kiek vėliau sunkumus pajustų ir naujojo etapo organizatoriai.

COTA sėkmingai priima „Formulės-1“ lenktynes nuo 2012 metų, tai puiki trasa, kuri patinka ir lenktynininkams, ir sirgaliams, o organizatoriams pavyksta sudaryti gana patrauklią lenktynių savaitgalio programą, todėl etapas Ostine yra pakankamai populiarus.

Pirmaisiais metais (kai JAV teritorijoje atsiras antrosios lenktynės) mums bus labai sunku. Vėliau, manau,  švytuoklė pakryps į kitą pusę, - sako B. Epsteinas.- Labai sunku suorganizuoti pirmas varžybas, tačiau dar sunkiau yra užtikrinti ekonominį stabilumą ilgalaikėje perspektyvoje. Visi, kas susijęs su šiuo sportu, žino viena: čia galima prarasti labai daug pinigų.

Pirmaisiais metais lenktynės sutraukia daug publikos, bet klausimas, kas bus antraisiais, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais? Ar užteks organizatoriams resursų, norint išlikti žiaurioje rinkoje?

Net mes turėjome baimių antrais ir trečiais GP metais, todėl labai šaunu, kad atsistojome ant kojų ir sugebėjome išlikti. Ne manau, kad vaizdas iš karto bus aiškus, pirmaisiais metais jūs nesugebėsite įvertinti naujų lenktynių sėkmės, tai atsitiks ne anksčiau kaip trečiais metais. Sėkmės pasiekti sudėtinga, bet žmonės tai įsisąmonina tik po kelerių metų.

Spėju, kad JAV vis dėlto atsiras ir kitos F-1 lenktynės. Įgyvendinti tai bus sunku, tačiau galiausiai tai įvyks“.

Artėjantis JAV GP etapas, kuris įvyks pirmąjį lapkričio savaitgalį, žada būti komerciškai pačiu sėkmingiausiu nuo 2012  metų – B. Epsteinas tai aiškina iš dalies lenktynių Ostine populiarumu, iš dalies  - „Formulės-1“ vadybos pastangomis pritraukti naujų sirgalių.

„Bilietų pardavimas yra pirmųjų metų lygyje, - aiškino B. Epsteinas. – Mes matome, kad žmonės sugrįžta pas mus, ypatingai plečiamos aikštelės kemperiams. Be to, amerikiečiams patiko serialas apie „Formulę-1“, kurį galima pažiūrėti per Netflix. Mano galva, didžiausią augimą duoda publika, kuri pažiūrėjo serialą ir pirmą kartą susiruošė į lenktynes.

Tai puiku. Bet labai malonu matyti ir tuos, kurie sugrįžta pas mus vėl ir vėl, manau, sirgaliai spėjo pamėgti mūsų GP. Manau, kad ištikimų „Formulės-1“ sirgalių bus apie pusė visų žiūrovų. O kitą pusę sudarys tie, kam tai yra ryškus renginys ir didelė šventė“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas