Dakaras. Į motociklų bakus buvo pilami degalai su vandeniu

Dakaras. Į motociklų bakus buvo pilami degalai su vandeniu
logo 2021 Sausio 05 d. 20:31, Yamaha Racing

Pradėjus tirti dėl kokios priežasties iš Dakaro ralio vakar pasitraukė „Yamaha“ motociklininkas Andrew Shortas paaiškėjo, kad daliai sportininkų nepasisekė, nes į jų motociklų bakus buvo įpilti degalai su vandeniu.

A. Shortas tapo pirmuoju sportininku, atstovavusiu gamyklinei komandai, kuris dėl gedimo buvo priverstas pasitraukti iš varžybų. Amerikietis buvo pirmame dešimtuke, bet antrame greičio ruože, įsipylęs degalų antrame kuro užpildymo punkte, toli nenuvažiavo, nes užgeso motociklo variklis, kurio sportininkui vėliau užvesti taip ir nepavyko. Tad lenktynininkas buvo priverstas trauktis.

„Antroji diena prasidėjo puikiai, bet pasipildžius degalų susidūriau su problemomis, kurios, mano nuomone, buvo susijusios su degalais. Dariau viską, ką galėjau, bet motociklo užvesti taip ir nepavyko. Labai gaila, jog turiu trauktis, bet suprantu, kad sporte tokių dalykų pasitaiko, ypač Dakare“, - socialiniame tinkle „Instagram“ rašė A. Shortas.

Kai amerikiečio motociklas buvo grąžintas „Yamaha“ komandai, pastaroji nusprendė išsiaiškinti gedimo priežastį. Įtarimus, kad technika sugedo dėl prastų degalų sustiprino kalbos, kad su panašiomis problemomis vakar buvo susidūręs ir KTM atstovas Toby Price‘as.

Teigiama, kad komandai išvalius degalų sistemą ir vėl į baką įpylus degalų, motociklas užsivedė be didesnių problemų. Tad „Yamaha“ kreipėsi į ralio organizatorių A.S.O., kuris pradėjo tyrimą.

„Yamaha“ atstovai vėliau patvirtino, kad pagrindine gedimo priežastimi tapo „sumaišyti degalai“. Komandos mechanikams išardžius motociklą paaiškėjo, kad į degalų sistemą buvo patekę ne tik benzino, bet ir 2 litrai vandens. Vėliau tą pripažino ir varžybų organizatoriai.

„Yamaha“ patvirtino, kad kitas jos sportininkas Franco Caimi, vakar taip pat buvo susidūręs su panašiomis problemomis kaip ir A. Shortas. Bet kadangi į jo motociklo baką pateko mažiau maišytų degalų, jam pavyko tęsti pasirodymą ir pasiekti greičio ruožo finišą.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218