E. Oconas startuos Monte Karlo ralyje

logo 2021 Sausio 20 d. 21:09, Renault Sport

F-1 pilotas Estebanas Oconas startuos šį savaitgalį prasidėsiančiame Monte Karlo ralyje, kuriame vairuos „Alpine A110S“ sportinį automobilį.

Tai bus pirmas kartas, kai prancūzas dalyvaus ralio varžybose. „Alpine A110S“ automobilį lenktynininkas pirmą kartą išbandė praėjusiais metais „Nordschleife“ trasoje prieš Eifelio GP savaitgalį.

E. Oconas visų pirma sudalyvaus apšilime, o po to startuos tik pirmuose dvejuose Monte Karlo greičio ruožuose.

Dar pernai „Renault“ priėmė sprendimą savo automobilių sporto programos dėmesį skirti „Alpine“ prekiniam ženklui. E. Ocono startas Monte Karlo ralyje tik pirmas žingsnis siekiant populiarinti minėto automobilių gamintojo prekinį ženklą. Nuo šių metų F-1 čempionate buvusi „Renault“ ekipa taip pat bus žinoma „Alpine“ vardu, o jos bolidai bus dažomi gamintojo spalvomis.

„Alpine“ vardas ralio varžybose nėra naujiena. Dar 1969 metais Monte Karlo ralyje pirmą prizinę vietą gamintojui iškovojo Jeanas Vinatieris ir jo šturmamas Jeanas-Francois Jacobas. Tuomet duetas finišavo trečioje vietoje.

Pirmąją pergalę Monte Karlo ralyje pavyko iškovoti 1971 metais, kuomet „Alpine A110“ automobiliais lenktyniavę sportininkai iškovojo pirmas tris vietas. Ralyje tuomet triumfavo Ove Anderssonas. Nugalėta Monte Karlo ralyje buvo ir 1973 m.

Šį savaitgalį WRC etape, RGT klasėje, Monte Karlo ralyje varžysis ir „Alpine A110S“ automobilius vairuos Cedricas Robertas, Emmanuelis Guigou, Philippe‘as Baffounas, Pierre‘as Raguesas ir Raphaelis Astieras.