Interviu su Ricardo Zonta (4)

logo 2001 Liepos 06 d. 11:51
Jordan ekipos pilotas bandytojas Ricardo Zonta dalijasi savo mintimis apie Formulę-1.
25 metų brazilas šiais metais jau turėjo galimybę startuoti lenktynėse - pakeitė susižeidusį Heinzą-Haraldą Frentzeną Kanados GP lenktynėse. Ricardo tikisi kuo greičiau sugrįžti į Formulę - 1 kaip nuolatinis pajėgios komandos pilotas.
KLAUSIMAS: Ricardo, tu nusprendei pasirinkti piloto bandytojo vaidmenį šį sezoną. Tačiau tu turėjai ir kitokių pasiūlymų. Galėtum įvardinti komandas su kuriomis vedei derybas?
RZ: Aš kalbėjausi su keliomis komandomis apie piloto vietą, tačiau nusprendžiau pasirinkti piloto bandytojo vietą vienoje iš top komandų, nes čia aš geriau galiu atskleisti savo potencialą. Aš esu patenkintas savo padėtimi Jordan ekipoje. Aš dalyvauju visuose bandymuose ir netgi turėjau galimybę dalyvauti vieneriose lenktynėse. Žinoma aš ilgiuosi lenktynių, tačiau aš dirbu komandoje kurioje galiu įrodyti ko esu vertas.
KLAUSIMAS: Ar tu vis dar turi sutartį su Mercedes?
RZ: Ne, sutartis baigėsi praėjusiais metais.
KLAUSIMAS: Taigi nebėra daugiau jokių sąsajų su Mercedes?
RZ: Ne. Mes turėjome galimybę gauti piloto bandytojo vietą McLaren komandoje, kurios partneriu yra Mercedes, tačiau aš apsistojau ties Jordan Honda pasiūlymu.
KLAUSIMAS: Kol kas atrodo jog nebus didelių pakitimų pilotų grandyje komandose sekantį sezoną. Tačiau tu nori grįžti į trasą jau kaip pagrindinis pilotas. Kokie tavo planai?
RZ: Taip, šiuo metu vedame derybas su daugeliu komandų ieškodami geriausio varianto. Manau reikia palaukti iki rugpjūčio mėnesio pabaigos, tada viskas paaiškės.
KLAUSIMAS: Ar manai kad per tuos metus su Jordan tu išmokai daugiau nei per du metus BAR ekipoje?
RZ: Taip, aš sužinojau labai daug šiais metais. Kai atstovavau BAR ekipai mes turėjome labai daug problemų ir dažnai stovėjome vietoje neprogresuodami.
KLAUSIMAS: Girdėjome keletą Jacques'o Villeneuve'o komentarų per paskutiniąsias dvi savaites. Jis teigė esąs patenkintas savo naujuoju komandos kolega Olivier Panis, tačiau jis nebuvo patenkintas kai jo komandos partneriu buvai tu. Ką tu manai apie tai ir kokie jūsų santykiai su Jacques'u dabar?
RZ: Aš neturiu jokių problemų su Jacques'u. Komanda dirdavo tik jam, o aš neturėjau lygiavertės technikos. Manau jog šiuo metu Honda suteikia abiem pilotam lygiavertes sąlygas ko nebuvo kai komandai atstovavau aš. Manau jog Olivier Panis iš teisų puikiai atlieka savo darbą.
KLAUSIMAS: Ar turi išskirtinių draugų tarp F-1 pilotų?
RZ: Aš turiu daug draugų Formulėje-1. Aš ganėtinai lengvai bendrauju, todėl palaikau gerus santykius su daugeliu žmonių.
KLAUSIMAS: Tu atėjai į F-1 1999 metais turėdamas GT pasaulio čempiono titulą ir daugelis žadėjo tau puikią ateitį. Ar nemanai jog visa tai jau praėjo. Tu juk tikrai nesitikėjai būti piloto bandytojo vietoje.
RZ: Problemos prasidėjo kai aš ėmiau atstovauti BAR ekipai. Iki tol aš būdavau viršūnėje visuose čempionatuose kuriuose atstovaudavau. Aš praradau pasitikėjimą savo jėgomis, tačiau dabar jis sugrįžta. Kas be ko man labai sunku kadangi aš nelenktyniauju. Tačiau Jordan man suteikia kuo puikiausias sąlygas, jie labai man padeda.
KLAUSIMAS: Tarkime jog tau nepavyks sugrįžti į F-1 lenktynes. Kokie būtų tavo planai?
RZ: Taip mano tikslas yra sugrįžti į Formulės - 1 lenktynes ateinančiais metais. Tačiau jei to neatsitiks aš turbūt išbandysiu kitas automobilių lenktynes. Piloto bandytojo vaidmuo dar vieneriems metams tai ne tai ko aš siekiu.
