FE. Maroke pirmąją „pole“ sezone iškovojo A. F. da Costa

logo 2020 Vasario 29 d. 13:46, Formula-E

„DS Techeetah“ komandos lenktynininkas Antonio Felixas da Costa buvo greičiausias šiandien Maroke vykusioje „Formulės-E“ kvalifikacijoje. Mažiau nei viena dešimtąja sekundės dalimi pranokęs varžovus, portugalas iškovojo pirmąją „pole“ poziciją 2019/2020 m. FE sezone.

A. F. da Costa paskutinėje kvalifikacijos dalyje vieną ratą įveikė per 1 min. 17,158 sek. - keturiomis dešimtosiomis sekundės dalimis greičiau nei grupės važiavimuose. Tai pirmoji portugalo „pole“ nuo 2018 m. gruodžio, kuomet sportininkas buvo greičiausias atstovaudamas BMW ekipai.

Paskutinis į trasą išvažiavęs BMW atstovas Maxas Guentheris buvo labai arti pirmosios startinės pozicijos. Sportininkas nuo „pole“ iškovojusio A. F. da Costos atsiliko vos 0,069 sek. ir liko antras. Mažiau nei 0,1 sek. iki „pole“ pozicijos pritrūko ir „Porsche“ atstovui Andre Lottereriui, kuris startuos trečias.

Geru rezultatu gali pasigirti čempionato naujokas Nyckas de Vriesas. „Mercedes“ pilotas paskutinėje važiavimų dalyje greičiu nusileido tik trims varžovams ir liko ketvirtas.

Į paskutinę kvalifikacijos dalį pateko ir du šveicarai. „Venturi“ pilotas Eduardo Mortara užfiksavo penktą rezultatą, o „Nissan“ atstovas Sebastienas Buemi liko šeštas.

Dėl sveikatos problemų penktadienį vykusias treniruotes praleidęs Jeanas-Ericas Vergne‘as greičiu neišsiskyrė. Čempiono titulą ginantis prancūzas pasirodymą baigė po grupės važiavimų. Pilotas lenktynes pradės iš 11-os pozicijos.

Treniruotėje buvęs greičiausias „Jaguar“ lenktynininkas Mitchas Evansas dėl komandos klaidos nesugebėjo laiku kirsti starto/finišo linijos, todėl rezultato neužfiksavo. Dėl šios priežasties pilotas varžybas pradės iš rikiuotės galo.

„Formulės-E“ lenktynės Maroke prasidės šiandien 16:00 val. Lietuvos laiku.