Ispanijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Gegužės 11 d. 21:15, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Barselonoje pasibaigusių Ispanijos GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Barselonoje, Lewisas Hamitonas iškovojo antrąją „pole“ šiame sezone ir 100-tąją karjeroje.

Hamiltono „pole“ – šeštoji Barselonoje, daugiau pirmųjų starto pozicijų šioje trasoje turi tik Michaelis Schumacheris – septynias.

Lewiso „pole“ buvo 129-toji „Mercedes“ komandai, jie aplenkė „Williams“ ir dabar užima trečią vietą pagal šį rodiklį absoliučioje įskaitoje istorijoje. Priekyje yra „McLaren“ (155 „pole“) ir „Ferrari“ (228).

Maxas Verstappenas kvalifikavosi antras, uždirbęs „Red Bull“ komandai teisę pirmą kartą nuo 2011 m. startuoti iš pirmos eilės. Tada Weberis ir Vettelis „Red Bull“ užėmė visą pirmąją starto juostą.

Valtteri Bottas kvalifikavosi trečias – antrą kartą nuo 2012 m. „Mercedes“ lenktynininkai neužėmė pirmos starto juostos Barselonoje.

Trečią kartą sezone Charlesas Leclercas kvalifikacijoje užėmė 4 vietą, šiam „Ferrari“ pilotui tai geriausia starto pozicija Barselonoje.

Pirmą kartą sezone abu „Alpine“ lenktynininkai pateko į kvalifikacijos finalą. Estebanas Oconas parodė 5-tą laiką, pasiekęs geriausio rezultato nuo 2020 m. Štirijos GP, aplenkęs 10-tą laiką parodžiusį ekipos partnerį Fernando Alonso 0,567 sek. Trijose kvalifikacijose iš keturių jaunasis prancūzas aplenkė savo tituluotąją komandos draugą.

Sergio Perezas kvalifikavosi aštuntas, nusileidęs savo partneriui net 0,924 sek.

Parodęs 9-tą laiką, Lando Norrisas pirmą kartą šiais metais kvalifikacijoje užėmė ne septintą vietą.

Kvalifikavęsis 12-tas, Pierre‘as Gasly pirmą kartą per pastarąsias septynerias lenktynes nepateko į kvalifikacijos finalą.

Pirmą kartą šiame sezone „Haas“ pilotui pavyko aplenkti kitos komandos narį – Mickas Schumacheris kvalifikacijoje užėmė aukštesnę vietą nei Nicholas Latifi iš „Williams“.

Laimėjęs lenktynes Ispanijoje, L. Hamiltonas iškovojo trečią pergalę sezone, 98-tą karjeroje – ir penktą paeiliui Barselonoje, pakartojęs Ayrtono Sennos rekordą – brazilas turėjo penkias pergales paeiliui Monake.

Po keturių etapų Lewisas surinko 94 taškus – tai geriausia jo sezono pradžia per visą karjerą.

Praleidęs „Mercedes“ sudėtyje 160 lenktynių, Hamiltonas 120-tąjį kartą užlipo ant podiumo.

Maxas Verstappenas važiavo savo 100-tąjį etapą „Red Bull“ sudėtyje ir 20-tą kartą karjeroje užlipo ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio.

Verstappenas pirmavo didžiąją dalį lenktynių, įveikęs iš karto dvi ribas – 700 pirmavimo ratų karjeroje ir 4000 pirmavimo ratų „Red Bull“ komandai.

Valtteri Bottas finišavo trečias, 50-tą kartą užlipo ant podiumo „Mercedes“ ekipos sudėtyje.

Trejetas Hamiltonas-Verstappenas-Bottas ketvirtus metus paeiliui užlipo ant podiumo Barselonoje. Būtent tokai tvarka – Hamiltonas-Verstappenas-Bottas – tai penktasis jų bendras podiumas ir trečias šiame sezone.

Ketvirtoji C. Leclerco vieta – kol kas pats geriausias rezultatas „Ferrari“ komandai šiame sezone.

Finišavęs šeštas, Danielis Ricciardo pratęsė rezultatyvią seriją iš 15-kos varžybų (Belgija’20- Ispanija’21). Pati ilgiausia australo serija uždirbant taškus – 17 lenktynių 2016 m.

Carlosas Sainzas finišavo septintas ir pratęsė savo rekordą – jis uždirbo taškus visose namų lenktynėse, kuriose tik dalyvavo.