KLAUSIMAS: Yra labai daug sėkmingai lenktyniaujančių brazilų JAV. Ar turi kokių planų prisijungti prie jų?
RZ: Taip, tačiau JAV yra pernelyg daug brazilų. Yra ir kitų automobilių lenktynių kurios manau neblogesnio lygio nei Amerikoje. Pavyzdžiui DTM (Deutsches Tourenwagen Masters) arba GT (FIA Sportscar) serijos.
KLAUSIMAS: Ar svajoji kada nors nugalėti su tokiomis komandomis kaip Ferrari arba McLaren?
RZ: Žinoma, kiekvienas pilotas svajoja nugalėti lenktynėse bei čempionatuose. Kad nugalėtum F-1 čempionate turi atstovauti top komandai. Jei atstovauji vidutinei komandai tai gali pasiekti ganėtinai nedaug. Labai sunku parodyti realų savo potencialą jei neturi konkurentingo bolido.
KLAUSIMAS: Jei turėtum palyginti save su pripažintais meistrais kaip Michaelis Schumacheris ar Mika Hakkinenas, kokioje vietoje manai stovėtum?
RZ: Labai sunku į tai atsakyti. Šiuo metu aš nelenktyniauju. Nemanau jog šiuo metu yra įmanoma sulyginti save su jais. KLAUSIMAS: Tai reiškia jog turbūt negalima būtų objektyviai sulyginti tavęs su Jacques'u Villeneuve'u jums atstovaujant BAR ekipai?
RZ: Ne. Jo vadybininkas (Craigas Pollockas) tiesiog žaidė su manimi visą tą laiką. Visa komanda dirbo tik Jacquesui.
KLAUSIMAS: Tavo karjeroje F-1 buvo tikrai neblogų lenktynių kaip tarkim Magny-Cours 1999 metais per lietų. Tačiau tu nebuvai pastovus. Gal būt yra kokių nors silpnų vietų tavo pilotaže?
RZ: Aš manau kad BAR nesuteikė man galimybių parodyti viską ką aš sugebu. Aš praradau pasitikėjimą savimi. Mano karjeroje buvo ne vienas mano pasirodymas kuriame galima įžvelgti potencialą, tačiau kai aš važiuodavau gerose pozicijose neturėdavau galimybės finišuoti.
KLAUSIMAS: Tai nėra jokių išskirtinių silpnų vietų?
RZ: Jei bolidas nėra tinkamai sureguliuotas tu turi problemų, tas pats jei bolidas nepakankamai geras. Formulėje - 1 tu visada važiuoji ant savo bei bolido galimybių ribos, kartais net jas viršydamas. Taigi net kvalifikaciniuose važiavimuose neįmanoma parodyti normalaus rezultato jei bolidas nesureguliuotas pagal tavo važiavimo stilių.
KLAUSIMAS: Kas yra tokio ypatingo būti F-1 pilotu? Ar tai pinigai, žavesys, lenktyniavimas ar tiesiog poreikis pajusti sėkmę aukščiausiame motosporto ešalone?
RZ: Asmeniškai aš tiesiog noriu lenktyniauti ir būti priekyje. Galbūt kai kurie F-1 pilotai siekia šlovės norėdami parodyti kad jie yra Formulės - 1 pilotai.
KLAUSIMAS: Ryšium su tavo tautybe, negalime tau neužduoti vieno klausimo - ar turi kokių nors idealų kaip Fittipaldi arba Senna?
RZ: Senna.
KLAUSIMAS: Kodėl?
RZ: Tiesiog jis buvo geriausias.
KLAUSIMAS: Tu jau tapai pasaulio čempionu GT lenktynėse. AR manai jog gali tai pakartoti F-1 čempionate?
RZ: Manau pirmiausia aš turiu susigražinti piloto vietą.
KLAUSIMAS: Tačiau pasaulio čempiono titulas tikriausia yra vienas iš tavo tikslų?
RZ: Tikrai taip.

Parengta pagal www.dailyf1.com

Komentarai (4)
linast.
| 04/20 23:59 Atsakyti
nieko tas zonta nerode
geluonis
| 07/06 13:58 Atsakyti
na del to isstumimo tai siap reiketu perziureti vaizdo irasa :-) siap ir as nelabai pamenu ar ten jau buvo akivaizdi Zontos klaida... vienas dalykas manau su kuriuo negalima nesutikt tai tas kad Zonta tikrai nedare to specialiai :-)
Yes
| 07/06 12:56 Atsakyti
...BAR nesuteikė man galimybių parodyti viską ką aš sugebu." Bet Zonta vistiek parode, ka sugeba - ishstumti ish trasos pirmaji (ir pelnytai pirmaji) pilota. Zonta tu Zonta, nu ka tu ce shneki...
Montoya
| 07/06 12:01 Atsakyti
Gal Geriau Patylesiu - Zonta Chiampionas :).
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas