logo 2017 Gruodžio 31 d. 16:00, Daimler

F-1.lt portalo lankytojai, jau 14 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, jūs turėjote 10 skirtingų nominacijų, kuriose ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus, kurių tikrai netrūko, paaiškėjo, ką jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Metų lenktynininku, be didesnės konkurencijos, tapo keturiskart F-1 čempionas Lewisas Hamiltonas, kuris surinko net 56,5 proc. jūsų balsų. Tuo metu antras liko Sebastianas Vettelis sulaukęs vos 13,6 proc. balsų, o trejetą uždarė Maxas Verstappenas su 10,8 proc.

Metų bolidas

Šioje kategorijoje konkurencija buvo dar mažesnė. „Mercedes“ ekipos bolidas surinko net 71,2 proc. balsų. Antrą vietą iškovojo „Ferrari“ su 20,2 proc., o trečią – „Force India“ su 5,5 proc. Tuo metu paskutinis iš nominuotų liko „Red Bull“ bolidas nesurinkęs net 2 proc. skaitytojų balsų.

Metų debiutas

Dar viena kategorija, kurioje nebuvo jokios intrigos. Čia užtikrintai dominavo Lance‘as Strollas sulaukęs 73,6 proc. balsų. Pierre‘as Gasly liko antras su 14,1 proc., o trečias – Brandonas Hartley su 6,4 proc.

Metų variklis

Kaip jau tapo tendencinga – vienas aiškus nugalėtojas ir šioje kategorijoje. „Mercedes“ ekipos jėgainė surinko net 83,1 proc. balsų. „Ferrari“ viso labo 11 proc., „Honda“ 4 proc., o „Renault“ vos viršijo pusės procento žymą.

Metų lenktynės

Metų lenktynėmis F-1.lt skaitytojai išrinko Azerbaidžano GP. Už šias lenktynes balsavo 59,8 proc. žmonių. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Kinijos ir Mesikos GP. Už abi lenktynes balsavo 8,13 proc. balsavusiųjų.

Metų naujiena

Didžiausia metų naujiena buvo išrinkta platesnės „Pirelli“ padangos. Už šią naujieną balsavo 51,9 proc. Antroje vietoje su 36,9 proc. liko F-1 logotipas, o trečioje vietoje – „T“ formos sparnas su 9,2 proc. balsų.

Metų lenkimas

Metų lenkimo naujienoje užtikrintai triumfavo Danielio Ricciardo lenkimas Italijoje prieš Kimį Raikkoneną. Už šį australo manevrą balsavo 67,3 proc. Antroje vietoje liko S. Vettelis ir jo lenkimas Kinijoje prieš tą patį D. Ricciardo (21,1 proc.), o trečioje vietoje – S. Vettelio lenkimas ispanijoje prieš Valtterį Bottą (10,3 proc.).

Metų avarija

Čia išvydome patį didžiausią skirtumą. Už Singapūro GP avariją, kai susidūrė S. Vettelis, K. Raikkonenas ir M. Verstappenas balsavo net 84,4 proc. balsavusiųjų. Antroje vietoje liko vos 7,3 proc. balsų surinkusi Monako GP avarija tarp Jensono Buttono ir Pascalio Wehrleino. Trečią vietą užėmė Meksikos GP metu susidūrę S. Vettelis ir L. Hamiltonas.

Metų įvykis

Metų įveikiu skaitytojai išrinko tai, kad „Liberty Media“ tapo F-1 savininke (35,6 proc.). Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino „McLaren“ sprendimas atsisakyti „Honda“ jėgainių ir S. Vettelio pykčio protrūkis Baku trasoje. Už šias naujienas balsavo 25,71 proc. žmonių.

Metų nesėkmė/nusivylimas

Metų nusivylimu, be didesnės staigmenos, buvo išrinktas „Honda“ variklis. Fernando Alonso gyvenimą gadinusi jėgainė sulaukė 55,8 proc. balsų. Antrąją vietą užėmė dar vienas „Ferrari“ sezonas be čempionų titulų su 21,3 proc. balsų. O trečioje vietoje liko naujas F-1 logotipas su 12,1 proc. balsų.

F-1.lt dėkoja visiems skaitytojams, kurie taip aktyviai ir gausiai balsavo už visas nominacijas bei nori  pasinaudoti proga ir palinkėti gražių 2018-ųjų metų!

O pabaigai – skelbiame kas vienas iš balsavusiųjų laimėjo Ayrtono Sennos firminę kepuraitę. Nugalėtoją burtų keliu išrinkome Marchize, su kuriuo susisieksime elektroniniu paštu.