FE. Lenktynes Londone iš „pole“ pozicijos pradės A. Lynnas

logo 2021 Liepos 24 d. 14:42, Formula-E

Šiandien Londono trasoje surengtoje pirmoje šio savaitgalio „Formulės-E“ kvalifikacijoje varžovus greičiu pranoko ir „pole“ po ketverių metų pertraukos iškovojo Alexas Lynnas.

Kadangi prieš šios dienos važiavimus Londone palijo, sąlygos palankesnės buvo tiems, kurie vėliau pasirodė trasoje. Tad nenuostabu, kad paskutinėje kvalifikacijos dalyje dalyvavo sportininkai iš trečios ir ketvirtos grupių.

A. Lynnas paskutinį kartą „pole“ buvo iškovojęs 2017 metais Niujorke vykusiuose važiavimuose. Šiandien britas buvo antras savo grupėje, o patekęs į paskutinę kvalifikacijos dalį vieną ratą įveikė per 1 min. 23,245 sek. ir iškovojo pirmą startinę poziciją. A. Lynnas beveik trimis dešimtosiomis sekundės dalimis pranoko BMW atstovą Jake‘ą Dennisą, likusį antroje vietoje.

FE čempionas, „Nissan“ komandos lenktynininkas, Sebastienas Buemi paskutinėje kvalifikacijos dalyje liko trečias. Šveicaras greičiu pranoko „Dragon Penske“ atstovą Sergio Settę Camarą, užfiksavusį ketvirtą rezultatą.

„Porsche“ lenktynininkas Andre Lottereris buvo greičiausias savo grupės važiavimuose, bet patekęs į paskutinę kvalifikacijos dalį užfiksavo tik penktą rezultatą. Sportininkas greičiu pranoko tik „Venturi“ komandos pilotą Normaną Nato.

Kvalifikaciniai važiavimai nesėkmingai susiklostė BMW atstovui Maximilianui Guentheriui. Vokietis trenkėsi į apsauginę sieną 16-ame trasos posūkyje. Po šios avarijos važiavimai laikinai buvo sustabdyti.

Itin prastai kvalifikacijoje pasirodė dukart FE čempionas Jeanas-Ericas Vergne‘as. Prancūzas buvo vienas lėčiausių trasoje ir liko tik 23-ias, tad varžybas pradės iš rikiuotės galo.

Pirmosios šio savaitgalio lenktynės Londono miesto trasoje vyks šiandien. Transliacijų pradžia 16:30 val. Lietuvos laiku.