F. Massa kritikuoja lenktynių perkėlimą į Rio de Žaneirą

logo 2019 Liepos 07 d. 12:13

Ne kartą buvo rašyta, kad artimiausioje ateityje Brazilijos GP etapas pakeis dislokacijos vietą ir bus rengiamas Rio de Žaneire, tačiau Felipe Massa labai kritiškai vertina tokį planą.

Nuo 1990 metų Brazilijos etapas tradiciškai buvo rengiamas San Paule, beje trasa Interlagose yra savotiškai originali ir įdomi, todėl lenktynės čia dažnai vykdavo pagal itin intriguojančius scenarijus. Tačiau dėl sudėtingos autodromo finansinės padėties Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro nori, kad jau kitais metais etapas būtų surengtas Rio.

„Formulės-1“ veteranas Felipe Massa, dabar lenktyniaujantis „Formulės-E“ čempionate, šia idėją sukritikavo socialiniuose tinkluose. Jo nuomone, naujo autodromo statybos Rio de Žaneire tik sukels problemų privatiems investuotojams, kuriuos norima pritraukti prie šio projekto.

„Mano galva, visa tai yra panašu į nesėkmingą pokštą, - mano F. Massa. – Pažiūrėkite, kiek daug pasaulyje autodromų, kurie turi sunkumų ir yra parduodami. Rio nebus išimtimi. Man patinka naujos trasos, bet šis projektas sukels rimtų finansinių problemų tiems investuotojams, kurie rengiasi už tai sumokėti. Verta susimąstyti, ar tai bus teisingas sprendimas – statyti tokią trasą Rio“.

Konkursą statyti naują „Deodoro“ autodromą laimėjo kompanija „Rio Motorpark“ ir ji jau pateikė Rio de Žaneiro savivaldybei garantinį laišką iš „Maxximus“ banko (jis nepatenka tarp stambių šalies kreditinių organizacijų)  dėl beveik 7 mln. Brazilijos realų sumos. Bendra projekto suma yra vertinama 697 mln. realų.

Laikraštis „Globo Esporte“ praneša, kad „Rio Motorpark“ kompanija buvo įregistruota vos prieš 11 dienų prieš paskelbiant konkursą ir pagal oficialius duomenis, turi tik 100 tūkst. realų kapitalą, t.y. tik 0,14 proc. nuo visos autodromo statybos sąmatos.


Komentarai (0)
×

F-1.lt pulsas