IndyCar. Drama St. Petersburge baigėsi S. Bourdais pergale (2)

IndyCar. Drama St. Petersburge baigėsi S. Bourdais pergale
logo Kovo 11 d. 21:42, IndyCar

Incidentų ir atkaklios kovos nestokojusiose pirmose šių metų „IndyCar“ sezono lenktynėse St. Petersburge (JAV) triumfavo Sebastienas Bourdais, kuris į priekį įsiveržė varžybų pabaigoje, kai vieta trasoje nepasidalino dėl pirmos vietos kovoję Robertas Wickensas ir Alexanderis Rossi.

Iki finišo likus vos keliems ratams, lenktynėse pirmavo kvalifikacijos nugalėtojas R. Wickensas. Bet po pakartotinio starto pirmame posūkyje į kanadiečio bolido šoną atsitrenkė pergalę bandęs išplėšti A. Rossi. Po kontakto R. Wickensas apsisuko trasoje ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Incidentu puikiai pasinaudojo S. Bourdais, kuris tuo metu važiavęs trečias pakilo į pirmą vietą. Prancūzas sėkmingai finišavo pirmas ir antrus metus iš eilės nugalėjo St. Petersburge vykusiose lenktynėse. Tuo tarpu incidente sudalyvavęs A. Rossi finišavo trečias, į priekį praleidęs ne tik S. Bourdais, bet ir Grahamą Rahalą.

Pirmosios sezono lenktynės nestokojo incidentų. Daugiausiai jų pasitaikė pirmoje varžybų pusėje.

Po starto Willas Poweris bandė pirmuosiuose posūkiuose aplenkti kvalifikacijos nugalėtoją R. Wickensą. bet australas, vengdamas kontakto su varžovo bolidu, apsisuko trasoje ir nusirito į rikiuotės galą.

[youtube id=ujEEm7EhexU]

Dėl technikos gedimo už trasos atsidūrus Charlie Kimballui, trasoje pasirodė saugos automobilis. Po kelių ratų jam grįžus į techninio aptarnavimo zoną ir lenktynes pratęsus, R. Wickensą aplenkė vienas iš čempionato naujokų Jordanas Kingas. Pastarasis pirmavo neilgai.

Po to, kai pirmame posūkyje G. Rahalas trenkėsi į Spencerio Pigoto bolidą, trasoje vėl pasirodė saugos automobilis. Jam pasitraukus, J. Kingas per plačiai įveikė vieną iš posūkių ir taip praleido R. Wickensą į priekį. J. Kingą aplenkė ir A. Rossi, kuris pakilo į antrą vietą.

Įvykius trasoje puikiai išnaudojo S. Bourdais. Prancūzas, pasinaudojęs priekyje jo važiavusių varžovų nesėkme, pakilo iki trečios vietos.

Sėkmingai kvalifikacijoje pasirodęs čempionato naujokas Matheusas Leistas lenktynėse susidūrė su techninėmis problemomis. Galų gale sportininko pasirodymas baigėsi po to, kai trečiame trasos posūkyje jis patyrė avariją. Iš trasos pasitraukęs saugos automobilis po akimirkos turėjo vėl į ją sugrįžti. Jo prireikė po to, kai Scottas Dixonas pirmame posūkyje trenkėsi į Takuma Sato bolidą.

Penktą kartą saugos automobilis trasoje pasirodė po to, kai bolidą su pradurta padanga pilotavęs Jackas Harvey trenkėsi į apsauginę sieną.

S. Bourdais pirmavo lenktynėse iki savo paskutinio sustojimo. Vėliau jį aplenkė paskutinius sustojimus atlikę R. Wickensas ir A. Rossi.

Po to, kai bolido nesuvaldė ir į apsauginę sieną atsitrenkė čempionato naujokas Rene Binderis, trasoje šeštą kartą pasirodė saugos automobilis. Tai leido A. Rossi atsilikimą nuo pirmavusio R. Wickenso sumažinti iki minimumo. Lenktynes pratęsus, kanadiečiui pavyko apsiginti nuo A. Rossi ir išsilaikyti rikiuotės priekyje. Bet po akimirkos trasoje suklydo ir sustojo Maxas Chiltonas. Septintojo pakartotinio starto metu nepavyko išvengti kontakto tarp lyderių. R. Wickensas ir A. Rossi susidūrė pirmame posūkyje, o tuo pasinaudojęs S. Bourdais pakilo į pirmą vietą ir iškovojo pergalę.

Teisėjai, peržiūrėję incidento pakartojimą, nusprendė, kad tai buvo lenktyninis incidentas, tad A. Rossi, kuris finišavo trečias, nenubaudė.

[youtube id=DplS4LzMmhc]

Komentarai (2)


Mantas Babenskas
| Kovo 12 d. 17:08
RBR
| Kovo 12 d. 08:46

Bet tokio lygio trasas galima pamatyti tik 70-80 formules1 archyvuose:)

Taigi čia miesto trasa. Įdomu, kuo koks nors Baku žiedas geriau atrodo. Bet principe tas tiesa, Grade 1, net ir Grade 2 trasų JAV mažai, tačiau tokioms kaip Road America, Sebring, Laguna Seca, Watkins Glen ar kt. papildomo pristatymo nereikia, jos labai patrauklios ir kažkaip nei šilta, nei šalta, kad šalia penkių žvaigždučių viešbučio ir Akropolio dydžio pitų nėra :)
RBR
| Kovo 12 d. 08:46
Bet tokio lygio trasas galima pamatyti tik 70-80 formules1 archyvuose:)