Dakaras. Motociklininkų klasėje vėl naujas lyderis

logo 2021 Sausio 07 d. 19:12, DPPI/F.Le Floc'h

Penktame greičio ruože užfiksavęs geriausią rezultatą, „Honda“ lenktynininkas Kevinas Benavidesas tapo nauju Dakaro ralio lyderiu motociklininkų klasėje. Įskaitant ir prologą, argentinietis tapo šeštuoju sportininku, pakilusiu į pirmąją vietą.

K. Benavidesas šios dienos greičio ruožą pradėjo būdamas trečioje bendros įskaitos vietoje ir beveik 4 min. nuo iki šiol pirmavusio Xaviero de Soultrait. Argentinietis greičio ruožą pradėjo tik keturioliktas.

„Honda“ lenktynininkas šiandien dėl pirmosios vietos kovojo su komandos draugu Jose Ignacio Cornejo. Pastarasis, iki greičio ruožo finišo likus 74 km, pirmavo prieš varžovą 5 minutėmis. Nepaisant to, jog krito nuo motociklo ir susižeidė nosį, K. Benavidesas sugebėjo aplenkti komandos draugą ir užfiksuoti geriausią rezultatą. Tuo tarpu J. I. Cornejo liko antras, nuo nugalėtojo atsilikęs minute.

Iki antrosios vietos vos 20 sek. pritrūko KTM komandos motociklininkui Toby Price‘ui. Australo ekipos draugas Samas Sunderlandas liko penktas. O tarp dviejų KTM motociklininkų įsiterpė „Sherco“ motociklu važiuojantis Lorenzo Santolino.

Vakar į pirmąją vietą bendroje įskaitoje pakilęs Xavieras de Soultrait šios dienos greičio ruožą baigė šeštas. Prancūzas prarado tik vieną poziciją ir nuo naujojo lyderio atsilieka 2 min. 31 sek. Tuo tarpu šiandien antras finišavęs J. I. Cornejo bendroje įskaitoje iš devintos vietos pakilo į trečią. Nuo čiliečio vos sekunde atsilieka ketvirtoje vietoje esantis T. Price‘as.

Trečiadienį buvęs greičiausias Joanas Barreda šiandien buvo pasiklydęs ir prarado apie 19 minučių. Vakar nuo ralio lyderio atsilikinėjęs vos 15 sek., po šios dienos greičio ruožo ispanas bendroje įskaitoje iš antros vietos nukrito į devintą ir nuo naujo lyderio dabar atsilieka 14 min.

Arūnas Gelažninkas šios dienos greičio ruožą užbaigė 32-as, nuo nugalėtojo atsilikęs 52 min. Lietuvis „vienišių“ klasėje užima antrą vietą ir nuo joje pirmaujančio Maurizio Gerini atsilieka 7 min.

Keturračiu važiuojantis Laisvydas Kancius šiandien finišavo devintas, bet nuo geriausią rezultatą užfiksavusio Nicolaso Cavigliasso atsiliko 1 val. ir 47 min. Lietuvis keturračių klasėje užima 11 vietą ir nuo lyderio atsilieka 6 val. ir 4 min.