logo 2018 Gruodžio 31 d. 13:17, Daimler

F-1.lt portalo lankytojai, jau 15 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, jūs turėjote 10 skirtingų nominacijų, kuriose ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus paaiškėjo, ką jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Metų lenktynininku, be didesnės konkurencijos, tapo penktąjį čempiono titulą šiemet iškovojęs Lewisas Hamiltonas, kuris surinko net 63,3 proc. jūsų balsų. Tuo metu antras liko C. Leclercas sulaukęs 10,44 proc. balsų, o trečioje vietoje liko Kimi Raikkonenas su 8,42 proc.

Metų bolidas

Šioje kategorijoje be didesnės konkurencijos nugalėjo „Mercedes“. Pastarosios bolidas surinko net 69,02 proc. balsų. Antrą vietą iškovojo „Ferrari“ su 29,63 proc., o trečią – „Red Bull“ su 1,35 proc.

Metų naujokas

Dar viena kategorija, kurioje nebuvo jokios intrigos. Čia užtikrintai dominavo Charlesas Leclercas sulaukęs 94,61 proc. balsų. Pierre‘as Gasly liko antras su 3,70 proc., o trečias – Sergejus Sirotkinas su 1,35 proc.

Metų progresas

Rinkimuose dalyvavę sporto sirgaliai nusprendė, kad šių metų F-1 sezone didžiausią pažangą padarė „Sauber“ ekipa. Jos progresas įvertintas 74,41 proc. balsų. Antroje vietoje liko „Haas“ (13,13 proc.). Nedaug nuo amerikiečių atsiliko variklių gamintoja „Honda“, surinkusi 12,46 proc. balsų.

Metų lenktynės

Metų lenktynėmis, kaip ir pernai, F-1.lt skaitytojai išrinko Azerbaidžano GP. Už šias lenktynes balsavo 30,30 proc. žmonių. Antroje vietoje liko JAV, Ostino trasoje, vykusios varžybos (18,52 proc.). O trečioje - F-1 etapas Didžiojoje Britanijoje (16,50 proc.).

Metų naujovė

Didžiausia metų naujove buvo išrinkta daug diskusijų sulaukusi „Halo“ sistema. Už šią naujovę balsavo 78,79 proc. Antroje vietoje su 15,82 proc. liko Paulo Ricardo trasa, o trečioje vietoje – hiperminkštosios „Pirelli“ padangos su 5,39 proc. balsų.

Metų lenkimas

Metų lenkimo kategorijoje, kaip ir pernai, triumfavo Danielis Ricciardo. Jo lenkimas Kinijoje prieš Valtterį Bottą surinko 22,9 proc. balsų. Antroje vietoje liko Lewiso Hamiltono lenkimas Bahreine (18,52 proc.), o trečioje vietoje – S. Vettelio lenkimas Austrijoje prieš L. Hamiltoną (18,18 proc.).

Metų avarija

Šioje kategorijoje be didesnės konkurencijos nugalėjo „Red Bull“ pilotai, susidūrę Azerbaidžane vykusiose lenktynėse. Už šią avariją balsavo 42,76 proc. rinkimuose dalyvavusių sirgalių. Antroje vietoje liko 22,56 proc. balsų surinkusi Nico Hulkenbergo sukelta avarija Belgijoje. Trečią vietą užėmė to paties N. Hulkenbergo ir Romaino Grosjeano susidūrimas Abu Dabyje (16,84 proc.).

Metų įvykis

Metų įvykiu skaitytojai išrinko Fernando Alonso sprendimą trauktis iš F-1 (26,60 proc.). Antroje ir trečioje vietose liko vienodą balsų skaičių surinkę (20,54 proc.) Danielio Ricciardo sprendimas pasirašyti sutartį su „Renault“ ir Kimi Raikkoneno sprendimas grįžti į „Sauber“.

Metų nusivylimas

Šiemet ne vieną grubią klaidą padaręs ir kovą dėl čempiono titulo pralaimėjęs Sebastianas Vettelis labiausiai nuvylė sporto sirgalius. Vokietis užėmė pirmą vietą surinkęs 44,78 proc. balsų. Antroje vietoje liko ne pirmus metus sirgalius nuvylusi „McLaren“ (32,66 proc.). O trečioje vietoje šį kartą liko į rikiuotės dugną nusiritusi „Williams“ (18,18 proc.).

F-1.lt dėkoja visiems skaitytojams, kurie balsavo už visas nominacijas bei nori  pasinaudoti proga ir palinkėti gražių 2019-ųjų metų!

O pabaigai – skelbiame kas vienas iš balsavusiųjų laimėjo F-1 komandos suvenyrą. Nugalėtoją burtų keliu išrinkome Sharingan, su kuriuo susisieksime elektroniniu paštu.