F. Vasseuras: jauniems pilotams būna sunku

F. Vasseuras: jauniems pilotams būna sunku
logo 2018 Sausio 14 d. 06:00, Sauber

Fredericas Vasseuras yra vienas iš autoritetingiausių specialistų vertinant jaunus perspektyvius pilotus. Per pastaruosius 15 metų per jo komandą „ART Grand Prix“ perėjo ne vienas jaunas talentas, kuris vėliau sėkmingai lenktyniavo „Formulėje-1“. Prancūzas su optimizmu vertina situaciją su jaunais pilotais artimiausioje ateityje.

Fredericas Vasseuras: „Mano galva, per pastaruosius dvejus-trejus metus į „Formulę-1“ atėjo visi perspektyviausi lenktynininkai. Ar tai būtų Oconas, Gasly, Vandoorne, Leclercas ar net Russellas bei Norrisas, kurie, tikriausiai, taip pat greitai debiutuos „Formulėje-1“. Taip būdavo ne visada.

Dabar mes turime pakankamai paprastą karjeros „surėdymo“ mechanizmą. Jei tu esi konkurencingas ir pasieki gerų rezultatų jaunesnėse formulėse, tai tu turi šansą patekti į stambios komandos jaunimo programą. Anksčiau šioje vietoje būdavo balta dėmė ir daugelis jaunų pilotų atsidurdavo spąstuose, kadangi „Formulėje-1“ jiems neatsirasdavo vietos.

Kadangi dabar vyksta mažiau bandymų, debiutantui būna kur kas sunkiau, o patyręs pilotas įgauna pranašumą. Pilotuoti F-1 bolidą taip pat tapo sunkiau: reikia ne tik mokėti kontroliuoti padangų resursą, bet ir taupyti degalus – visa tai sulošia patyrusių profesionalų naudai“.

Jei per artimiausius trejus metus Lando Norris ir George Russellas vis tik debiutuos „Formulėje-1“, tai peletonas bus atnaujintas trečdaliu, o tai, Vasseuro nuomone, bloga žinia kitai pilotų kartai – jiems neliks vietų komandose.

„Net jei tai bus labai konkurencingas debiutantas, jam bus labai sunku, - aiškino Vasseuras. – Tai matyti pagal „Mercedes“ bei „Ferrari“, kurie nerizikuoja prie savų mašinų vairo sodinti Ocono ar Leclerco todėl, kad „statymai“ yra labai aukšti ir „top“ komandos nejaučia užtikrintumo jaunuose pilotuose. Jiems tenka kreiptis į komandas-partnerius, kur pilotas galėtų įgauti patirties. Iš kitos pusės, „McLaren“, kuri šiais metais negalėjo kovoti dėl titulo, dirbo su Vandoorne.

Visada egzistavo tokie lenktynininkai, kurie patekdavo į „Formulę-1“ dėl rėmėjų pinigų. Tačiau Lance Strollas ir Marcusas Ericssonas atėjo į „Formulę-1“ neatsitiktinai. Jie nugalėjo jaunimo serijose. Gali būti, kad be pinigų jie neturėjo jokių šansų patekti į „Formulę-1“, bet jie pasiekė reikiamų rezultatų, kad tą šansą gautų.

Čempionate visada bus pilotų su rėmėjų pinigais, bet superlicencijai gauti esama balų sistema garantuoja, kad kandidatai pasiektų tam tikrą meistriškumo lygį, kad galėtų lenktyniauti F-1 GP. Tokiu būdu, lenktynininkų rezultatai tampa prioritetiniais.

Nors sistemą kritikuoja, bet ji verčia pasiekti rezultatų jaunimo serijose ir čia kovoti dėl pergalių. Vienų konkrečių metų rezultatai gali sukelti ir problemų, bet jei paimsime penkerių ar šešerių metų periodą, tai veikia“.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1174
2. Tadux15 1155
3. Giriby 1151
4. mantioras 1151
5. Modetas99 1140