Dakaras. S. Peterhanselis: N. Al-Attiyah nenugalėjo dėl savo ego (2)

Dakaras. S. Peterhanselis: N. Al-Attiyah nenugalėjo dėl savo ego
logo Sausio 16 d. 12:39, A.S.O./A.Vincent/DPPI

Šių metų Dakaro ralyje triumfavęs Stephane‘as Peterhanselis mano, kad pagrindinis jo varžovas Nasseras Al-Attiyah bendroje įskaitoje nefinišavo pirmas, nes buvo per didelis egoistas.

Minėtasis S. Peterhanselis vakar pasibaigusiame ralyje nugalėjo keturioliktą kartą savo karjeroje, antroje vietoje likusį N. Al-Attiyah aplenkęs beveik 15 min.

Per pastaruosius šešerius metus sportininkai, vairavę bagius, triumfavo penkis kartus. Ir tik kartą pavyko nugalėti N. Al-Attiyah, kuris vairavo keturiais ratais varomą „Toyota“ visureigį. Dar prieš šių metų ralio pabaigą N. Al-Attiyah pareiškė, kad varžybų taisyklės yra palankios tiems, kurie lenktyniauja bagiais.

S. Peterhanselis nesistebi tokiais varžovo komentarais. Anot prancūzo, jo varžovas ralį pralaimėjo dar prieš pirmąjį greičio ruožą. N. Al-Attiyah buvo greičiausias prologe, o tai reiškė, kad pirmąjį greičio ruožą jis turėjo pradėti pirmas. „Toyota“ sportininkas ralio pradžioje prarado 12 minučių, o vėliau taip ir nesugebėjo labiau priartėti prie savo pagrindinio varžovo, išskyrus kartą, kuomet sportininkus skyrė mažiau nei 10 min.

„Nenoriu apie tai kalbėti, nes jie skundžiasi metų metus. Mes, kai nelaimime, mes neverkšlename. Tai tiesiog ego. Jeigu jo ego būtų truputi kitoks, galbūt jis būtų nugalėjęs. Būtent dėl savo ego jis darė viską, kad būtų greičiausias prologe. Manau, kad būtent tada jis ir pralaimėjo šį ralį“, - sakė S. Peterhanselis.

N. Al-Attiyah šių metų ralyje buvo greičiausias penkiuose greičio ruožuose. Tuo tarpu S. Peterhanselis tik viename. Bet tai nesutrukdė prancūzui triumfuoti 14-ą kartą Dakaro ralyje. Sportininkui tai buvo ypatinga akimirka, nes praėjo lygiai 30 metų nuo pirmosios jo pergalės ralyje, kuomet jis lenktyniavo motociklu.

„Visada jauti didelį spaudimą. Štai kodėl sakau, kad kiekvienose lenktynėse nugalėti nėra lengva. Turi atiduoti visas savo jėgas. Turi būti geriausias visose srityse. Turi turėti gerą komandą, gerą automobilį ir, žinoma, gerą šturmaną. Bet nepaisant viso to, reikia nepamiršti, kad klysti yra žmogiška.“

„Tad nugalėti keturioliktą kartą buvo svarbu, nes praėjo 30 metų nuo mano pirmosios pergalės. Ir jeigu neklystu, esu vienintelis, nugalėjęs skirtinguose žemynuose. Nugalėjau Afrikoje, Pietų Amerikoje ir dabar čia, Saudo Arabijoje...“

„Tai ne vien tik patirtis. Edouardas Boulangeris nebuvo labai patyręs šturmanas. Tiesiog svarbus žmogaus požiūris į tam tikrus dalykus, gebėjimas tinkamai išanalizuoti kelio knygą. Tuo tarpu aš, tiesiog stengiausi neviršyti savo galimybių ribos tuomet, kai nebuvau pats greičiausias.“


Komentarai (2)
Aha
IP: a045846 | 01/17 06:58 Atsakyti
a99
01/17 01:37

Pagal Petranselį Al-Attiyah pralaimėjo todėl, kad norėjo laimėti kiekvieną etapą. O Petranselis važiavo kaip buhalteris, todėl ir laimėjo. Sakyčiau kad labai kvailai pašnekėjo Petranselis.

Niekas nedalina aukso medaliu uz laimeta etapa. Siose lenktynese svarbiausias yra galutinis rezultatas. Sakyciau kad labai protingai pasnekejo Petranselis.
a99
IP: 7cca019 | 01/17 01:37 Atsakyti
Pagal Petranselį Al-Attiyah pralaimėjo todėl, kad norėjo laimėti kiekvieną etapą. O Petranselis važiavo kaip buhalteris, todėl ir laimėjo. Sakyčiau kad labai kvailai pašnekėjo Petranselis.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas