FIA jėgainių gamintojams išsiuntė naujus degalus

logo 2020 Gruodžio 18 d. 15:11

2019 metų pabaigoje FIA paskelbė apie ketinimus iki 2030 metų „Formulę-1“ padaryti ekologiškai neutralia – radikaliai sumažinti išmetamųjų angliavandenilio dujų kiekį. Pasiekti to planuojama įvairiomis priemonėmis, tarp kurių ir perėjimas prie visiškai naujų degalų, kurie bus kuriami iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Šią savaitę tokia kryptimi buvo žengtas svarbus žingsnis: FIA keturiems jėgos agregatų gamintojams – „Ferrari“, „Mercedes“, „Renault“ ir „Honda“ – išsiuntę po keletą statinių degalų, kurie pagaminti iš biologiškai suyrančių atliekų ir visiškai atitinka FIA reikalavimus bei tinka F-1 naudojamiems vidaus degimo varikliams. Degalai sukurti dalyvaujant FIA technologiniam departamentui ir bus pavyzdys to, kad moderniosios technologijos jau egzistuoja ir veikia.

FIA prezidentas Jeanas Todtas: „FIA gana atsakingai žiūri į užduotį sumažinti angliavandenių išmetimus visame automobilių sporte ir automobilių pramonėje apskritai, kad visa tai taptų labiau draugišku ekologijai ir padėtų mūsų planetai. Dirbdami ties degalais, kurie 100 proc. susideda iš biologiškai yrančių atliekų ir gali būti naudojami F-1 motoruose, žengiame dar vieną žingsnį mūsų tikslams pasiekti. Su pirmaujančių pasaulyje energetinėmis kompanijoms mes kartu galime pasiekti geriausių šių degalų rodiklių kartu paliekant mažiausią žalą aplinkai“.

FIA ekologijos komisijos pirmininkas Felipe Calderonas: „Ekologijos strategija, palaiminta Pasaulinės automobilių sporto tarybos – esminis dokumentas, reglamentuojantis FIA įsipareigojimus angliavandenilių išmetimo srityje. FIA taip pat teks svarbiausias vaidmuo tarp autosporto federacijų skatinant iniciatyvas, susijusias kovojant su klimato kaita.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0